Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lenne Európa érdeke ?

Mi lenne Európa érdeke ?

Figyelt kérdés

Mi lenne Európa érdeke ?


1. Európa próbáljon meg Globális tényező lenni Amerika, Kína és Oroszország mellett. Ehhez szerintem kellene egy eléggé komoly integráció. Ki kellene alakítani egy közös rendszert. A Hadügy, a külügy és a pénzügy területén. Ez azzal járna hogy minden államnak fel kellene adnia a saját szuveneritásából.


2. Inkább mindenki nemzet állami szinten politizáljon és ez által ne próbáljunk Globális tényező lenni.


2023. dec. 19. 14:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%
@10 Nem kell, de nemzetállamok úgyis egymást fogják taposni, mert nemzetállamok, ilyen a világ. Ha nem együtt vannak, akkor óhatatlanul egymás ellen is vannak bizonyos kérdésekben. Más részről, egy nemzetállamos felépítésben könnyebb külső hatalom általi éket verni a nemzetállamok közé, egymásnak ugrasztani őket. Egy egységes Európa esetében ez némileg nehezebb.
2023. dec. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
1
2023. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

#11 Egy többnemzetiségű államban viszont garantált a belső konfliktus. Valamelyik nemzet úgyis vagy el van nyomva, vagy elnyomva érzi magát, és már meg is van a baj. Az ilyen államok hosszú távon életképtelenek, és rosszabb esetben úgy bomlanak fel, mint Jugoszlávia: sok ezer ember élete árán. Feltételezem, te még nem éltél akkor, de hosszú, véres háború volt, utánaolvashatsz.

Az lenne a legjobb, ha Európa országai egy laza gazdasági szövetséget alkotnának, egymás belügyeibe nem beleszólva. Még jobb lenne, ha ennek a szövetségnek Oroszország is tagja lenne.

2023. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 NTBS ***** válasza:
Egy saját út. De nincs egység úgy nehéz.
2024. febr. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

@13

"Egy többnemzetiségű államban viszont garantált a belső konfliktus."

Szerintem egyáltalán nem garantált. Svájc pl. több nemzetiségű, mégis teljesen jól elvannak. A belgáknál sem gyepálják egymást a flamandok meg a vallonok. Kanadában sem csak egy náció él, mégsem veszekednek egymással. Az USA-ban meg aztán talán nincs is olyan náció, amely nem lelhető fel, mégsem robbant még fel az egész kontinens (oké, ott akadnak olykor afférok, de ahhoz képest, hogy mennyiféle nép él együtt, ahhoz képest egész jól viselik egymást). Ezek alapján tehát szerintem nem, egyáltalán nem garantált a belső konfliktus, legfeljebb olyan országokban, ahol ez a cél, a népesség megosztása és egymás ellen fordítása, összeugrasztása, az uralkodó réteg hatalmának bebetonozása végett. Ilyen országokban még különböző nációknak sem kell lenniük, elég, ha mindenféle kitalált ellenséggel riogatják a népet, azok majd maguktól is egymás torkának esnek, pártszimpátia alapján.

2024. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#15 Kivétel erősíti a szabályt. Svájc meg Belgium oké, ők a ritka kivételek. Na de az USA? A négerek gyűlölik a fehéreket és még mindig elnyomva érzik magukat annak ellenére, hogy ma már sokkal inkább a fehéreket nyomják el. Ennek ott is csúnya vége lesz előbb vagy utóbb.
2024. febr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!