Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Volt már, hogy az USA- t...

Volt már, hogy az USA- t szankcionálták háború miatt ?

Figyelt kérdés
2023. dec. 28. 10:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
75%

Oroszország, Kína már lecserélte. Vannak jelei.

Jüanban kereskednek.

Az egypólusú világrendnek vége.


Oroszországot nem érdekli az USA vergődése, hogy csak dollárban lehet kereskedni.

2023. dec. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

11-es


Ne haragudj, de honnan vetted ezt az orbitális baromságot, hogy az oroszok meg a kínaiak nem dollárban kereskednek már? Nem hogy másokkal, de még egymással is dollárban kereskednek...Kína, aki a legnagyobb orosz lng felvásárló lett, dollárban vásárolja tőle, Kína az olajat pl. a szaúdiaktól szintén dollárban vásárolnak. Jelenleg (még) 1 ország még É-Korea sem cserélte le a dollárt a nemzetközi kereskedelemben.


Jelenleg a dollár 86x erősebb az orosz rubelnál, a jüannal szemben meg 7x erősebb.


Viszont valóban egyre fokozódik a "de-dollarizáció", de ennek nem azok a jelei, hogy 1-2 ország lecserélte volna a dollárban való kereskedést, hanem sokkal inkább abban mutatkoznak meg az első jelei, hogy a világ központi bankjai egyre kisebb arányban van dollárban a tartalékuk. 2020-ban 71% volt ez az arány és 2020-ra 58%-ra csökkent.

2023. dec. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!