Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jobb, ha arra készül fel a...

Jobb, ha arra készül fel a világ, hogy most 4 évnyi sötétség borul ránk, ha Trumpot újraválasztják, de utána megint lesz majd egy értelmes, lehetőség szerint fiatal jelölt?

Figyelt kérdés

Bár az USA gazdasága rengeteget fejlődött Biden alatt, sajnos Biden kognitív képességei nem biztos hogy lehetővé tennék, hogy még 4 évig elnök legyen. Trump ugyanakkor egy elítélt bűnöző, aki összevissza hazudozik, megtámadta a Capitoliumot mert nem tudta elfogadni a vereséget, neki köszönhetően a Covid is borzasztóan lett kezelve.


Mit gondoltok? Jobb, ha arra készülünk, hogy most jön 4 év ami nagyon szomorú lesz, utána meg megint egy jó elnöke lesz az usa-nak?



jún. 28. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Sötétség? Talán inkább kikerülünk a háborús spirálból. Trump nem támadott meg semmit és senkit, nem tudom, te milyen fake news forrásokat olvasol.
jún. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Donald Trump Elnök Úr, Vlagyimir Putyin Elnök Úr, Kim Dzsong Ún Elnök Úr és Dr Orbán Viktor Mihály Miniszter Elnök Úr együtt fogják elhozni a Békét és a Jólétet a Világ Népeinek! 🇺🇸🇷🇺🇭🇺🇰🇵
jún. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1) gondolom te a fox newst. 2021. január 6-a mond neked valamit?
jún. 28. 09:53
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Semmi garancia rá.

Egyrészt: Honnan tudod, hogy nem egy új múmiát rángatnak elő? Már 2016-ban az volt a beszéd, hogy Hillary Clinton meg Donald Trump két vén csirkefogó, és egyik se jó. Erre a Demokrata jelölt 2020-ban és 2024-ben a Hillarynél idősebb Biden, a Republikánus jelölt meg azóta is Trump.

Másrészt: Nem biztos, hogy az a jó, ha fiatal. A Demokraták fiatalabb generációjában elég sok woke van például. Ha Trump miatt pattanásig feszült az amerikai társadalom, mi lenne, ha egy szélsőbalos woke elnökjelölt vagy netán elnök lenne?

jún. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
igen négy évnyi sötétségborul az agyadra, nem értem hogy miért a magyar politikába raktad be semmi közünk hozzá egyrészt, másrészt igen nagy sötétség lesz mert négy évig nem háborúzhatsz ugyanis Trump alatt nem nagyon voltak háborúk ez aztán nagyon nagy érvágás lesz nektek gondolom!
jún. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
A sötétség most van amióta Bidé az elnök.
jún. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Két hete beszélgettem egy amerikai kollégával (felső kategóriás értelmiségi, matematika professzor egy pennsylvaniai college-ban, ráadásul szerb származású, a Balkánon nőtt fel, úgyhogy a világ ezen részének problémáit is érti).


Én is felvetettem, hogy Trump egy barom, és a visszaválasztásával elég sötét idők elé nézünk. Ő azonban azt mondta, hogy egyrészt nemcsak Trump problémás, hanem a jelenlegi vezetés is (elszállt az amerikai államadósság); másrészt Trump a megszólalásaiban teljesen beszámíthatatlan, de ez a jó értelemben is igaz (amikor orbitális marhaságot mond, esetleg iszonyú káros dolgot ígér be, azt se tartja be utólag), ráadásul a gazdaságpolitikája (az előbb említett összehordott baromságok ellenére) következetesebb, jobb volt Bidenénél; harmadrészt pedig mindenképp sötét időket élünk, mert Amerika a világ vezető katonai és gazdasági ereje, ugyanakkor a társadalom maga nagyon problémás, és ez nem arról szól, hogy Trumpot megválasztják-e, mert ha őt nem, akkor akármelyik másik vadbarmot megválaszthatják. Azt a tanácsot adta nekem, hogy Európa fegyverkezzen, hogy meg tudja védeni magát, ha eljön az ideje, mert az USA nem olyan jó testőr, mint amilyet szeretnénk magunknak.

jún. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 PMC Wagner ***** válasza:
63%
Ugy beszélsz mintha most olyan jól végezne a dolgát a világ csendőre hogy minden fasza lenne
jún. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
3: Igen, Trump akkor sem támadott meg senkit és semmit, mint ahogy előtte meg utána sem.
jún. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Felkészítette Ukrajnát a háborúra, neki köszönhetően sok százezren haltak meg sajnos a Covid miatt. Emiatt valóban ő felel.
jún. 28. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!