Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mindenki aki kínait vesz,...

Mindenki aki kínait vesz, csak mert 20-50 ezerrel olcsóbb a mobil, a tévé, a kütyü vagy az e-autó, mint az európai, vagy amerikai, egy további "szöget ver be" az európai kontinens és a demokratikus országok gazdaságába és saját jólétébe is?

Figyelt kérdés
Van-e megoldás a kínai árúdömping ellen?

júl. 31. 07:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Melyik mobilt nem Kínában gyártják?
júl. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Ez olyankor különösen vicces, amikor az amerikai nagyvállalatok gyártatják a saját holmijaikat Kínában majd ezek után hangoskodnak egyet, hogy de csúnya a Kínai rendszer meg "Kínát meg kell állítani".


De ez a hangoskodás persze csak otthon megy, mikor mennek tárgyalni, akkor már hajlongás és "Igenis uram!", "Természetesen kiszedjük a kínai verzióból a felesleges lmbtq jeleneteket meg az a részt, ahol egy kínai embert gúnyolnak a főhősök..."

júl. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Én akár 10-20%-al többet is fizetnék, csak ne Európai legyen a termék. Így pedig nem kérdés.
júl. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De nincs is más. 1 féle usa mobil van az iphone. Az meg egy nagyon túlárazott divathülyeség. Európai mobil talán a nokia ami szinte nem is létezik. Talán még az alcatel van, ami francia. 1x vettem egyet mert sürgősen kellett valami amíg veszek valami komolyabbat. 1x leesett a szőnyegre kb fél méterről. Ennyi elég volt neki hogy végleg elpusztuljon. Ipari hulladék.

Tv-nél a csúcs a samsung meg az lg. Az végülis koreai. De nyugati tv márkáról én nem tudok. Biztos van csak nem túl híres. Talán a grundig ami német. De az is régebben volt név, most inkább a "béna márka" kategória...

júl. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

4.


Régen voltam magyar tévék! Videoton, Orion... Mindkettőhöz volt szerencsém.


Manapság meg mindegy a márkanév, akkor is általában Kínában, Taiwanon, Bangladesben vagy Vietnámban készül, mert ott van az olcsó munkaerő meg a mindenek feletti teljesítmény-mánia.

júl. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#4

Pixel, Motorola, Nothing is amerikai meg vannak valami no-name Európai márkák, ki nem keresem őket, de pl. a Telekom T phone szériája, egy példa, alsó-közép kategóriában jó választás is lehet. Nokia az HMD almárkája telefon téren, semmi köze nincs Európához azontúl, talán egy összeszerelő üzemük jelképesen Európában van.


De amúgy akár te is gyárthatsz okostelefont. Ez kb. úgy működik, hogy szólsz a Foxconn-nak, aztán másnap jön a postán 1000 darab… Tippre pl. a Telekom is így hozta össze a saját okostelefonját de Wish is tele van ilyenekkel, s ennyi köze van enyhe túlzással az Applenak is amerikához, maga a brand. Meg ami nem kínai/koreai az a szoftver.



Minden egyes alkatrészt ugyanonnan szerez be szinte mindenki, van kb. 2 chipset gyártó, Snapdragon meg MediaTek. Kijelzőre Samsung, meg még 1-2 másik. Kamerára Samu meg Sony stb…. Te itt újat ehhez hozzá nem adsz, legfeljebb, ha felfújsz rá egy akkora brandet, mint az Apple.

júl. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért pár nagyobb nyugati céget én is kihagytam.


Ott van pl a microsoft aminek van saját laptopja, meg telefonja is volt. Az intel chipsetet meg már akkor is gyártották amikor még kína sehol se volt.

Vagy pl az amd vagy az nvidia.


Bár szerintem ezeket is kínában gyártják.

júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

"2 chipset gyártó"


Na ja, a Frito meg a Pringles :D

júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
0%
Épp ellenkezőleg, ez versenyre készteti az európai cégeket.
júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#5os:


Eddig 3 db Samsung tvt vettem 5 év alatt, mindegyiken made in Hungary volt....

Vannak régebbi LG tvim azokon made in poland van... Szóval kamu h a távol keleten gyártanak mindent mert olcsó ott

szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!