Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha oroszország kapitulál és...

Attilav kérdése:

Ha oroszország kapitulál és kivonja csapatait ukrajnából, akkor az usa megengedi hogy orosz gázt és olajat importáljon európa ?

Figyelt kérdés
Most a kurszki betörés kapcsán felmerül a lehetőség hogy oroszország akár veszíthet is. Ha oroszország leteszi a fegyvert és kivonja csapatait ukrajnából, akkor vajon az usa megengedi európának hogy orosz olajat és gázt importáljon ? Vagy csak akkor engendé meg ha amerikai olajvállalatok többségi tulajdont szereznének az orosz olajvállalatokban ?

aug. 14. 17:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

de ezek az energetikai infrastruktúrák oroszországban vannak akkor hogy kerülnének usa kézbe?

"akkor is olcsóbb lesz ha amerikai tulajdonba kerülnek az orosz olaj és gázvállalatok"

szerintem az usa rádobná a maga árát és címkéjét hogy "morális" és felnyomná az árát.

"Viktornak azt kellene mondania..."

szerintem meg ébredj már fel, mert a nagyhatalmakat nem érdekli hogy mint mond egy közép eu-s kis ország. nem is értem miért kapaszkodnak sokan abba hogy orbán ezt-azt mondja.

aug. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
44%

Németország most is Indián keresztül veszi meg az orosz gázt. Nem hinném, hogy most kapitulálnának, inkább a kruszki betöréssel sikerült mégjobban felhergelni mostmár az orosz népet is. Bár el tudnám képzelni, hogy ha még lenne 4-5 ilyen betörés, akkor veszíthetnek.


A kérdésre válaszolva ez attól függene, hogy utána mondjuk bukna-e a moszkvai kormány, az ország hova állna (a nyugat mellé vagy mondjuk továbbra is a kelethez), stb...

aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"de ezek az energetikai infrastruktúrák oroszországban vannak akkor hogy kerülnének usa kézbe?"


Úgy hogy az ukrajnai orosz kapituláció után jóvátételként az orosz kormány ingyen vagy jelképes összegért odaadja usa vállalatoknak az orosz gáz és olajvállalatokat, még ukrajna is kaphatna így egy kisebb részesedést az orosz energiavállalatokban. Így már elfogadható lenne morálisan az orosz energiaimport.


"szerintem az usa rádobná a maga árát és címkéjét hogy "morális" és felnyomná az árát."


Ez igaz, azonban azt is figyelembe kell venni hogy az usa lng hajóztatása az atlanti óceánon rejt némi kockázatot, nagy viharokban elsüllyedhetnek, megrondálódhatnak a hajók, hosszútávon európa energiaellátását erre alapozni nem túl jó ötlet. Inkább akkor a morálissá tett vezetékes orosz energiahordozókra érdemes hosszútávon alapozni, akkor is ha ugyanannyiba fog kerülni mint az usa lng.

aug. 15. 16:48
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy hogy az ukrajnai orosz kapituláció után jóvátételként az orosz kormány ingyen vagy jelképes összegért odaadja usa vállalatoknak az orosz gáz és olajvállalatokat"

komolytalan megállapítás. erre felesleges válaszolni.


2024 van, létezik már időjárás előrejelzés és a mai technológiák képesek arra hogy egy ilyen hajót mindenféle külső hatás ellen védeni.


ha kb 15 éves vagy akkor értem hogy ilyen hülyeségeket írsz, ha meg felnőtt vagy az gáz.

aug. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!