Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikor esik le az EU-nak, hogy...

Mikor esik le az EU-nak, hogy a (tényleges, valós) környezetvédelem és az emberi jogok ellentétben állnak egymással?

Figyelt kérdés

A skála egyik végén ott van, hogy Krisnás életszínvonalra és életmódra kényszerítjük rá a tömegeket, kapják a központilag kiporciózott, tápanyagban optimális vegán ételadagot a saját kis zero waste tálkájukba, amit a szintén zero waste, tartós evőeszközükkel megzabálnak és onnantól kuss, a rendszer és az adott terület tudósai tanácsa által kijelölt mozgásformákat végzik szabadidejükben, hogy minél kisebb esélye legyen bármilyen betegségnek és minél inkább kitolják mind az aktív éveket, mind a várható élettartamot. Ha utaznak is, minél kisebb kibocsátású alternatívákkal, mint tömegközlekedés, de inkább lokális lehetőségeket választanak, hiszen az úgy még optimálisabb.


Ha minden a terv szerint alakul, ebbe a teljes harmadik világot is bele lehet vonni.


Míg a skála másik végén pedig ott van a "jár nekem", a "különleges hópihe vagyok" a "mindenhez IS jogom van" a "ha valakinek bántja a véleménye a szememet/fülemet, safe space-t akarok" és így tovább.


Mikor esik le az EU illetékeseinek és az EU vakhívőknek, hogy ez a kettő kb. összeegyeztethetetlen és lehet középre vagy kicsit az egyik, kicsit a másik irányba tolni ilyen random jellegű dolgokkal a mércét, de a tény attól még tény marad, hogy vagy a környezetvédelem élvez prioritást és akkor a prioritásban utána következő is megy a levesbe, ha az veszélyezteti a prioritásban első helyen lévőt. Vagy az emberi jogok élvezik a legfőbb prioritást, akkor viszont mindenki szabadon leszarhat mindent magasról meg mindenhez is joga van, ahogy eddig is és maximum kicsit húzunk a nadrágszíjon, de a lényegen nem fog változtatni. A lényeg, hogy Ödönke hópihe lelke ne sérüljön meg a holokauszttúlélő Mari néni se kapjon vénségére poszttraumás stroke-ot, hogy megint visszajön a "régi rendszer", ahol kuss van és az van, amit a felsőbb hatalom mond.



júl. 29. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Kezdésnek talán ezt olvasd el:

[link]

júl. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

Én inkább meghalok, mint az Egyes Leszállópályán éljek…

Nyilván ha már ott tart egy társadalom, hogy mindenki fejadagot kap, akkor egyszerűbb ha kapok egy golyót a tarkómba nem?

júl. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

A kérdésed inkább a jóléti társadalmat érinti, nem az emberi jogokat. Az emberi jogokat nem igazán befolyásolja hogy milyen forrásból szerzünk áramot, vagy mit teszünk a hamburgerbe. Viszont a társadalmat nagyban befolyásolja, és mivel az EU tagállamai jóléti államok, tehát az embereknek van pénze drága kajákat enni, stílusosan öltözködni, utazni, hobbit űzni, ehhez igényük is van. Na ezzel már inkább szembemegy a takarékoskodás, egészséges életmód, kevesebb utazás, környezettudatosság. Hiszen az embernek le kell mondania a drága autóról, a luxusnyaralásról, és a többi fényűzésről, ha környezettudatos akar lenni.

Tehát itt valóban van egy társadalmi ellentét, de ez nem a jogokat érinti, hanem inkább a társadalmi berendezkedést, amit meg kellene változtatni a célok eléréséhez. Én sem gondolom hogy ez menni fog, mert ez egy nagyon nehéz és hosszú folyamat lenne, és szándékosan befolyásolni szinte lehetetlen. Jönnie kell valamilyen külső behatásnak hogy ez változzon, teszem azt szárazságnak kell lennie, hogy az emberek kevesebbet költsenek luxuskajákra. De pl. anno MZP is ilyesmit mondott a rezsiárakról. Itt is az a helyzet, hogy a magyar ember szeret irgalmatlanul pazarolni, mert régen is volt fa, aztán fűtötték a lakást 24 fokra, most az Orbán ad rezsicsökkentést, lehet folytatni a pazarlást. Ez a mentalitás nem fog megváltozni, egyik politikus vagy aktivista se fogja rávenni a Pista bácsit hogy ne hagyja égve a villanyt meg ne 24 fokra fűtsön. Jönnie kell egy külső behatásnak, egy áramkimaradásnak, egy brutális drágulásnak hogy Pista bá' észbe kapjon, és elkezdjen spórolni. Nyilván ha utána megint 20 év jólét jön, az emberek visszaszoknak a pazarlásra. De ez egy társadalmi probléma, nem pedig jogi.

júl. 30. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Rögtön azután, miután, meghallgatták Európa legputribb országából jövő kritikákat és könnyesre röhögték a szemüket az európai döntéshozók.

Miután sikeresen az EU legszegényebb országa lettünk, mi osztunk ki más országokat, hogy mit és, hogy kellene.

júl. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kényelem, a luxus és társai nem emberi jog és a kettő nem verseng egymással. Sőt, a környezetvédelmet gyakran eleve emberi jognak akarják definiálni, hogy jogod van a zöldben járni, jogod van a tiszta levegőhöz, jogod van ahhoz, hogy a városban ne autók közt kelljen cirkálnod, hanem egyre több gyalogos zóna és bicikli sáv legyen stb. Itt még nincs jogi áttörés ugyan, de a közgondolkodásba kezdi belopni magát ez a vélekedés az urbanizált területen élőkben.
júl. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
Mikor esik le a fogyatékosoknak mint te, hogy itt ausztriában nagyon jó a környezetvédelem és az emberek is jól élnek?
júl. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Sőt, a környezetvédelmet gyakran eleve emberi jognak akarják definiálni, hogy jogod van a zöldben járni, jogod van a tiszta levegőhöz, jogod van ahhoz, hogy a városban ne autók közt kelljen cirkálnod"


Ezzel csak az a nagy probléma, hogy óriási különbségek vannak aközött, hogy a templomban, egy akármilyen felekezeti közösségben jelentem ki autópályán szembe menő helikopterként azt, hogy márpedig nekem JOGOM VAN ateistának lenni, vagy fogom magam és keresek magam mellé olyanokat, akik hasonló elveket vallanak és mi élünk olyan helyen, ahol még templom sincs. Hiszen a mi véleményünk tért el a status quo-tól, más utat választunk.


A másik oldalról nézve szintén, nagy különbség van aközött, hogy elenged-e a korábbi csoport, amibe beleszülettél, nem te választottad, vagy esetleg utánad nyúl akár verbális ráhatással, akár drasztikusabb értelemben addig éget, amíg jobb belátásra nem térsz.


Jelenleg egy törpe kisebbségi hópihe réteg akar radikális változásokat a MEGLÉVŐ városokban, mindezt MÁSOK PÉNZÉBŐL. Ahelyett, hogy keresne valami kietlen pusztaságot, tele van ilyenekkel az ország, összedobnák ilyen kickstarter-szerűen rá a pénzt és alapítanának egy saját kis közösséget, ahol tele van zölddel és az autókat be sem engednék, mikor rokon jön látogatásra is le kéne tenni a szomszéd falu határában. Még Paksról is tüntetőleg lecsatlakoznának, saját öko-megújuló energiatermelő berendezéseik lennének.


Persze vágynak ők rá, csak MÁSOK PÉNZÉBŐL. Ők egy élet munkáját nem akarnák feltenni rá. Ha meg igen, akkor 15-20 ember nem gyűlne össze, akik legalább a sarokpontokban egyetértenének, így hamvába hullt ötlet lenne az egész, pénzégetés a köbön, majd meg nem valósult elképzelések és mind egymást okolnák. A Sanyi ritkán ért rá, a Józsi mégsem olyan technikai expert, mint mondta és már a többedik trafót égeti le, a Béla viszi a hátán az egészet, de felocsúdik, hogy neki több járna a közösből éppen emiatt, Kittit meg mindenki meg akarja dugni, pedig a Józsi felesége.

júl. 30. 13:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!