Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy Macron ilyet mondjon Orbánról? Nem vette be a gyógyszerét? Hol marad a liberális kettős mérce?

Figyelt kérdés

[link]


"MINDEN ÁLLAMNAK MEGVAN A JOGA A SAJÁT SZUVERENITÁSUKHOZ ÉS AHHOZ, HOGY DIPLOMÁCIAI KAPCSOLATAIKAT FÜGGETLENÜL INTÉZZÉK."


Eddig még én nem láttam olyat, hogy egy nagyhatalom tisztelettel beszélt volna a tiszteletre méltóról. Mindig csak egy vazallus államként tekintettek ránk, és az államférfi Orbánnal úgy viselkedtek, mintha egy csicska gyarmat hűbérese lenne.


Nyugaton az az elvárás, hogy táncoljon mindenki úgy, ahogyan ők fütyülnek. Redditen is amikor Magyarország szóba került az ukrajnai háborúval kapcsolatban, mindenki gyűlölködött, és Magyarország gazdasági tönkretételét, az eu-ból való kizárását követelték egy olyan ország miatt, aki kívülálló. Ilyenkor hol marad a nagy liberális elfogadás? Azt persze senki sem írta, hogy hazánknak joga van az önrendelkezéshez, önállóan alakíthatja ki a véleményét, a döntéseit, nem pedig az önmagukat gyarmattartónak képzelő országok kényének-kedvének kiszolgálása.


Hogyan történhetett meg ez a 180°-os fordulás?


júl. 13. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

A forrás egy fideszes propaganda újság :)

Ezt azért érdemes megemlíteni, s most nem a fideszessé vedlett indexre gondolok, hanem az általa szemlézett mandinerre.

júl. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Orbán nem államférfi, hanem egy csicska hatalom (Oroszország) hűbérese. Én a diplomaták helyében kutyasíppal fogadnám, és csak ilyeneket mondanék neki: ülsz, helyedre. Aztán hadd röhögjenek az igazi politikusok ezen
júl. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Macronon az utóbbi egy évben nagyon nehéz kiigazodni.
júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!