Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most akkor működnek a szankciók?

Most akkor működnek a szankciók?

Figyelt kérdés

"Moszkva havi bevételei az olajexportból most nagyobbak, mint az ukrajnai háború előtt"


[link]


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=kyO5cl0UEJ8&ab_channel=DWNews


2023. dec. 12. 20:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
21%

[link]


És úgy hidd el, van olyan retek libernátor amelyik szembrebbenés nélkül írja le, hogy Ausztriában jólét van. :)

2023. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%

Úgy nagy átlagban igen, működnek, de ahogy az a linkekből is látszik, nem minden ponton. Fontos (mármint ténylegesen FONTOS) leszögezni, hogy Oroszország nem az olajból kaszál elsősorban, hanem a gázból. Abból pedig jócskán romlott az eredményük.

Az olaj sokkal könnyebben és olcsóbban szállítható a gáznál, még akkor is, ha nincs kiépítve hozzá csőrendszer, ebben pedig elszámította magát az EU. Mondjuk az is igaz, hogy egy rakás kelet-európai ország változatlan vásárolja most is az orosz olajat, tekintve, hogy ők türelmi kedvezményt kaptak a szankciók alól, dehát még azt sem lehet mondani, hogy az olajra kivetett szankcióknak most kellene látnunk a teljes hatását.

2023. dec. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
15%
13 a libernátorok fizetett megmagyarázója? Fogadjunk még azt is ki tudná fejteni, hogy valójában Ausztriában jólét van. :)
2023. dec. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

jól emlékszem hogy tavaly még arról volt szó hogy még tavaly megroggyan az orosz gazdaság és leáll a háború?


12: ez frissebb:

https://www.youtube.com/watch?v=h-rUNfxS4o0

2023. dec. 12. 21:27
 15/19 anonim ***** válasza:
48%

A #13 jól írta: működnek és a nagy egészet kell nézni. Az orosz szénhidrogének valamint ezekből készült félkész- és késztermékek exportja együttesen voltak jelentős bevételi források. Ha az egy termékcsoportok értékesítése eléri az egy-két éves csúcsot, attól még egyáltalán nem biztos, hogy az összbevétel is nőtt és a szankciók nem működnek.


Szemmel láthatólag az összbevétel brutál minuszban van, a háború előtti hónaphoz képest -25-on állt az októberük:


[link]


Forrás:

[link]


Azt nem mondanám, hogy a bloomberg hülyeséget ír, amennyit a cikkből és annak átvett változataiban láttam ők jól próbáltak számolni, viszont szerintem kicsit kisiklott a matek. A Moscow Times ban ezt írják ( ők a bloomberg linkelt cikkére hivatkozva írtak cikkat):


"Based on Indian customs data, which showed the price paid for Russian oil at an average of $72 per barrel, Bloomberg calculated that about $11 billion of Russia’s petrodollars went through anonymous traders and unknown shipping companies."


forrás:

[link]


És itt van a hiba a matekban. Ősszel a közel-keleti buli miatt kilőtt az olajár és láttunk 100$ közeli hordónkénti árat is, de ezek az árak október végére mérséklődtek és mind a WTI mind a Brent visszament 80$ közelébe,novemberben tovább estek hó végére 75$ alá majd most amikor ezt írom 68,71$ a WTI valamint 73,41$ a Brent. Nem kell nagy képzelőerő ahhoz, hogy kitaláljuk ilyen környezetben az urals biztosan nem 72$-ért megy. Segítek: ma az urals ára 56,91$.


Itt egy árgrafikon:

[link]


A szeptemberi magas átlagárral összejöhetett a 72$-os hordónkénti ár, ami becsületes, de novemberben az átlagáruk újra 65$ környékére esik, decemberre pedig 60$ alá. Azt se feledjük, hogy november elején az oroszok önként visszavágták az olajkitermelést napi 300 000 hordóval, ami közel 3,5%. Ha a decembert sikerül kihúzniuk 56$-os átlagárral akkor az áresés és a termelés visszafogása miatt decemberben a szeptember-október környéki rekordbevételnek csak a 75%-a fog befolyni a kasszába.


Szerintem a Bloomberg cikke kicsit félrevezető.

2023. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

mindig lesz egy olyan elemző intézet ami mást mutat :)

a kérdésben inkább mainstream médiák is erről számolnak be azért kérdezek erről.

2023. dec. 12. 22:31
 17/19 anonim ***** válasza:
Ki mutatott mást? Ahogy írtam, amit a Bloomberg kimatekozott az igaz,de csak arra az egy hónapra. Az előtte lévőre és az utána következőre már nem. Az sem kizárt, hogy lesz még egy vagy akár több ilyen hónapjuk, ha az olajár újra kilő, de ettől még nem lesz minden hónapjuk ilyen.. :)
2023. dec. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 PMC Wagner ***** válasza:
Azért egy akkora területű országot ami két kontinensen fekszik nem lehet elszigetelni. És mivel esszenciális nyersanyagokkal kereskedik még a szankciót kivető országok is sunnyognak a kiskapuknál
2023. dec. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
értem, azt gondoltam több hónapról szól, mert a vg a bloomberg cikkre hivatkozva "Moszkva havi bevételei"-t ír gondolok arra hogy a bevételei az többes szám.
2023. dec. 12. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!