Biden és a demokrata párt miért nem hajlandó megerősíteni a déli határvédelmet, fellépni az illegális bevándorlás ellen, Ukrajna és Tajvan fegyverkezésének kongresszusi támogatásáért cserébe?
Ugyan azért, amiért Demokrata polgármesterek/kormányzók kinyilványtják a városukat/államukat sanctuary city/state-nek, magyarul menedék-nek, ahol szállást és ellátást kapnak az illegális bevándorlók. Kiba**ottul szánalmasnak tartom az ilyet tekintve, hogy a gerinctelen sza*rágó politikusok, akiknek soha nem kell szemtől szemben állnia ezekkel az emberekkel döntenek arról, hogy az átlag polgár mennyire legyen kitéve a jelenlétüknek.
Kölönösen nevetségesnek tartom, amikor NY polgármestere közölte, hogy New York nyílt karokkal várja a "menedékkérők"-et, majd fél évvel utána már sír a pofája, hogy New York a bevándorló krízisbe fog beledögleni, ha nincs változás.
De persze ott vannak még az esetek, amikor állampolgárokat költöztetnek ki, intzémények forrását vonják meg, csak azért, hogy illegális bevándorlókat tudjon elszállásoltatni és ellátni az állam.
Kérdésre válaszolva, azért nem hajlandó, mert leszarja azokat akik a határon élnek, leszarja azt, hogy mi történhet, ha ellenőrizetlen emberek jönnek át tíz ezrével a határon.
mert a demokratáknak kb ez a politikai programjuk. teljes mértékben így van ahogy az első leírta.
a libsizmus a befogadásról szól, nem őket szúrja nyakon/robbantja fel őket mert nekik megvan a testőrségük és védett helyen vannak. aztán meg ha odabuszoztatják őket visítanak. az ufóarcú lori lightfoot, chicago polgármestere is ugyanez a kaliber:
kiraboltak? megoldás: ne hordj magadnál kp-t.
A kérdés részben jogos, de ha önmagában vizsgáljuk akkor erősen félrevezető. Ha kicsit tágabb idősíkon vizsgáljuk a problémát, akkor felvetődik a kérdés: miért a demokratáknak kell ezt megoldani?
Ha visszaugrunk néhány évet az időben, akkor 2016-ban volt egy elnökjelölt aki pont ezzel a témával kampányolt és sikerült megnyernia az elnökválasztást is, ő volt Donald J. Trump. A kampányígéretei között szerepelt a "fal" megépítése,az illegális bevándorlók kitoloncolása, a Mexikóba átutalt pénzek megadóztatása.
2017 januárjában megkezdte az elnöklését, a ciklusa első két évében republikánus többség volt a szenátusban és a képviselőházban, igazából semmi akadálya nem volt annak hogy ezeket az ígéreteit megvalósítsa.
Hogyan fordulhat elő, hogy 8 évvel később azt kérdezzük, ezeket miért nem oldja meg egy olyan aki ezeket nem is ígérte?
Ez egy érdekes kérdés, nem igaz?
Ha megnézzük a Mexikóval határos államokat, akkor a két leghosszabb határral rendelkezp állam Texas és Arizona évtizedek óta stabilan republikánus többségű vezetéssel bír. Új-Mexikó az ide-oda billeg, Kalifornia elég rég óta demokratikus többségű vezetésele bír és ez az egyetlen állam, ahol teljesen kiépült a határvédelmi kerítés, aminek az építését már az 1970-es években elkezdték.
Nem furcsa? A demokrata államban van kerítés, a republikánus államokban meg nincs? ( vagyis van, de nem olyan és nem teljes hosszban ). Nem furcsa, hogy Texast 30 éve a repik kormányozzák, adtak két elnököt is mégis védtelen a határuk jelentős része?
A demokrata államban van kerítés és van fellépés, a republikánus államokban meg csak nyüszítenek? Két Bush és egy Trump elnökség után is?
A legtöbb illegális bevándorló George W. Bush idején volt az országban.
Ahogy 3-as is írta, republikánus vezetésű államokban a leggyengébben védett a határ.
Trump 2016 előtt folyamatosan arról papolt, hogy falat akar építeni. 4 éve volt rá. Miért nem tette meg? Miért a demokratáktól kérnek most számon bármit, amikor volt rá temérdek idejük?
Az igazság az, hogy mint mindenhol, az USA-ban is, a hasonló politikai résztvevők számára a probléma fenntartása a cél, hogy legyen mivel szemben hőbörögni. Valójában tojnak a témára, sőt, az lenne a haláluk, ha egy illegális bevándorló sem lenne az országban. Hogy tudnának akkor az illegális bevánorlásról beszélni? Ahogy Nyugat-Európában is, a kulimunkát ezekkel az emberekkel végeztetik el. A republikánus üzletemberek imádják őket.
Az USA tőkések le akarják törni a béreket
A politikusok már megint hátbatámadják a szavazóikat
"Trump 2016 előtt folyamatosan arról papolt, hogy falat akar építeni. 4 éve volt rá. Miért nem tette meg? "
Megtette. Legalábbis amire volt idő és pénz
Le is akarják bontani a demokraták
Íme így születik a történelemhamisítás
Francokat. Trump átmászhatatlan kerítésről beszélt, aztán sorra mászták át. Minderről hosszú republikánus kormányzások után van egyáltalán szó...
Távol álljon tőlem, hogy a demokratákat védjem (bár az baromság, hogy bontani akarnák a falat, bármikor megtehetnék, főleg Kaliforniában). De az igazság valóban az, hogy kell az olcsó munkaerő, a többi látszat, parasztvakítás, terelés a sokkal fontosabb problémákról. Simán szivárognak be a bevándorlók most is, és a republikánus kormányzások alatt is. A különbség mindössze annyi, hogy a republikánusok vakítják a szavazóikat, miközben a milliárdos vállalkozóik imádják a beáramló olcsó munkaerőt.
"Megtette. Legalábbis amire volt idő és pénz"
Pont, hogy nem tette meg. Trump idején minimális új kerítés épült. Trumpot ezért kezdték el a republikánus kommentátorok is ekézni még az elnöksége idején. Nem twitteren kellett volna megoldani a problémákat, hanem a valóságban.
Amit a #5 írt részben az is helytálló. Az illegállis bevándorlás legnagyobb hasznonélvezői a déli államok,köztük a repi Texas és Florida. Ha az illegális bevándorlás nyújtotta olcsó munkaerő megszűnne akkor ott komplett iparágak dölnének be, mert nem lenne aki dolgozzon. Pont ez az oka annak, hogy ez a republikánus államok csak beszélnek a problémáról, de sosem oldják meg mert a helyi tökéseknek pont NEM érdeke a megoldás. A déli államokban már a covid előtt is 4% alatti volt a munkanélküliek aránya ( Floridában 2,5 körül ), ha kitoloncolnák azt a 8-10 millió illegális munkavállalót akkor brutális munkaerőhiány lépne fel. Idén januárban 132 millió dolgozót regisztráltak az USAban, míg az illegálisan dolgozók számát 10 millió körülire becsülik, ami majdnem 10%.
Összehasonlításként: nálunk 4,7 millió foglalkoztatottról ír a KSH 4% alatti munkanélküliség mellett és épp importálni készülünk fél millió ázsiai munkavállalót.
#3
Ez érdekes felvetés, hogy miért pont Kaliforniában van szinte végig határvédelmi fal (kb. a határszakasz 90%-án), máshol meg sokkal hiányosabb (lásd Arizona, Új-Mexikó).
Texas és Mexikó között alapvetően azért lehet nagyon ritka a határkerítés, ilyen jellegű védelmi rendszer, mert a határ egy folyó, folyóvölgy a Rio Grande ott fut végig.
Gondolom az Amerikai Egyesült Államokban a határvédelem, migránspolitika szövetségi ügy, nem tagállami hatáskör. Még az Európai Unióban is sok szempontból Brüsszelben születnek a döntések és egyre kevésbé dönthetnek a tagállamok önállóan a határvédelemről, bevándorláspolitikáról.
Trump alatt sok akadály (a szakkifejezés náluk úgy találtam bollard fencing) épült, de eléggé hiányos maradt a rendszer.
És jogos a kritika, hogy a magas kerítés sem állítja meg az illegális migrációt, létrákkal, kötelekkel ezen is átmásznak az elszántak.
Valószínűleg ezért követelik a törvények szigorítását is a republikánusok, a fizikai akadályok mellett a jogi fellépésnek, annak hatékonyságának is jobban kellene működni. Valószínűleg sokat segítene, ha Mexikó is küzdene a határvédelemért és szigorítana a határövezet védelmét, visszafordítaná a határhoz érkezőket és a vízumpolitikáján is szigorítana, nem lenne tranzitország.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!