Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajna alig 100 éves területi...

Ukrajna alig 100 éves területi integritása miért szentebb, mint Magyarország 1000 éve?

Figyelt kérdés

Miért támogatja őket az Európai Unió amikor mi nem szólhatunk egy szót sem? Miért is kéne felvennünk őket a tagok közé, amikor amikor alig teljesítettek egy feltételt is miközben a többi ország törekszik arra hogy legalább a csatlakozási feltételeket teljesítse? Ráadásul háborúban állnak egy másik országgal. Ha nekünk bele kellett törődni abba hogy a területi integritásunkat elveszítjük is területünk kétharmadát elcsatolják, és erről hallgatnunk kell mert különben nácik vagyunk és szélső jobboldaliak és fasiszták, revizionisták, abba miért olyan nehéz bele törődni hogyha esetleg felosztják ukrán államot, amit eleve a kommunista Szovjetunió hozott létre, és önálló történelme a 100 évet is alig teszik ki? Miért mi vagyunk megint a szégyen padon mint Magyarország aki nem akarja elfogadni Ukrajna csatlakozását?

Nem is beszél arról hogy a magyar területek jelentős része ukrán megszállás alatt van (Kárpátalja), magyarok jelentős részéről ukrán elnyomás alatt.


2023. dec. 15. 21:15
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Miért kaptuk büntetésként, miért követtünk el nagyobb bűnt, mint a németek?
2023. dec. 15. 21:32
 12/20 anonim ***** válasza:
77%
Tanulj történelmet!
2023. dec. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
29%
Mert a f Ukrajna nevű korrupt maffiaállam alkalmas volt arra, hogy 10 év alatt minden téren felkészitsék egy ruszkik ellen vivando proxyháborúra. Az usa nak meg kezd elege lenni Zelenszkijbol meg az egész ukrajna projektbol, egyébként is jóval fontosabb hadszinterekre (Gáza, Tajvan ) szeretne a jövőben koncentrálni, meg választások jonnek, ezért a továbbiakban a vereség előtt álló Ukrajna pénzügyi pátyolgatását rábizza a sameszára, az Europai Unióra. Utobbit hívják Ukrajna gyors tempoban történő uniós csatlakozásának. A sok nyáladzo debil meg örömujjong: "Ukrajna csatlakozik, fizethetünk rogyásig!
2023. dec. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%

Semmivel sem szentebb. Egyszerűen más idők voltak, más nemzetközi viszonyok, meg ugye egy világháború. Azt bárki beláthatja, hogy nem volt igazságos a békediktátum. Oké, egy háborúban vesztes féllel nem feltétlenül szokás igazságosnak lenni, de ez még ahhoz képest is túlzás volt. Az akkori vezetők egyszerűen rosszul mozgatták a sakkbábuikat és ez lett a vége.

Ha most akarnák szétszedni Magyarországot, akkor ugyanúgy az ellen is fellépnének, a múltat viszont nem tudja senki megváltoztatni, háborút pedig úgyszintén nem szeretne senki.

2023. dec. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%

>Mindeközben pl. Németország, mint a két világháború kirobbantója, ez a szélsőségekre fogékony nemzet simán egyben maradhatott

-Aha. Königsberget hogy hívják mostanában? Kalinyingrád, és Oroszországhoz tartozik. Na, ott volt "nagy-Németország" keleti vége...

2023. dec. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%

Ukrajna már száz éve létezik, de nincsenek száz éves határai, azok változtak a XX. század során.


A nemzetközösség az 1991-es határokat tekinti jogosnak, amikor Ukrajna független országgá vált. Akkor ezt Oroszország is elfogadta.


Magyarország határait az 1947-es párizsi békeszerződés során határozták meg a második világháború után.


A második világháború utáni világrend alapja az országok egyenlősége, szuverenitása, területi integritása, ennek kölcsönös tiszteletben tartása. Olykor azért voltak kivételek, előfordult, hogy szakadár államok, területek egyoldalúan kikiáltott függetlensége mellé beálltak támogató nagyhatalmak, új államok születtek (pl. Kelet-Pakisztán unilaterális függetlenedését támogatták a nyugati nagyhatalmak és a Szovjetunió is, Koszovó elszakadása mellé beálltak a NATO nagyhatalmak, Oroszország pedig Abházia és Dél-Oszétia függetlenségét ismerte el). Ezek vitára adnak okot, a politikusok, jogászok is szoktak vitatkozni, hogy ez jó vagy sem, hogyan is kellene kezelni az ilyen szeparatizmust, függetlenségi törekvéseket, nincs egységes álláspont.


Ami még veszélyesebb a világbékére, az a háborús hódítás, annexió, amikor egy ország elvesz egy területet egy másik országtól, annak nemzetközileg elismert határait erőszakkal eltolja, így növeli saját területét. Ezt tiltja a nemzetközi jog és sokáig a nagyhatalmak között is konszenzus volt, hogy ilyet nem tehet senki, nem szabad elfogadni. Először ezzel az állásponttal az USA, a Trump és Biden adminisztráció szakított, akik elismerték a Szíriától az 1967-es háborúban elvett, annektált Golánt legitim izraeli területnek. Aztán Oroszország is a 2022-es háborúban vett el területeket Ukrajnától és annektálta a megszállt megyéket. Ezeket más nagyhatalmak nem ismerik el, nem szeretnék tovább bomlasztani a nemzetközi rendet, gyengíteni a szabályokat - ezekben a kérdésekben az USA és Oroszország magára maradt. Általában attól tartanak, hogy veszélyes precedens lehet, más országok is vennének el területeket a szomszédaiktól.

2023. dec. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
23%

#17-20


Elég sz@r magánéletetek lehet...

2023. dec. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%

Hallod Kérdező, Te teljesen belehülyültél már a MiMagyarok mániádba.


Na akkor nézzük: az EU Magyarország belépése óta tehát jó húsz éve eteti a MiMagyarokat.


Az 1000 éves történelem amivel Te is fényezed a MiMagyarok "semmit" pontosan erről szól: az utóbbi 500 évben soha semmit sem ért el a MiMagyarok büszke nemzete önerőből.


Gondod van Trianon-nal?

Én bizony azt mondom, hogy még jól járt az ország.


Az örökös kollaboráció,a "nemes" gyűlölködés és a mondva sem csinált értékrendek hazug harsogása egyébként szerintem az egyetlen "örökség", amit a MiMagyarok fel tudnak mutatni.

2023. dec. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
76%

19: túl magasra képzeled Te Magyarországot.


A kutya nem foglalkozott volna soha vele,ha nem arról szólna az egész történelem, hogy " Magyarban soha ne bízz!!"

Ezt a leckét alaposan megtanulta már a világ.


Úgy állnak az országhoz, ahogy az ország áll az egész világhoz.

Ok- okozat.

2023. dec. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
77%

>Miért támogatja őket az Európai Unió amikor mi nem szólhatunk egy szót sem?

-Na vajon? Mert az EU tagja egy csomó OMM utódállam, nekik meg jó, ahogy van. Meg az ott élő magyaroknak is jó: állandó szerencsétlenkedésünk miatt már minden EU-tag OMM utódállamban jobban élnek a magyarok, mint idehaza + nemzetiségi jogaik is biztosítva vannak. A magyar revíziót ezért nem támogatja senki, még a magyarok többsége sem. Ukrajnában pedig egy jelenleg is zajló fegyveres konfliktusról van szó. Igazából nem a területvesztés zavarja az EU-t. Ha Oroszország annyit csinál, hogy bevonul a szakadár területekre, és egy látszatnépszavazás útján magához csatolja, az EU nem támogatta volna Ukrajnát a toltális háború megindításában. Az EU nem szereti a vérontást. Paradox módon pont emiatt tolja Ukrajnának a muníciót, mert sajnos az egyetlen dolog, amivel a verekedős embert leszoktathatjuk a verekedésről, az, ha rájön, hogy ő is kap a pofájára, és az fáj.


>Ha nekünk bele kellett törődni abba hogy a területi integritásunkat elveszítjük is területünk kétharmadát elcsatolják

-Az baromira régen volt, már senki nem él abból a korból. Már az irredenta korszak (akik még a "kis Magyarország nem ország, Nagy-Magyarország menyország" rigmussal kezdték a napot az elemi iskolában) gyermekei is nagyobbrészt halottak. Nekem az nem hiányzik, hogy mondjuk Selmecbánya szlovákjait magyar államnyelvvel gyötörjék, csak mert valamikor magyar fennhatóságú terület volt.


>abba miért olyan nehéz bele törődni hogyha esetleg felosztják ukrán államot

-Az EU gond nélkül beletörődik államok felosztásába, lásd Csehszlovákia szétválása. Abba nem törődik bele, hogy egy erőszakos, antidemokratikus birodalom terjeszkedik, őt magát is létében fenyegetve.


Orbán Viktort idézve (polgári liberális üzemállapotban, 2008): "Grúziát és Ukrajnát minél előbb fel kellene venni NATO tagjai közé. Mint mondta, ugyanaz az orosz kampány indult el most Ukrajna tekintetében, mint a konfliktus előtt Grúziával szemben, így nem lehet kizárni, hogy Oroszország hasonló eszközöket alkalmaz a Krím-félszigettel és a Donyecki-medencével kapcsolatban, mint Dél-Oszétia és Abházia ügyében". A jóslat bejött.


Ahogy Putyin kgb-s opportunizmusa is: mindenki megvehető. 2008-ban még Gyurcsány volt a fizetési listán, morcogott is Orbán miatta: "A Fidesz felkéri Gyurcsány Ferencet és kormányát, hogy vizsgálja felül különutas Oroszország-politikáját, mert a magyar kormány nem akadályozhatja tovább az EU és NATO egységes fellépését". Noha nem Gyurcsány volt a kulcsember, de ő is az elvárt teszetoszasággal tolta csak a Nabucco-t, így az Oroszországtól független gázellátásból, az oroszok árversenyre készítéséből nem lett semmi. Közben Putyin a szélsőjobbot sem hanyagolta el: KGBéla egyre feljebb jutott a Jobbikban. De aztán ejtették a Jobbikot, mert Orbánt sikerült EU-szkeptikus, illiberális fordulatra késztetniük, és ma már a kománypártunk tolja az orosz propagandát, és képviseli az orosz érdeket.

2023. dec. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!