Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit akar azzal mondani Putyin...

Mit akar azzal mondani Putyin hogy az Orosz és az Ukrán egy nép?

Figyelt kérdés

[link]

„Orbán Viktor nem oroszpárti politikus” rész alatt található meg az idézet

Ahogy látom ma Ukrajnában nem biztos hogy egyet ért ezzel mindenki.



2023. dec. 14. 13:31
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom a Fehérorosz is ugyanúgy egy nép az Orosszal, mármint Putyin szerint?
2023. dec. 14. 14:15
 12/26 anonim ***** válasza:
Igen. Egyesek szerint még az orosz zászló három színe is ezt a három népet szimbolizálja. Amik Putyin szerint összetartoznak. Bár Belaruszban nem is nagyon jut kifejezésre ellenállás ezzel kapcsolatban.
2023. dec. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Jeffrey Spender ***** válasza:
27%

Amikor a Cári Oroszországot átalakították Szovjetunióvá, nagy területeket adtak át az Ukrán Tagköztársaságnak, pedig sok helyen full, de legalább enyhén többségi orosz lakosság élt, még Kijevben is.


Kijevben még most is 54 % az orosz, huszonvalahány a szurzsik, és huszonvalahány az ukrán.


Lenin mondta, hogy legyen Ukrajna, és lett is.


Lenin mindezt a saját önző politikai céljai miatt tette, igazi politikai rövidlátással.



Fehéroroszország egy megyéni kis terület volt, amit megint tagköztársasággá szerveztek át a Szovjetunióban, és Sztálin bővítette ki darabokkal Lengyelországból.

2023. dec. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Jeffrey Spender ***** válasza:
27%

Mi alapján került Harkov Ukrajnához ?


Vagy mi alapján került Mariupol és az Odessza közöttiek is Ukrajnához ?


Mi alapján került a Krím Ukrajnához ?


Miért nem maradtak meg Oroszország részeinek ?


Miért nem kapta meg Ukrajna annak idején Brjanszk, Orjol / Orlov, Lipeck, Kurszk, Belgorod, Voronyezs, és Rosztov oblasztyokat is ?

2023. dec. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

#11 Igen, az. Vannak olyan népek, akik valójában egyek, csak a politika választotta szét őket. Ilyenek a csehek és a szlovákok is, akik azóta, hogy elváltak az egységes szláv kultúrától, a 20. század nagy részét leszámítva mindig külön államban éltek, de a mai napig ugyanazt a nyelvet beszélik.

A fordítottja is előfordul pl. az olaszok esetében. Az ország északi felén élőkre még rá lehet fogni, hogy egy nép, és ők valóban olaszul beszélnek, de Firenzétől délre már kb. meg sem értik az olasz nyelvet, és az identitásuk, a kultúrájuk sem olasz, csak Olaszország egyesítésekor rájuk lett erőltetve, hogy ők olaszok.

2023. dec. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Jeffrey Spender ***** válasza:
40%

# 8



A Hitlerezés az tök unalmas, bocsáss meg.


Volt a nagynémet, és a kisnémet egység, a nagynémet egységet pont Ausztria erőltette, a kisnémet egységet meg a poroszok, ők nem akartak egy államban élni az osztrákokkal.


Az osztrák - német háborúban a kisnémet egység, a porosz megoldás győzött. Az más, hogy idővel Hitler meggondolta magát.



Ez nem csak Hitler, meg Putyin nünükéje, a románok szerint olyan nép sem létezik, hogy moldáv, vagy a csehek is megkérdőjelezik a szlovákok létét, akkor ők is a hitleri úton járnak ?


Amúgy Putyin amit csinált, arra a Téli háború hasonlata lenne jó, félig.



Ukrajna etnikai összetétele meg kérdés.


Vannak városok, amiket feketén - fehéren az oroszok alapítottak, egyértelműen orosz etnikumúak, ez Odesszától Csernyigovig terjed, átlósan.


Kijev enyhén orosz többségű.


Volhínia az meg lengyel volt, csak a németek, és az ukrán nacionalisták népirtást tartottak ellenük.


Ha az igazi Ukrajnát, és ukránokat keresem, az kábé egy Moldova méretű kisország lenne, Ivano-Frankivszk, és Kárpátalja környékén.

2023. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

11

Fehéroroszországban Putyin-bábkormány van, ezzel még kiegyezik Putyin, mert ott is az van nagyjából, amit ő akar. Lukasenka úgy táncol, ahogy Putyin fütyül. Ezért őket (egyelőre) békén hagyja. De ez csak ilyen látszólagos barátság, valójában Lukasenka folyamatosan retteg, hogy mikor gondol egyet az öreg és veszi el tőle is a hatalmat a nagyfőnök. Ezért meg is tesz mindent, hogy P. kedvében járjon.

Akiknek igazából félnivalójuk van még, azok az Észtek, Lettek és a Litvánok, a 3 kis balti-tengeri ország, akiknek hasonló a helyzetük Ukrajnához, jelentős oroszajkú népesség él a területeiken. Csak őket még nem rohanta le P., mert a méretüknél és a gazdasági erejüknél fogva nem olyan jelentősek a számára. De mindenképpen Putyin érdeklődési körébe tartoznak ezek a kis országok is, katonai-geopolitikai okoknál fogva, ha visszaszerezné őket, újból kontroll alatt tarthatná a Balti-tenger térségét is, nagyobb lenne a katonai és gazdasági befolyása Európa felett. Szóval kacérkodik a gondolattal.

2023. dec. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Jeffrey Spender ***** válasza:
40%

17-es


Hogyan lett Fehéroroszország ?


Azzal tisztában vagy, hogy a Molotov - Ribbentrop paktum előtt egy megyényi kis területből csináltak egy viszonylag nagy országot, és a rendes határuk az Minszktől 20 - 25 km-re lenne ?

2023. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
90%
16 Hogy érted, hogy H idővel meggondolta magát? Semmi köze nem volt a német egység megalakításához, még nem is élt '71-ben.
2023. dec. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Jeffrey Spender ***** válasza:
27%

1933-tól Hitler lett a német politika irányítója, és újragondolta a korábbi álláspontot, így értettem.



Ukrajna kapcsán én a Téli háborút írnám lenne, azzal a különbséggel, hogy a finn az egy külön nép, megérdemlik a saját országot, sorsuk saját irányítását, addig az ukránok azok oroszok voltak, vagy nem ?



A Téli háború célja Sztálin részéről az volt, hogy az Oroszországtól 1917-ben függetlenné vált Finnországot ismét saját befolyási övezetükké tegye. Az erőviszonyok alapján – a szovjetek közel háromszoros túlerőben voltak és elsöprő technikai fölénnyel bírtak – a nemzetközi közvélemény, és minden bizonnyal Sztálin is arra számított, hogy az északi ország megszállása legfeljebb néhány hetet fog igénybe venni.


A 2022-es ukrajnai háború célja Putyin részéről az volt, hogy az Oroszországtól 1991-ben függetlenné vált Ukrajnát ismét saját befolyási övezetükké tegye, vagy akár integrálja szerves részükké. Az erőviszonyok alapján – az oroszok elsöprő technikai fölénnyel bírtak – a nemzetközi közvélemény, és minden bizonnyal Putyin is arra számított, hogy a kelet-európai ország megszállása legfeljebb néhány hetet fog igénybe venni.

2023. dec. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!