Egy Oroszországgal vívott NATO háború mitől világháború?
Medvegyev volt orosz elnök, most az Orosz Főderáció Biztonsági Tanácsának elnökhelyettese ezt egy twitter üzenetben szépen elmagyarazta:
“ Sunak, Scholz, Macron, norvég, finn, lengyel és más NATO-főnökök azt hangoztatják: „Készen kell állnunk az Oroszország elleni háborúra.”
Annak ellenére, hogy Oroszország sokszor hangsúlyozta, hogy a NATO-val és az EU-tagállamokkal való konfliktus nem szerepel a tervekben, a veszélyes fecsegés még mindig tart. Az okok nyilvánvalóak.
El kell terelni a választókat, hogy igazolják a sokmilliárdos kiadásokat a zavaró Ukrajnára. Valóban, nem szociális feladatok megoldására, hanem háborúra költenek gigantikus pénzeket egy, az adófizetőktől idegen, haldokló országban, az Európában szétszórt, népét most terrorizáló lakossággal.
Ezért ezeknek az államoknak a vezetői nap mint nap hangsúlyozzák: feltétlenül fel kell készülni az Oroszország elleni háborúra és folyamatosan kell segélyt nyújtani Ukrajnának, ezért kell több tankot, rakétát, drónt és egyéb fegyvert gyártani. .
De nem minden európai főnök hazudik cinikusan polgárainak. Ha – Isten ments! – kitör egy ilyen háború, nem a Különleges Katonai Művelet forgatókönyve szerint fog menni. Nem lövészárkokban vívják tüzérséggel, páncélozott járművekkel, drónokkal és EW-vel.
A NATO egy hatalmas katonai tömb, a szövetség tagállamainak összlakossága körülbelül 1 milliárd ember, együttes katonai költségvetésük pedig elérheti az 1500 milliárd dollárt is.
Tehát, mivel katonai képességeink így összehasonlíthatatlanok, egyszerűen nem marad más választásunk. A válasz aszimmetrikus lesz. Hazánk területi integritásának megvédésére speciális robbanófejeket szállító ballisztikus és cirkáló rakétákat alkalmaznak. A katonai doktrína dokumentumainkon alapul, és mindenki számára jól ismert. És pontosan ez az Apokalipszis. A vége mindennek.
Ezért kell a nyugati politikusoknak megmondani a keserű igazságot szavazóiknak, és ne tekintsék őket agyatlan hülyéknek; elmagyarázni nekik, mi fog valójában történni, és nem azt a hamis mantrát játszani, hogy újra és újra háborúra készüljünk Oroszország ellen.”
11: Oroszország azt is hangsúlyozta, hogy nem fogja megtámadni Ukrajnát. :D
Ráadásul pont azt a degeneráltat idézed, aki hetente fenyegetőzik atomcsapással?
Nyugaton ezt még senki sem tette.
A világháború olyan katonai konfliktus, amely a világ több országát érinti, a hadműveletek egyidejűleg több kontinensre és óceánra kiterjednek.
Oroszország az európai és ázsiai kontinensen is fekszik, de ha az USA is beszállna akkor már definíció szerint is teljesül.
#14 Definíció alapján a NATO hadbalépésével könnyen teljesülhetne, hiszen Európa és Észak-Amerika mellett Törökország nagy része például Ázsiában fekszik, míg Franciaországnak van Dél-Amerikai gyarmata. Nem beszélve Ausztráliáról, ami bár nem NATO-tag, de a NATO-tag Egyesült királyság uralkodója Ausztrália királya is. Tehát adott esetben Ausztrália könnyűszerrel a britek mellé állhat.
Így önmagában a NATO hadbalépésével kiterjed bármilyen konfliktus 5 kontinensre, függetlenül a szembenálló felektől.
Ezzel válaszoltam a kérdezőnek is, a leírtak miatt lenne világháború egy NATO-Oroszország konfliktus.
17: hát persze, annyira nem hülyék az amerikaiak hogy bevállaljanak egy nato orosz konfliktust. simán kitolatnának.
ha most is pártolnák akkor odaadnák a 60 milliárdot és nem a választással takarózva halogatnák.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!