Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lerágott csont, de mi a...

Lerágott csont, de mi a véleményetek a muszlimokról? Úgy általában?

Figyelt kérdés
Valóban annyira fanatikusok lennének? Még soha sem láttam "élő" muzulmánt és még iszlám vallású országban sem jártam. Ha már volt valaki, az megoszthatná a tapasztalatait.
2010. okt. 30. 17:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
A legtöbb arab ugyanannyira undorodik a vallási radikálisoktól, mint a civilizáltabb európai országokban (nem a Balkán) a politikai radikálisoktól.
2010. okt. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
rohadt vanatikus nép !miket csinálnak már a 21edik századba is.még jó hogy nem oda születtem.
2010. okt. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Én nem tartom mindet fanatikusnak, de az azért csak elárul valamit, hogy ők minden nem muszlim szomszédjukkal "konfliktusban" (nem állami szinten) állnak. Például ott van az indiai Kashmír, de Kínában is történtek terrorista támadások. Szerintem a kínai kormány - habár ellentétes mindazzal, amit a nyugat hírdet és vall - tette jól: minden egyes támadást tízszeresen viszonoztak. Utánna már a terroristák is jobban meggondolták, hogy robbantgassanak.

Azt viszont kifejezetten undorítónak és morbidnak tartom, hogyha itthon (Európában) kimondom, hogy fassz_pó Mohamed, akkor bizonyos helyeken esélyem van arra, hogy a másvilágra kerüljek. Egy szóért? Egyszerűen tragikomikus.

A megoldásnak azt tartanám, ha elszigetenénk őket a világtól egy fallal és nyírják ki egymást, de hát szükségünk van az olajukra sajnos...

2010. okt. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

Ja annyit elfelejtettem, hogy ők a sajátjaikat is öldösik. A legtöbb helyen a sáría bíróság van. És gyerekeket is ölnek. Az asszonyaikat teljesen eltakarják, még a szemüket is (nem mindenhol!), már csak a kolomp hiányzik róluk! Szerintem még a középkornál is mélyebben benne ragadtak a régműltban.

Ja indexen volt egy cikk, hogy egy 15 és egy 18 éves lányt kivégeztek (tegnap?) kémkedés vádjával. Körülbelül ilyen K_RVA JÓ a muszlim vallás. És ezért van oda Vona!

2010. okt. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"A legtöbb arab ugyanannyira undorodik a vallási radikálisoktól.."


Mivel a legtöbb arab iszlám hagyományok szerint nevelkedett ezért sokkal közelebb állnak hozzájuk az iszlám fundamentalisták mint a hozzád hasonló nyugati liberális hippik nézőpontja.


"mint a civilizáltabb európai országokban (nem a Balkán) a politikai radikálisoktól."


Civilizáltabb európai országok?Kikre gondolsz?

Nézzük a nyugati legcivilizáltabbakat:


Norvégia:

A keményvonalasan bevándorlásellenes radikális Haladás Pártja(FrP)a 2. legerősebb politikai párt Norvégiában és vezetője Siv Jensen az egyik legnépszerűbb politikus.


Svájc:

A bevándorlásellenes radikáljobbos Svájci Néppárt(SVP)a svájci parlament legnagyobb frakcióját alkotja és a legnépszerűbb párt.


Hollandia:

A bevándorlás és iszlámellenes radikális Holland Szabadságpárt(PVV)Hollandia 2. legerősebb pártja és vezetője Geert Wilders a legnépszerűbb politikusok közé tartozik.


Belgium: Népszerű parlamenti párt a bevándorlásellenes radikális Flamand Érdek pártja.


Svédország:Idén bekerült a svéd parlamentbe a bevánorlásellenes radikális Svéd Demokraták pártja.


Finnország:A bevándorlásellenes Igazi Finnek pártja egyre népszerűbb parlamenti párt.


Olaszország:A bevándorlás ellenes Északi Liga a 3. legerősebb párt.


Ausztria:A radikális Osztrák Szabadságpárt(FPÖ)a 2.-3. legnépszerűbb párt.


Franciaország:A radikális Nemzeti Front(FN) a legutóbbi tartományi választásokon 10% feletti eredményeket ért el.


Németország:Egy nemrégi közvélemény kutatás szerint egy Sarrazin-féle pártra a németek 15%-a voksolna.

2010. okt. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sztem nem a vallással van a baj, hanem egyes országokkal, ill. azoknak a társadalmával, mert egyszerűen megragadtak valahol a középkorban. Más vallásoknál is vannak ennyire fanatikusok, pl. amikor a Fülöp Szigeteken évről-évre húsvétkor keresztre feszíttetik egyesek magukat, mert Jézust is keresztre feszítették, meg hallottam egy esetről, amikor egy kolostorban egy apácát "megszállta a sátán" címen különböző rituáléknak tettek ki, többek között azt is keresztre feszítették, amibe végül belehalt. utólag derült ki, h egyszerűen skizofréniában szenvedett.Tehát a fanatizmus akárhol megtalálható, de a legtöbb mai, arab ország mindegy, h milyen vallás terjedt vna el történetesen, de hajlamosak a fanatizmusra, mint ahogy az általában jellemző a többségében szegénységben élő társadalmakra. Boszniában vagy Albániában pl. az iszlámnak akkora szerepe van, mint nálunk a kereszténységnek, magánügy a vallás, van aki vallásos, van aki nem......de a többség úgy kb. nagyjából megtartja az ünnepeket, de egyébként nincs nagy jelentősége a vallásnak. Épp nemrég láttam egy riportot a Kurban Bajram kapcsán, ahol körbekérdeztek néhány járókelő között Szarajevóban, h mit jelent nekik az ünnep.....a legtöbben úgy válaszoltak, h kb. semmi különöset, leginkább azt, h elmennek bulizni (ilyenkor sok diszkóban lépnek föl közismert énekesek), ahol nem hogy csadorban, hanem eléggé "csinos" ruhácskákban iszogatnak ilyen-olyan alkoholtartalmú italokat, és buliznak.....így ünneplik az iszlám ünnepet....persze ez sem teljesen helyes így, mert így a buta tömeg ünnepel, a riport ki is váltott némi fölháborodást Boszniában, csak azt akartam vele érzékeltetni, h van, ahol nincs fanatizmus, és ha úgy gondolja, megteheti vki ezt is, és senki sem vágja le érte az ujját stb...:D Nálunk is sokakanak csak azt jelenti a karácsony, h ajándééééék!!! Sztem a fanatizmus, és az ilyen tudatlan ünneplés között kellene megtalálni a középutat.

Egyébként a nagy a fanatikusok első sorban a nyugatra kivándoroltak között találhatóak meg, főleg a Törököknél,nemrég láttam szintén egy riportban, h egy Török férfi úgy nyilatkozott, h örül neki, h itt, nyugaton 100%-ban betarthatja az iszlám törvényeket, itt senki sem szólhat rá, ha a lányát csakis csadorban engedi ki az utcára, vagy iskolába, Törökországban az egyetemeken, vagy közszolgálati pozíciókan dolgozó nőknek egyenesen tilos fejkendőt, vagy hidzsábot hordani...szó sem lehet róla, nyugaton megtehetik persze, vallásszabadságra hivatkozva.

Persze a muzulmánokról is léteznek sztereotípiák, viszont ezek nem minden esetben fedik a valóságot, a fanatizmus mértékét sztem nem a vallás, hanem a társadalom fejlettsége határozza meg, és végső sorban Isten sem agyatlan fanatikusokat akar, hanem ésszerűen gondolkodó embereket. Én ezt így látom.

2010. okt. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

ma 20:01

Azért a dolgok nem ilyen egyszerűek. A keresztényeknél is vannak fanatikusok, de a számuk elhanyagolható és nem ártatlanokat öldösnek. Persze félig meddig igazad van, de nem teljesen. Ott van Szaúd-arábia gazdag olajállam, az emberek jól élnek, de ott is levágják az ujjad. Sőt Dubaiban volt egy eset, hogy egy brit házaspárt letartóztattak, mert nyilványosan csókolóztak. És ők gazdagok, de mégis középkori a felfogásuk, tehát az elméleted nem állja meg a helyét. Sokan vannak így Európában is, hogy majd az itteni muszlimok a jóléttől majd szekularizálódnak. Egy nagy ló.....! Ők nem azért jönnek ide, mert annyire tetszik nekik Európa, ők azért jönnek ide, hogy nehogy éhendögöljenek otthon. Sokan közülük hangoztatják, hogy Európa maga a gonosz, a sátán. Eszük ágában sincs beilleszkedni a szerintük gonosz kultúrába.

De ezt tényleg magyarázzátok már meg nekem! Sokan jönnek a multi kultival. Ez addig renbe is van, amíg azt jelenti, hogy bárkit befogadunk és nem azt hogy a kultúrák egyenlőek. Hogy lehet egy olyan kultúra egyenlő, ami teljesen természetesnek veszi a halálbüntetést, a nők elnyomását, a gyerekek kivégzését egy olyan kultúrával, ahol a nőknek jogai vannak, a gyermek a legnagyobb érték és a demokrácia magától értetődő?

A muszlim és a keresztény fanatikusokról még:

Egyébként a muszlim vallással sincs minden rendben, mert egy fasiszta ideológia. A korán ELFOGADJA, sőt kívánatosnak tartja a HITETLENEK MEGÖLÉSÉT, amit a hívek NEM ÉRTENEK FÉLRE.

Míg a KERESZTÉNY fundamentalisták a Bibliát FÉLRE ÉRTELMEZIK, holott az SEMMI ILYESMIT NEM ÁLLÍT és emiatt követnek el dolgokat(Sőt a keresztény hit szerint még önvédelemből sem szabad ölni, még akkor sem ha megölnének egyébként)

2010. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

10.10.30. 20:42


Szaúd-Arábia gazdag állam az olaja miatt,de mégse jómódúak élnek ott. Mivel a pénz legnagyobb része egy kisebb csoport kezébe van.

Az az állításod miszerint a korán gyilkolásra buzdít felfedi tudatlanságod a témába( nem tehetsz róla ezt nyomja a média)lefogadnám hogy a dzsihád eredeti jelentésével se vagy tisztába.

pár idézet hogy alátámasszam magam:

„És harcoljatok hát Allah útján azok ellen, akik harcolnak elleneteket! Ám ne kövessetek el áthágást [fegyvertelenekkel szemben], bizony Allah nem szereti az áthágókat.” (Korán 2: 190)


„Engedélyt kaptak [a harcra] azok, akik ellen harcolnak, mivel ők jogtalanságot szenvedtek el...” (Korán 22: 39-40)


„Nem tiltja meg Allah nektek, hogy jóságosan bánjatok és igazságosak legyetek azokkal szemben, akik nem harcolnak ellenetek a vallás miatt, és nem üldöznek ki titeket lakhelyeitekről, Allah bizony szereti az igazságosakat! Csupán azt tiltja meg Allah nektek, hogy olyanokat fogadjatok párfogónak, akik harcolnak ellenetek a vallás miatt, és kiüldöznek titeket lakhelyeitekről, és segítenek másokat kiüldözésetekben, akik pedig pártfogónak fogadják őket, azok igazságtalanok!” (Korán, 60: 8-9)


És ne vitázzatok az Írás népével, csakis a legszebb módon – kivéve azokat, akik vétkesek [igazságtalanok] közülük! És mondjátok: Hiszünk abban, ami leküldetett hozzánk és hozzátok! A mi istenünk és a ti istenetek egy, és mi alávetjük Neki magunkat.” (Korán 29: 46)


Ha (ellenségeitek) távol tartják magukat tőletek és nem harcolnak veletek, és békét ajánlják fel nektek, úgy Allah nem ad nektek lehetőséget ellenük (a harcra).” (Korán 4: 90).


„Ne öljétek meg a nőket, a földeken dolgozókat, az időseket és azokat, akik koruknál fogva nem veszélyesek rátok nézve, és nem használhatnak ellenségeiteknek.”


most többet nem akarok idézni legyen ennyi elég.

Már a középkorban sokkal emberségesebbek voltak ezen a téren,békében élhetett együtt a keresztény a muszlimmal.

Nem fenyegette a más hitűt az inkvizíció, inkább adó kedvezményekkel akarták megtéríteni a "hitetleneket".(Oszmán birodalom itt volt az első úgymond zsoldos hadsereg is.)

Sok ókori írásos emlék maradt meg az arabok miatt mert felismerték az értéküket, majd a keresztes hadjáratok során jutott el Európába.


Ezeket én mondom, és nem vagyok muzulmán magamat kereszténynek vallom.

2010. okt. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:29"


Az Írás népe azok kik? Keresztények, zsidók?

2010. okt. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ma 21:29

Te hülye vagy!

"Az az állításod miszerint a korán gyilkolásra buzdít felfedi tudatlanságod a témába( nem tehetsz róla ezt nyomja a média)lefogadnám hogy a dzsihád eredeti jelentésével se vagy tisztába..."

Honnan tudod hogy nem vagyok vele tisztában. Azért mert a dalai láma azt mondta, hogy a dzsihád belső küzdelmet jelent, még nem azt jelenti hogy így is van. Csak nem merte kimondani, mert egyből muszlimok millióinak haragjával kellett volna szembenéznie, ezt senki nem vállalná fel.


"Ha pedig rátok támadnak, akkor Öljétek meg őket, ahol csak rájuk leltek, és űzzétek ki őket onnan, ahonnan kiűztek benneteket! A megkísértés (El-Fitnetu) rosszabb, mint az ölés. Ne harcoljatok azonban ellenük a Szent Mecsetnél, amíg ők nem harcolnak ellenetek ott. Ám, hogyha harcolnak ellenetek, akkor öljétek meg őket! Ez lesz a hitetlenek fizetsége." (Korán 2:191)


"Előíratott nektek a harc, holott az ellenetekre van. Lehet, hogy valami ellenetekre van, noha az jó nektek, és lehet, hogy szerettek valamit, noha az rossz nektek. Allahnak tudása van, ti azonban nem tudtok." (Korán 2:216)


"A képmutatók (akik azt mondják, hogy ők muszlimok, holott, ők nem muszlimok, hanem, csak játsszák, hogy alattomosan el tudjanak bánni a muszlimokkal) azt szeretnék, ha hitetlenek lennétek, ahogyan ők is hitetlenek lettek, hogy ugyanolyanok legyetek mint ők. Ne fogadjatok hát közülük senkit gyámolítóul, amíg Allah útján el nem vándorolnak. Ha hátat fordítanak nektek, akkor ragadjátok meg és öljétek meg őket, ahol csak rájuk akadtok, és ne fogadjatok közülük senkit se gyámolítóul, sem pedig segítőnek" (Korán 4:89)


"A hívők közül azok, akik tétlenül otthon maradnak - kivéve azokat, akiknek valami testi károsodásuk van - nem egyenlőek azokkal, akik Allah útján hadakoznak javaikkal és személyükkel. Allah a javaikkal és személyükkel hadakozókat egy fokkal magasabbra emelte az otthon ülőknél. Allah minden hívőnek megígérte a legjobbat. Ám az Allah útján hadakozókat nagy fizetséggel tüntette ki az otthonmaradókkal szemben" (Korán 4:95)


"És harcoljatok ellenük, amíg nem lesz több kísértés a hívők eltántorítására, s amíg a vallás egyes egyedül Allahé. Ha azonban abbahagyják, bocsánat adatik nékik. Allah átlátja azt, amit cselekszenek." (Korán 8:39)


Le is ellenőrizheted: [link]


És a Hadíszból angolul:

Bukhari (52:177) - Allah's Apostle said, "The Hour will not be established until you fight with the Jews, and the stone behind which a Jew will be hiding will say. "O Muslim! There is a Jew hiding behind me, so kill him."


Tabari 7:97 The morning after the murder of Ashraf, the Prophet declared, "Kill any Jew who falls under your power."


Ibn Ishaq: 327 - “Allah said, ‘A prophet must slaughter before collecting captives. A slaughtered enemy is driven from the land. Muhammad, you craved the desires of this world, its goods and the ransom captives would bring. But Allah desires killing them to manifest the religion.’”


Ibn Ishaq: 992 - "Fight everyone in the way of Allah and kill those who disbelieve in Allah."


"Ezeket én mondom, és nem vagyok muzulmán magamat kereszténynek vallom."

A legtöbb muszlim ezt állítja, amikor a vallását védi. Hogy hihetőbbnek tűnjön. Semmi bajom azzal, ha valaki védi a vallását, de legalább ne hazudjon. Hallottam már muszlimoktól, hogy ők saját maguk ismerték be, hogy a vallásukban igenis van gyűlöletkeltő.

2010. okt. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!