Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szlovákia, Magyarország,...

Szlovákia, Magyarország, Horvátország mihez fog kezdeni, ha Ukrajna lezárja, blokkolja a Barátság kőolajvezetéken a szállítást?

Figyelt kérdés

júl. 27. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Majd lesz óriásplakát meg M1, megafon propaganda, hogy nem a dagadt nindzsa meg a sleppje hibás, hanem Brüsszel.
júl. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Úgy látszik Fico rossz lóra tett Orbánnal.

Mi meg mit vártunk?

2-2,5 éve ott szivatjuk a háborúban álló Ukrajnát ahol csak tudjuk


Megkérdezném a fideszesektől,hogy mi volt az elképzelés gyerekek?

júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Semmi különöset, csak azt, ami logikus: a politika összes szegmensében különböző akadályokat fognak kiszórni a ukrán célok megvalósítása elé!

"Amilyen az Adj Isten, olyan a fogadj Isten!"

júl. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Inkább az energiaellátás, szállítás kérdésére gondoltam, nem arra, hogy a magyar ellenzék hogyan tud profitálni ebből vagy a magyar, szlovák kormány hogyan fog visszavágni Ukrajnának.
júl. 27. 14:06
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

4*

Hogy jön ide a magyar ellenzék?😅

Ebben az országban bő 14 éve az ellenzéknek semmibe nincs beleszólása.

Most az ukránok azzal fenyegetőznek hogy nem fognak olajat szállítani,mi pedig azzal hogy lekapcsoljuk a lámpát.


Ez az orbáni 14 év külpolitika eredménye

júl. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Erre utaltam, hogy ez szerintem nem Orbánról, megbuktatásáról, magyar belpolitikáról, külpolitikáról szól, bár azért persze ezt sem lehet elhagyagolni. De a magyar ellenzék mindent erre akar felfűzni.


Most jelenleg úgy tűnik, hogy Ukrajna nem akarja elzárni a Barátság kőolajvezetéket, létrejöhet majd valami alku.

Ha mégis elzárják, az Oroszország elleni lépés lesz, nem Magyarország elleni. Ez abból is látszik, ha nem csak Magyarországot, Horvátországot zárják el, hanem a Szlovákiába, Csehországba vezető ágat is.

Ha úgy dönt Ukrajna, hogy mégis leállítja a szállítást, az neki is nehéz helyzetet hozhat, mivel elesik tranzitdíjtól és üzemanyagtól. De valahol érthető, ha mégis inkább meglépik, mivel ők csak évi 250 millió dollárt profitálnak ebből, Oroszország meg évi 5000 millió dollárt.

Ha meglépi ezt, akkor az Oroszország háborúja miatt lesz és amíg tart a háború, nem indítanák újra a vezetéket csak azért, mert például Orbán megbukik és Magyar Péter vagy Gyurcsány Ferenc jön helyette, szerintem hibás narratíva ezt a magyar politikához kötni.

Bonyolult a helyzet, majd meglátjuk mi lesz. De érdemes lehet felkészülni ellátási zavarokra. De ezt Ukrajna nélkül is okozhat a kormány, lásd például piacellenes kommunista próbálkozásaik, üzemagyat ár stop hatásai pár éve.

júl. 27. 14:36
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Akkor el kellene gondolkodni rajta, hogy orkrajna minek létezik.
júl. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
"Most jelenleg úgy tűnik, hogy Ukrajna nem akarja elzárni a Barátság kőolajvezetéket" Eddig sem akarta elzárni. Lukoillal van baja, az ő olaját nem akarja engedni. Más orosz cégtől jöhet.
júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Alex Fly ***** válasza:
Akkor majd kénytelenek lesznek a ruszkik egy másik útvonalon szállítani -vagy a szerződés nem teljesítéséért kifizetni a kötbért. Nem a mi dolgunk: oldják meg...
júl. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Majd elzárjuk az elektromos áramot, ami nélkül az ukránok a fronton összeomlanának. Én már rég meg tettem volna. Nem is értem, hogy a békepárti kormányunk miért nem tette ezt még meg.
júl. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!