A válasz ott van Kína történelmében Tajvanra vonult vissza a polgárháború végén a Koumintag, ami akkor is Kína része volt.
A polgárháború egy fegyverszünettel ért véget, de semmi olyan szerződést nem írtak alá, amiben Tajvan függetlensége benne lett volna.
Kína nem demokratikus ország, de Tajvan kérdésében nem lehet azt kijelenteni, hogy semmi alapja sincs a követeléseiknek, nagyon kevés ország ismeri el Tajvant független államként az is rámutat arra, hogy nem egyszerű a probléma.
#2
Lehet hogy már sokat lazult a dolog, de a Kuomintag diktatúrája semmivel sem volt emberbarátibb mint a Kontinentális Kínáé...csak nem a komcsik, hanem a nacionalisták csinálták, csinálják.
# 2
Egy konszolidáltabb napon is vajon mennyi embert fejeztetett le / lövetett agyon Csang Kaj-sek ?
#8#
Ez sajnos azért fals hasonlat, mert élnek magyarok a határainkon túl, olyan területeken amelyek egykoron Mafyarországhoz tartoztak.
Csakhogy volt Trianon, és arról aláirt szerződés van, Kínával szemben ezt bem lehetett megcsinálni, szándék sem volt rá.
Kína azért izomkodik most már Taiwan felé, mert az az elmúlt 20-30 évben a nyugat, az USA hátán iszonyatosan megerősödött. Korábban csak a komcsi vezetés pofája volt nagy.
Azért kellene neki a sziget feletti uralom, mert az egy óriási stratégiai ugródeszka lenne az amúgy sem kicsi Kínának a világ felé.
Csak hát ha azt vesszük, nekik még annyi joguk sem lenne ma már Taiwanhoz, mint Putyinnak Ukrajnához, pedig igazság szerint neki sem lenne joga ezt tenni.
Persze a világ országai Kínával politikai és gazdasági okokból nem akarnak ujjat húzni, ezért nem fogadják el Taiwan függetlenségét többségben.
De az igazság az, hogy Kína kormánya már 1885 óta nem gyakorol hatalmat a sziget felett, mert akkor Japán foglalta el és tartotta uralma alatt egészen 1945-ig. Utána meg a lázadó kínaiak menekültek oda tehát a kommunista Kína soha nem gyakorolt hatalmat a sziget felett!
Mára már több generáció nőtt ott fel úgy, hogy nem a kínai kommunista párt uralkodik rajtuk. Az 1990-es évektől pedig jelentősen változott Taiwanon a politika szele, úgymond "demokratizálódott" az "ország".
Módjuk az is érthető, hogy nem akarnak Hong-Kong és Makaó sorsára jutni!
Tehát Kína valójában elnyomó birodalomként viselkedik most és nem csak Taiwant fenyegeti, hanem még egy sor vitatott területet is a környező országokkal. Szinte mindegyik szomszédjával baja van! Azaz inkább nekik Kínával!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!