Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért terjedt el a fasizmus...

Miért terjedt el a fasizmus Olaszországban és a nácizmus később Németországban?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy milyen reményt látott ezekben a pártokban a nép, miért választották meg? Hitlerről biztosan tudom, hogy a demokratikus Weimar államban szerzett népszerűséget, azért írom így.
jan. 6. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
Mert a fasizmus, nácizmus és a kommunizmust jó. Érdekes módon a demokrácia nem terjed, pedig az USA tömegeket mészárolt le, hogy exportálja, épp csak az emberek nem kérnek belőle.
jan. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok egy szakértő, de valami ilyesmi okai lehetnek

" Az 1914-1918 között vívott első világháborúban Németország volt a központi hatalmak vezető ereje. A háborúban vereséget szenvedett és a versailles-i békében elvesztette gyarmatait, területének 12%-át és hatalmas jóvátétel megfizetésére kötelezték. Az 1918 novemberében kitört forradalom megdöntötte a monarchiát és megalakult a Weimari köztársaság. Az 1929-ben kezdődő gazdasági világválság súlyosan érintette Németországot, a lakosság elvesztette hitét a politikai rendszerben, megerősödött a szélsőséges pártok támogatottsága."

Valahogy így kezdődött. Szerintem annyira megviselte a nemzeti öntudatot az a helyzet, hogy amikor jött valaki és elkezdte hangoztatni, hogy a német különleges nép és jobb sorsra érdemes, akkor ez általánosságban jobb közhangulatot teremtett az országban. Azok, akik nem politizálnak, nem követik a közéleti eseményeket azoknak elegendő néhány hangzatos mondat, ami reményt ad egy jobb jövőre. Aztán ahogy belesodródtak az eseményekbe, a lakosságnak az a része, akiket fentebb említettem már nem nagyon mert tiltakozni, mivel főben járó bűnnek számított egy kiépült diktatúrában.

jan. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Mert teli a tökük a progresszív liberális szép új világgal.
jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

"Az 1929-ben kezdődő gazdasági világválság súlyosan érintette Németországot, a lakosság elvesztette hitét a politikai rendszerben, megerősödött a szélsőséges pártok támogatottsága."


Korrekt válasz. Kettő dologgal egészíteném ki,


1. A német nép éhezett.

2. Nekik kötelező volt bevezetni a demokráciát, ha akarták ha nem. Bevonult az USA és nemes egyszerűséggel addig mészárolták őket, míg minden ember kénytelen volt a normalitást, a nácizmus eszméjét feladni és meghunyászkodni.

Lásd: Nürnbergi perek.

Minden normális embert lemészároltak és rájuk erőltették a buzulást, vókot meg willkommen fekkancsokat.

jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

#4

Szóval szerinted a nácizmus a normalitás? Gondolom te is putyin végbélkúpjára szavazol.

jan. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első világháborúba, az azt lezáró igazságtalan békediktátumokba és a 20. század első felének gazdasági válságaiba belfáradt, bolsevik forradalomtól tartó olasz és német polgárok rendet és fejlődést akartak.
jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval szerinted a nácizmus a normalitás? Gondolom te is putyin végbélkúpjára szavazol."


Orbaneszku nertársra, a nyugat legnagyobb talpnyalójára gondolsz, aki hazánkba német cégeket csábított majd a munka torvénykönyvét úgy írta át hogy a magyar munkavállaló a lehető legkiszolgáltotabb legyen? Nem köszönöm, őt meghagyom neked. Én rühellem a magyarelleneseket.

jan. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A két pipástól nem akarja valaki elkobozni a gépet billentyűzettel együtt? Nagyon nagy szolgálatot tenne.
jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A gazdasági problémák elkendőzésére mindig jó az érzelmekre hatni.
jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez egy trükk, hogy tönkretegyék az adott országot. A szervezők olyan körülményeket teremtenek, ami egyenesen odavezet a fasizmushoz/nácizmushoz.


Amikor elbarbárosodik az adott ország, ott kő kövön nem marad semmi, egy káosz az egész, és csak megkell pöckölni.

Ezt úgy működik, hogy korlátlan hatalmat kapsz, bármit megtehetsz... hamar beleőrülnél abba. Egy demokratikus országot viszont nagyon nehéz megdönteni, ahol a hatalmi ágak szerteágazóak.

jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!