Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehet áramkimaradás hazánkban...

Lehet áramkimaradás hazánkban az Ukrán Lokoil ügyből?

Figyelt kérdés
Azt olvastam három hónapig vagy 30 napig elegendő tartalékunk van. Aztán üzemagyaghiány és áramhiányt írnak. Ez valós lehet? Nálunk Paks fedezi az áramot valamennyire, de ez elég?
aug. 8. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért nem?
aug. 8. 13:14
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

"Nálunk Paks fedezi az áramot valamennyire, de ez elég?"

Hogy lenne elég? Állandóan importra szorulunk, nem csak olajból, hanem közvetlenül áramból is. Ha a kormány a megújuló energiát nem minden erővel korlátozni akarná, hanem esetleg még fektetett is volna bele, most egy fokkal előrébb tartanánk. De csodálkoznék ha itt bármilyen gazdasági területen értelmes döntéseket hozna a fidesz...

Egyébként maximum hiány lesz, úgyis importálunk majd máshonnan. Drágulás lesz, mert az többe fog kerülni. Nyilván le kellett volna válni az orosz energiahordozókról már évekkel ezelőtt, amikor a többi európai ország tette.

aug. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha viszont import kell, akkor ez is azt erősíti hogy áramkimaradáűsok lesznek ?
aug. 8. 13:18
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon szeretné a fidesz, mert megint megjátszhatná az áldozat szerepet, de úgy néz ki hogy nem lesz semmilyen komoly következmény.
aug. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem termelünk áramot olajból.
aug. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lesznek (emiatt) áramkimaradások.


1. Kőolajról beszélünk, kőolajból gyakorlatilag nem termelünk áramot. (Földgázból igen, de az délről jön) Tehát ha nem jönne kőolaj, akkor se lenne áramhiány.


2. Kőolajhiány se lenne, ha az Ukrán vonal megszűnne, mert tudunk szállítani a horvát vezetéken és venni a világpiacon - drágábban, az igaz. Illetve a környező országok finomítóiban előállított üzemanyag is behozható tartálykocsikban - ehhez megint az árdrágulás jelentené a motivációt.


3. De ráadásul arról sincs szó, hogy az Ukránok "elzárnák a csapot". Valójában az oroszok zárták el, a Litasco (Lukoil "strómancég") amire nem vonatkozott a szankció visszamondta a szállításait, és a Lukoil önmaga akar szállítani, akinek meg nem szabad. Putyinnak az a célja (és ebben putyinbarát kormányunk is partner) hogy az ukránokat megutáljuk: ha visszavonják a Lunoil-szankciót, akkor ezzel elismerik, hogy eddig ők akadályozták a mi ellátásunkat. Pedig nem, megkérdezték a MOL-t, hogy kik a szállítói, és azokatm nem tették szankciós listára. Szóval ez egy politikai jászma, az oroszoknak kell a pénzünk, nekünk kell az olajuk, a cső fizikailag sértetlen (sőt szállít is, mert nem csak a Lukoil a szállítónk), így valahogy megoldódik az ügy. Vagy a Litasco helyett belép egy másik strómancég, és akkor külögyminiszterünk fényezi magát, hogy fifikásan kijátszották az Ukránokat (=minden megy úgy, mint a ruszki kavarás előtt). Vagy az Ukránok leveszik a Lukoilt a szankciós listáról, mert félnek a magyar vétótól (megjegyzem, ez már az n+1. ok, ami miatt vétózunk, sejthetően lesz n+2. ok is, cserébe majd az EU is szivat minket és vehetünk fel kína hitelt az EU-s ingyenpénz helyett)

aug. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!