Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az osztrákokat miért mondják...

Az osztrákokat miért mondják németeknek?

Figyelt kérdés
A Wikipédián németeknek szokták őket hívni. Miért nem osztrákoknak? Attól még, hogy közös nyelvet beszélnek, ők nem németek.
jan. 6. 00:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10


Az Osztrák Köztársaság (vagy latin eredetű néven Ausztria, németül Österreich vagy Republik Österreich, ófelnémet nyelven: Ostarrîchi, jelentése: „keleti birodalom”)


Most már tudod?.)

jan. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, összeraktam a fejemben a dolgokat, és ha jól értem, minden nép,aki Németországban él, német. Azon túl, akinek a német az anyanyelve, németként hivatkozunk rá, pl a svájciak között németül beszélőkre is. Viszont ők, az osztrákokkal hasonlóan nem azért németek, mert Németországban élnek, hanem, mert német ajkúak. Tehát van németül beszélő és németországi német, csak ugyanazt a szót használjuk rájuk.

Javítsatok ki

jan. 9. 17:19
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem egészen. A német egy nép, több népcsoporttal, vagy nem tudom, hogy mondják. Ahogy az olaszok. A szászok, svábok, poroszok, stb. mind németek. Az osztrák is egy népcsoport vagy valami ilyesmi volt eredetileg. A spanyoloknál is van andalúz, aragóniai, katalán, kasztíliai, galíciai, stb.

A svájciak szerintem nem tartják németnek magukat, egy külön nemzet a svájci, de nem vagyok benne biztos.

jan. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!