A nyugati nagyvárosokban mióta lett ennyire elérhetetlen
a saját tulajdonú ingatlan?
Figyelt kérdés
Az most már gyakorlatilag általános, hogy a legtöbb nyugati nagyvárosban (London, New York, München, Párizs, Amszterdam, stb) az emberek zöme vagy albérletben él vagy úgy lesz saját ingatlana, ha örököl. Az hogy valaki fizetésből vegyen saját lakást inkább csak akkor lehetséges, ha vállalkozó vagy valami vezető pozíciót betöltő személy, de az átlagemberek már nem tudnak, annyira drága lett.
Viszont a múlt század közepén, végén még valószínűleg nem így volt, a háború után sokan jutottak lakáshoz és talán a népesség is kisebb volt meg alapból nem volt ennyi egyedülálló, szinte mindenki családban élt, lehet nem volt ennyire elérhetetlen. Amúgy lehet lassan Budapesten is ez lesz, hogy a belvárosban csak tehetősek vagy külföldiek vehetnek lakást, az átlagos fizetésből élő magyarok teljesen kiszorulnak a piacról.
Amióta Magyarországon. Vagy te hogyan vennél saját ingatlant a havi bruttó ötszáz párezer Forintból?
2023. nov. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 A kérdező kommentje:
Nálunk azért még 10-20 éve lehetett viszonylag könnyebben menni, azóta szálltak így el az árak. Emlékszem a rokonságból is vettek lakást az Andrássy úton valamikor a 2000-es évek közepén és nem volt éppen annyira elérhetetlen.
2023. nov. 25. 20:55
4/12 anonim válasza:
Azért mert kint szabályozót az albérlet piac több joga van bérlőnek mint a tulajdonosnak és egy évben egyszer módosíthat szerződés nem az van hogy, a tulajdonos be mondja hogy, én most emelek. Amikor módosítanak azt szokták nevezni ilyen költözési napnak is mert ahol sokat emelnek onnan mindenki el költözik ilyenkor a fél város költözik. Budapestet nem hasonlítanám ehhez először is ott semmi szabályozás nincs mindenki kedve szerint emel ha olyan napja van.A másik kint sokkal magasabbak a bérek főleg a minimálbérek ezért egy mosogató is bőven meg engedhet magának egy albérletet és ott azt tartják furának ha munkáért kevés pénzt kapsz. Itthon meg folyton azt halom hogy, az áru feltöltő miért nem szégyelli el magát ha többet keres egy diplomásnál meg hogy, képzeli ássa el magát stb. Magyaránt itthon aki minimálbéres az legyen rabszolga aki gombokért dolgozik és legyen hálás. Meg van egy ilyen mondás is hogy, dolgozón a szegény. Nyugaton az dolgozik aki pénzt akar keresni röviden ennyi.
2023. nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
2.
Jól kell keresni.
Én is tudtam venni, rádásul újabb építésűt.Pedig semmi extrám nincs.Sem hátszelem, sem gazdag család.
Egy bsc műszaki menedzser bsc diplomám van.
A munkarőpiacon viszont ,kihasználom a cégeket.Nem vagyok lojális sem.
Lehet így is.
2023. nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 A kérdező kommentje:
#3
Ez, hogy ott mosogatóként is lazán tudsz lakást bérelni régen igaz volt, de ma már kevésbé. Néztem erről dokumentumfilmeket, hogy pl Berlinben egy piaci árhoz képest kicsit kedvezőbb lakásra kétszázan jelentkeztek és akarták kivenni annyira kevés a megfizethető albérlet, sokat emelkedtek ott is a bérleti díjak. New York-ban dettó, kb 150k dollárt kéne keresni évente, hogy két hálószobás lakást nyugodtan ki tudj bérelni és a medián fizetés 65k. Vásárlás szóba sem jöhet, 2.5 millió dollár lenne.
2023. nov. 25. 21:03
7/12 anonim válasza:
2: Tévedés, Magyarországon sokkal jobb a helyzet.
A K&H biztos jövő legújabb kutatása szerint a 30–59 éves korosztályban a saját lakással rendelkezők aránya 64 százalékról 75 százalékra nőtt.
Egyszerű oka van. ahol régebbóta van kapitalizmus ott a nagyobb vagyonnal rendelkező ingatlan márnások megvásároltak mindent
2023. nov. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
Nagyon érdekes, mit jelent a kutatásban a “saját lakás” tulajdona, mert inkább a banké egyelőre az, gondolom. Én is tudnék venni, bár csak 270-et kapok a diplomámra. Jó nagy teher, de lehet. Másik, a nyugati valóban jóval könnyebben él, ha van munkája. Frei Tamás él Budapesten, Firenzében, Nizzában és Floridában, azt nyilatkozta (Vasárnapi Blikk), hogy nálunk a legdrágább az élet a fizuhoz képest, egyértelműen. Kávézókat üzemeltet, egyértelmű a tendencia. Bárki meg tudja nézni, mennyi egy ház Németországban (ahol 6-8 szoba az átlag, nem 3-4, mint itthon). Nos, nincsenek messze az ottani városi négyzetméter-áraktól a hazaiak, csak ott kétszer annyit keresnek…
2023. nov. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
Chemnitz: 120-180 millió körül 5 szoba (120 nm)… Budapest, Győr?
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!