Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Azért háborúpárti a nyugat,...

Azért háborúpárti a nyugat, mert hatalmas blamázs, ha elvesztik Ukrajnát?

Figyelt kérdés

Azt hallottam egy elemzésben, hogy a nyugat azért nem hagyhatja az Ukrán háború elvesztését, mert hatalmas lélektani veszteség lenne. A keleti országok nagyobb erővel, optimistábban helyezkednének szembe a nyugati uralommal szemben.


Ukrajna egy proxiháború. Gyakorlatilag egy proxiháború. USA, francia katonai szakértők vezénylik le az alakulatok tevékenységét. Nyugati fegyverek vannak. Az ukránok gyakorlatilag bábok ebben, feláldozható sorkatonák. Ez egy USA-Orosz háború. Ezt mindenki tudja. Ha elveszíti nyugat ezt a háborút, akkor szellemileg annyira megerősödik a keleti tengyej : BRICS, Kína, Irán, Orosz.... hogy nyugat elveszti az uralmát a világ felett. Ergo most az uralom a tét?



jún. 16. 14:47
A kérdező szavazást indított:
igen.
nem.
Nem is tudom Nem érdekel
27 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Lényegében egy újabb hidegháború, a Kelet és Nyugat egymásnak feszülése. A Nyugat nem akar egy újabb Szovjetuniót-féleséget aminek Európa fele az érdekszférája, Oroszország pedig úgy érzi magát mint a sarokba szorított vad.
jún. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Neme ennyire sarkosan.

Ez a K-Ny-i szembenállás egy állomása, valóban, de ennek eredménye még nem fogja végleg eldönteni a kérdést.


Azt meg, hogy egy háború hogy hozna szellemi megerősödést, ill. a szellemi megerősödés hogy vezetne világuralomhoz, végképp nem világos.

jún. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Ha az USA veszít Ukrajnában oda lesz az EU lecsicskásításának terve


Az USA is a franciák sorsára jut


Meg kell tanulnia megállni a saját lábán

jún. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

"Azt hallottam egy elemzésben, hogy a nyugat azért nem hagyhatja az Ukrán háború elvesztését, mert hatalmas lélektani veszteség lenne."


Ez nettó hülyeség. Egyrészt néhány ország garantálta Ukrajna szuverenitását 1994-ben, amit az egyik garantáló fél felrúgott és ezt illendő kompenzálni. Másrészről Putyin és haverjai akciói aláássák a "rule based world order"-t, Ukrajna elengedése a szabályszegő jutalmazása lenne ami újabb szabályszegőket bátorítana a szabályok kijátszására vagy megszegésére. Ha Ukrajnát nem engedik el és esetleg az agresszor legyőzésre kerül ez biztosítja a mostani világrend fennamradását a következő komolyabb próbálkozásig.


Ezt lehet úgy is interpretálni, hogy "A keleti országok nagyobb erővel, optimistábban helyezkednének szembe a nyugati uralommal szemben" és úgy is, hogy akkor minden félőrült lerohanná a gyengébb szomszédját és újra eljönne a nagy háborúk kora.


"Ukrajna egy proxiháború. Gyakorlatilag egy proxiháború. USA, francia katonai szakértők vezénylik le az alakulatok tevékenységét. Nyugati fegyverek vannak. Az ukránok gyakorlatilag bábok ebben, feláldozható sorkatonák."


Ez így erős csúsztatás. Oroszország felsült Ukrajna lerohanásakor és nem volt képes a katonai terveit véghezvinni. Az ukránok hónapokkal később kapták az első komoly támogatásokat, miközben az oroszokat megállították a második héten.

Erősen etikátlan olyat írni egy honvédő háborút folytató népre, hogy "bábok és feláldozható katonák".


"Ez egy USA-Orosz háború."

Ha így lenne akkor az oroszok már nem lennének Ukrajna területén.


"BRICS, Kína, Irán, Orosz.... hogy nyugat elveszti az uralmát a világ felett. Ergo most az uralom a tét?"


Ez is egy érdekes kiforgatott interpretációja a valóságnak. A "nyugat" uralja a világot? Miben? Hogyan?

A folyamatos BRICSezés is unalmas, hisz ez egy laza politikai szövetség, ráadásul eltérő érdekekkel. A "nyugati világrenddel" történő együttműködésnek kik voltak a legnagyobb győztesei? Kína és Oroszország, vagyis az orosz oligarchák. A nyugati világrendbe való betagozódás emelte ki Kínát a közép arfikai nyomorból a fejlődő majd közepesen fejlett országok szintjére csak erről nem szokás beszélni.


[link]


A BRICS tagjai mikor hoztak hasonló változást a partnereik gazdaságában? India hasonló pályát fut be, mint Kína. Brazília nettó putri Dél-Afrika szintén az európaiaknak köszönheti azt, hogy nem olyan mint akármelyik közép-afrikai ország.


A BRICS országok legnagyobb felvevőpiaca és a gazdaságuk motorja a "nyugat". A fejlett nyugat nélkül mai napig mind gettó lenne. Ezek átveszik a "hatalmat"? És mégis hol? Közép-Ázsiában vagy Afrikában? :D

jún. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
A nyugat is tudja, hogy a mostaninál is nyíltabb beavatkozás nélkül nem tudja megtartani Ukrajnát. Inkább az a cél, hogy az orosz haderő egy részét felőröljék, mielőtt az USA megtámadja Oroszországot.
jún. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Azért mert hatalmas üzlet.
jún. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

A nyugati nagybefektetők nem hagyhatják elveszni ukrajnai területeiket, érdekeltségeiket.

Márpedig a multinacionális nagytőke mozgatja a nyugati nagyhatalmakat. USÁ-ban és az EU-ban a demokratapárti baloldali liberálisok vannak egyelőre hatalmon. Az akaratukat fokozottan tudják érvényesíteni, amíg Biden van hatalmon.

jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Jeffrey Spender ***** válasza:
41%

# 4



" Egyrészt néhány ország garantálta Ukrajna szuverenitását 1994-ben, amit az egyik garantáló fél felrúgott és ezt illendő kompenzálni. "


Ukrajna kapcsán tiltott volt a gazdasági, és a politikai befolyásolás is, nem csak a nyílt háborús művelet.


Továbbá a békeidős megállapodások is vita tárgyai ...



" Putyin és haverjai akciói aláássák a "rule based world order"-t "


Mi az, hogy "rule based world order" ?


Szerinted az USA tisztességes, szabálykövető, engedelmes ország, nem pedig sportot űz az öncélú háborúzásból, és a politikai nyomásgyakorlásból, és arroganciából ?


És a csatlósai meg asszisztálnak ehhez ?



" Ukrajna elengedése a szabályszegő jutalmazása lenne ami újabb szabályszegőket bátorítana a szabályok kijátszására vagy megszegésére. "


Kik szegnének továbbiakban szabályokat, és milyen potenciális háborúk lennének ?



" Ha Ukrajnát nem engedik el és esetleg az agresszor legyőzésre kerül ez biztosítja a mostani világrend fennamradását a következő komolyabb próbálkozásig. "


A jelenlegi hadianyag támogatások alapján elengedték. Oroszország hogyan kerülne legyőzésre a jelenlegi harctéri helyzet alapján ?



" Erősen etikátlan olyat írni egy honvédő háborút folytató népre, hogy "bábok és feláldozható katonák". "



1992 - 2014 között, békeidőben 12 millióan léptek le Ukrajnából.


2022 nyomán meg 8 millióan.


Ha nem működne a karhatalom, akkor rég összeomlott volna az egész.


Ukrajna békeidőben sem volt egy sikertörténet.


Ukrajna 10 éve hadiállapotban áll, és azért kíváncsi lennék, ha megkérdeznék az embereket - nem a hatalomban levőket, nem a politikusokat, katonai vezetőket - hanem a közkatonákat, és a civileket, hogy akarják-e azt a veszteséget amit ez a 10 év hozott nekik vagy inkább lemondanak egynéhány megyéről, vajon melyiket választanák ?


És ki határozza meg, hogy ki az ukrán, ki az orosz, és ki a kettős identitású ?



" A nyugati világrendbe való betagozódás emelte ki Kínát a közép arfikai nyomorból "


Kína az nem az USA-val van szövetségben, hanem Oroszországgal vakarják oda - vissza egymás hátát.


Kína a problémáit Maó rémuralmának köszönheti, aki butaságban egyedülálló jelenség volt történelmileg.

jún. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Jeffrey Spender ***** válasza:
53%

" Másrészről Putyin és haverjai akciói aláássák a "rule based world order"-t, Ukrajna elengedése a szabályszegő jutalmazása lenne ami újabb szabályszegőket bátorítana a szabályok kijátszására vagy megszegésére. "



A II. világháború után megalakították, létrehozták az ENSZ-t, hogy soha többé ne legyenek háborúk. Nem csak Európában, az egész világon soha többet ne forduljon elő.


Az volt az ENSZ alapgondolata, hogy megbeszélésekkel, tárgyalásokkal, és bölcs belátással békéltessék meg a feleket. Az elképzelés egy olyan platform felállításáról szólt, amely megoldani szándékozta a problémákat.


Mi történt ?


Azóta, 1945. október 24.-e óta hány háború volt ?


Valójában ha megnézzük, a II. világháború után egyetlen nap sem múlt el ezen a bolygón anélkül, hogy legalább egy csata ne zajlott volna valahol.


Minden nagyhatalom egyforma mértékben követett el öncélú agressziót, az USA, Oroszország, Kína, nem beszélve az adott térségbeli nagyhatalmakról, és mégsem történt semmi.


Nem Ukrajna az első, hogy tehetetlen az ENSZ.

jún. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!