Ez lesz az új Keleti Blokk?
A BRICS elnevezésű nemzetközi szervezet öt új taggal bővült: Egyiptom, Irán, Szaúd-Arábia, Egyesült Arab Emírségek és Etiópia.
Illiberálisnál illiberálisabb kormányok. A jelenlegi tagok között talán Dél-Afrika és Brazília a legembernekvalóbb országok. Ez a szövetség csak gazdasági együttműködés, vagy itt az újabb Keleti Blokk van kiépülőben?
Az USA világuralomra tört a világ 2/3a meg összefogott ellene
Nevezd aminek akarod
#1
Nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de én inkább élnék amerikai gyarmaton, mint orosz gyarmaton vagy kínai gyarmaton.
Nagyon stabil lehet egy olyan szövetség amely két tagjának területi vitái vannak egymással és az egyik folyamatosan provokálja ezzel a másikat.
Vagy ahol az egyik tagállam megüzeni egy másik vezetőjének, hogy ne lépjen be az ország területére különben le kell tartóztatniuk. :D (Dél-Afrika - Putyin helyzetre gondolok)
Egyébként sem olyan "mi vs ők" ez az egész szövetség, mint ahogy a Keleti Blokk volt, mert India és Brazília több nyugati országgal is ápol szoros kapcsolatot.
"Az USA világuralma egy jó dolog. Az elnökük ugyanis békepárti."
Akkor miért nem a béketárgyalásokon dolgozik gőzerővel a folyamatos fegyverszállítás helyett?
El kell keserítsem a BRICS-istákat, de attól, hogy az #4-es kommentemet lepontozzátok, még a tények nem változnak 😁
Naív gondolat, hogy ennyi ország működőképes politikai szövetséget tud alkot úgy, hogy ennyire tele vannak érdekellentétekkel. India-Kína konfliktus mellett említhettem volna még a Szaúd-Iránt is amelyek egymással kvázi hidegháborút folytatnak a Közel-Keleten.
Nem lehet ebből Keleti Blokk 2.0. Az is csak azért volt működőképes mert mindössze egyetlen hatalom érdeke érvényesült csak (Szovjetunió) aki erőből belekényszerített sok kis kelet-Közép-európai országot a "szövetségbe". Önkéntes alapon a legtöbb kelet-közép-európai ország bele sem lépett volna a kezdetektől sem, csak a szovjet bábkormányok tették.
De itt egymástól kultúrálisan nagyon eltérő, földrajzilag távol eső országokról beszélünk, buta aki szerint egy NATO-hoz vagy EU-hoz hasonló szoros politikai szövetség működne közöttük. Vagy szerintetek Putyin képes lesz ezeknek az országoknak is mind diktátalni mint ahogy anno a SZU tette?
Ráadásul egyes tagok közel sem annyira nyugatellenesek mint Oroszország. Brazíliát pl. abszolút nem nevezném annak, kultúrálisan és történelmileg is sokkal több szál köti össze a Nyugattal (főleg a dél-európai országokkal), mint a BRICS bármelyik másik tagjával. Ők egyébként is megszavazták azt az ENSZ határozatot amelyben Oroszországot elítélték Ukrajna lerohanása miatt. (ahogy Egyiptom és Szaúd is)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!