Az EU-nak miért olyan fontos,hogy egy tagállamot/tagállam jelöltet könnyen lehessen külföldről befolyásolni?
A törvény lényege,hogy azok az NGO, médiával foglalkozó szervezetek, amelyek anyagi eszközeik több mint 20 százalékát külföldről kapják, külföldi érdekeket képviselői szervezetként kerülnek regisztrációra. Több adminisztratíbb teendőjük van, átláthatóbban kell működniük és könnyebb őket felfüggeszteni.
Ez gyakorlatilag szuverenitást védő törvénycsomag.Több értelme van, mint szuverenitásvédelmi hivatalt létrehozni milliókból.
A külföldi médiák, NGO-k befolyásolhatják a közéletet, közvéleményt, beavatkozhatnak a választásokba is.
Például Magyarországon, ha lett volna ilyen törvény, simán felszámolhatóak lettek volna azok a szervezetek, akiket az illegális migrációs segítették.Felokosították a migránsokat, mit kell hazudni,hogy beengedjék őket vagy, hány évesnek mondják magukat....stb
Ha van ilyen törvény, megmondják nekik, itt ilyen nincs.Határozatlan ideig előzetesben tartás majd rövid bírósági vizsgálat után felfüggesztett börtön 10 évre.Ugyanis, mi jogon avatkoznak idegenrendészeti politikába?
Miért zavarná az EU-t az ilyesmi?
Hátsó szándékok?Befolyásolási vágy?
Látod, leírtad mire való az az ügynöktörvény. Leírtad, hogy az EU képviselőinek nem tetszik. A kettőt csak össze kell tenni => nyilván azért nem tetszik nekik ami miatt a mi hasonló törvényünket is elkaszálták a civil szervezetek finanszírozásának nyilvánossá tételéről, mivel pontosan az a céljuk, hogy bizonyos "civil" szervezeteken keresztül beavatkozzanak a szuverén tagországok belügyeibe, a választóikat befolyásolják a saját ideológiájuk, érdekeik szerint.
Márpedig ha egy civil szervezetről lehet látni, hogy ki fizeti - azaz honnan kapja a pénzét, akkor az is egyértelmű lesz, hogy valójában nem is civil szervezet, hanem fizetett ügynökök. Ezzel pedig csökkenne a befolyásuk az emberekre.
Itt is egyértelmű, hogy mivel annyira tiltakoznak ellene, valahogy, valamilyen formában nekünk meg létérdekünk lenne ha megvalósulna.
4.
Nem a kérdésre válaszolsz.
Összekevered a gazdaságpolitikai meg a közéleti,társadalompolitikai kérdéseket.
#4 "Az miért szuverenitást akadályozó dolog, hogy az ország külföldön élő állampolgárai támogatnak hazai civil szervezeteket. Ezzel szemben miért védi a szuverenitást, ha Kína rendőri tevékenységet folytathat Magyarország területén."
Egyiknek sem érted a lényegét és kevered az almát a fapapuccsal.
A külföldön élők támogathatnak civil szervezeteket. Az csökkenti a szuverenitást ha ez a civil szervezet CSAK külföldi támogatásból él és ha ezt a belföldi választók nem is ismerik. A Vöröskereszt is kap mindenhonnan támogatásokat és semmiféle kárt nem okoznak a szuverenitásunkban - de soha nem is hazudják, hogy csak magyar pénzből dolgoznak és nem is akarnak beleszólni a magyar belpolitikába. Ezzel szemben sok olyan álcivil szervezet van, ami azt hazudja magáról, hogy a társadalom tagjai fizetik ezért releváns a véleményük belpolitikai kérdésekben - miközben a működési költségeik 2-3%-t adják csak magyar állampolgárok, a többit külföldről kapják és mindezt el is titkolják. Mi másért tiltakoztak amikor a magyar kormány olyan törvényt vezetett be ami szerint transzparenssé kellett volna tenniük a támogatóikat? Ha nem akarják eltitkolni ki fizeti őket akkor miért támadták meg azt a törvényt ami szerint ezt ki kell tenniük a honlapjuk elejére?
Az pedig, hogy a turisták között vagy az itt élő kínai közösség tagjai között kínai rendőrök IS vannak a magyar rendőrök mellett segíteni a kommunikációt az nem szuverenitás kérdés hanem gyakorlati. Nem tehetsz minden rendőr mellé kínai tolmácsot. Éppen így vannak osztrák és más nemzetiségű rendőrök is az országban, ahogy a kínaiakkal más eu-s országoknak is vannak hasonló együttműködésük. A kínai rendőröknek intézkedési jogköre nincsen az országban, csakis magyar rendőrrel együtt tehetnek bármit. Azt pedig egyből látod rajta, hogy kínai.
"De azt is kérdezhetném, hogy miért nem gond az orosz titkosszolgálat jelenléte a külügyminisztériumunk belső rendszerében. "
Ezt kérdezd gyurcsányéktól, akik konkrétan az orosz titkosszolgálat tagjait bízták meg a magyar hivatalnokok átvilágításával és maguk engedték be az orosz titkosszolgálatot az ajtón keresztül a belügybe. Most egy hekkertámadás történt ami minden országban megtörténik. Már hogy ne lenne gond? Az érintettek meg is tesznek mindent az ellen hogy megismétlődjön. de előbb a kedves CIA -tól kérd számon, hogy miért is teszi ugyanezt - pl. miért hallgatnak le minden európai vezetőt, mint az korábban ki is derült.
Pont hogy ez mutatja meg a szuverenitásunk fontosságát, hoyg még a baráti országok is megpróbálnak behatolni a rendszereinkbe, lehallgatni a vezetőinket, nem hogy az ellenséges országok, mint az oroszok.
"Nem tehetsz minden rendőr mellé kínai tolmácsot."
Bezzeg kínai rendőrt igen :D :D
Ennek fuss neki még egyszer...
#7 A kínai rendőr egyben rendőrként is tud dolgozni, vagyis nem 4 rendőr kell meg 1 tolmács, hanem 3 rendőr meg 1 kínai rendőr.
Feltételeztem érted a különbséget aközött, hogy tolmáccsal rohangálnak a rendőrök vagy egy kvázi kollégával aki szintén ki van képezve rendőrnek, de belátom, tévedtem.
Sajnos még a magad által írt propagandaszöveget sem tudod követni.
"A kínai rendőröknek intézkedési jogköre nincsen az országban, csakis magyar rendőrrel együtt tehetnek bármit."
Akkor miért is van ott mint rendőr??
A kínai tolmács felteszem, beszél magyarul. Arról nem szóltak a hírek, hogy magyarul tudó kínai rendőrök lesznek. Köztudott, hogy nem 1 hónap megtanulni magyarul.
"A törvény lényege,hogy azok az NGO, médiával foglalkozó szervezetek, amelyek anyagi eszközeik több mint 20 százalékát külföldről kapják, külföldi érdekeket képviselői szervezetként kerülnek regisztrációra."
Egyrészt van egy jogi következetlenség ebben a 20%-ban, hisz míg például a cégemet valaki más 20%-ban birtokolja, őt nemhogy kapcsolt vállalkozásnak, de még partnervállalkozásnak sem ismeri el a törvény. Nem az ő érdekeit képviselem, a szavazati többség 50+ %-nál kezdődik, éppen ezért 20%-ra azt mondani, hogy "külföldi érdekeket képviselek" pusztán politikai rosszindulat.
Másrészt pedig van egy csomó világszervezet pl.: a Vöröskereszt, akik mindenhonnan kapnak forrásokat. Vagy éppen a leányszervezet az anyaszervezettől kap forrásokat. A legtöbb ilyen szervezet egyébként közhasznú, vagy kiemelten közhasznú tanúsítvánnyal rendelkezik. Nem ellentmondásos egy szervezetre egyszerre azt mondani, hogy kiemelten közhasznú tevékenységet folytat, DE külföldi érdekeket szolgál, ezért őket lábujjhegyen tartjuk?
Harmadrészt pedig sajnos ebben van egy hatalmas képmutatás is, hisz a magyar kormány többszörösen bebizonyította már, hogy közpénzekből és magánforrásokból is rendszeren befolyásol szlovák/szerb/francia/belga politikai folyamatokat is. Az ellen hozunk szabályt, amit mi is csinálunk.
"Például Magyarországon, ha lett volna ilyen törvény, simán felszámolhatóak lettek volna azok a szervezetek, akiket az illegális migrációs segítették."
Ha valami illegális, akkor ahhoz nem kell semmiféle többedik törvény. Az nem illegális, hogy egyes szervezetek tolmácsként, vagy tanácsadóként segítették emberek menekültkérelmét. Ellenben ez tökéletesen rámutat arra, hogy mennyire el akarod/akarják mosni a politikai érdekek nevében a jogi határvonalakat.
Elméleti síkon egy tök jó törekvés, hogy külföldi érdekek ne tudják befolyásolni a belpolitikát, de amikor azt látjuk, hogy maga a kormány is próbálja megakadályozni, hogy a saját állampolgárai "befolyásolják" a belpolitikát, akkor szerintem a rendrakást házon belül kellene elkezdeni. Folyamatosan tiltották ki az újságírókat a parlamentből, folyamatosan hoztak olyan médiatörvényeket, hogy a kormánykritikusoknak szűküljön a mozgástere, folyamatosan hoznak olyan korlátozásokat, hogy a mutyis ügyek nehezebben legyenek felderíthetőek, folyamatosan hosszabbítják meg a válsághelyzetet közel 10 éve, a veszélyhezetet pedig 4 éve, hogy titkosított törvényekkel és rendeletekkel kormányozhassanak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!