Bhután miért nem ismeri el Magyarországot? Az Orbán-kormány miért nem tesz semmit azért hogy rendeződjön a viszony Bhután és Magyarország között?
Bhutan a legtöbb országgal semmilyen diplomáciai kapcsolatot nem tart fent. Nagyon elzárt ország, még a turisták is csak szervezett keretek között mehetnek be, azt is napi 250 dollárért úgy, hogy mindent előre meg kell tervezni és be kell mutatni a hatóságoknak.
Ezek a térképek inkább azt mutatják, hogy mely országokkal van Bhutannak valami minimális kapcsolata, és nem azt, hogy ezek az országok Bhutan szerint nem is léteznek.
A térképen feketével jelzett országok azok, amelyekkel Bhutan minimálisan ugyan, de fenntart bizonyos diplomáciai kapcsolatot, mindezt Indián keresztül, ugyanis legtöbbször az indiai nagykövetségek felelősek a Bhutan-nal kapcsolatos dolgokért is.
Viszont nem az összes, az India által is diplomáciai kapcsolatot létesített országgal tartanak fent kapcsolatot. A piros országok azt jelentik, hogy Bhutannak semmilyen kapcsolata (se formális, se hivatalos) nincs velük, se önmagában, se Indián keresztül.
Természetesen ezek az országok Bhutan szerint is léteznek, a "nem elismert" kifejezés itt inkább félrevezető. Azt jelenti ez inkább, hogy semmilyen kapcsolati lehetőséget és próbálkozást nem ismer el a bhutani kormány az adott országgal, ergo egymás számára a két ország úgymond "nem létezik".
Ez persze nem azt jelenti, hogy ezekből az országokból senki sem léphet be Bhutanba vagy hogy nem ismerik el az adott ország útlevelét. De ha valami gondod lesz ott, akkor muszáj átmenned Indiába az ottani konzulátusra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!