Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek Muammar Gaddafi...

Szerintetek Muammar Gaddafi inkább negatív vagy pozitív figura volt ?

Figyelt kérdés

#Líbia #arab szocializmus #Gaddafi #jamahiriya #Harmadik Nemzetközi Elmélet #A Zöld Könyv
2023. nov. 15. 16:20
A kérdező szavazást indított:
Inkább negatív
Inkább pozitív
Egyéb
15 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
akkoriban nem volt ennyi migráncs az euban és líbiában volt valamiféle rend
2023. nov. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Egy "diktátor" volt, aki az arab törzseket egyesítette, és irányította, fenntartva a stabilitást és a békét.

Jártam abban az időben Líbiába, és eléggé rendeb volt az ország, korházak épültek, iskolák, -többek közt magyarok is üzemeltettek korházat-.

Házakat épített a törzseknek, és a beduinokat, a sivatagi kecskepásztor népeket megpróbálta valamennyire civilizálni (erőszakkal), házakba költöztette őket, stb...sok házban felszedték a padlót, és ott csináltak kis tábortüzeket, kitépték a vezetékeket a falból, és a lakásban tartott kecskéknek használták kötőféknek.

Lényegesebben nagyobb jólétben éltek akkor az arabok, mint pl mi magyarok, de nyilván az olaj miatt volt ennyire gazdag az ország.

Szerintem egyébként Kadhafi sokkal kevésbé volt rongyrázó, mint pl most Orbán, Rogán, meg a többiek.

Nem tudom hogy pozitív vagy negatív figura volt-e, de a megölésével, az országának szétverésével a teljes térséget destabilizálták, és szerintem 50-100 évvel vetették vissza a fejlődésüket, a sok millió áldozat mellett, és Európára indítottak jó pár százezer migránst.

2023. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Jeffrey Spender ***** válasza:
86%

Kadhafit nem lehet európai mércével mérni. Amerikai demokrácia mérce meg nincs, értelmezhetetlen, mert az egy nagy színjáték. Diktátor volt, természetesen, mert ez a módja annak, hogy valaki egy problémás térségben rendet és viszonylagos békét tartson.


Összetett nemzetiségű, egymással nem is nemzetiségi meg vallási, hanem törzsi-családi szinteken évszázados mélységű ellentéteket és ellenségeskedést és gyűlölködést hordozó területek ezek.


Nagyon erősek a törzsi kötődések, nagy a megosztottság. A helyi emberek jellemzően nem a nemzethez, hanem a törzsükhöz és az etnikumukhoz / vallásukhoz lojálisak.


Mindenki a térségben klán / nemzetségi alapon építette ki hatalmát és országát.


Afrika brit, francia, olasz, és más európai gyarmatosítása előtt a terület extrém alacsony lélekszámú lakossága, ritka népsűrűsége, és a magas gyermekhalandóság miatt soha az életben nem találkoztak ezek a népek. Viszont a gyarmatosítás megoldotta a gyermekhalandóság problémáját, szépen elkezdett nőni ezen népek, törzsek, vallási csoportok lélekszáma, és ők nem a békés együttélésükről híresek ...


Az ilyen országot nem a helyi hülye, és hataloméhes diktátorjelölt tákolta így össze a semmiből, hanem már az európai gyarmattartók alatt is így, vonalzóval, ragasztóval, és puskatussal / tömegbe lövetéssel tartották egybe, a fehér gyarmatosítók, amit megörököltek a helyi katonatisztek, és egyénfüggő volt, volt, aki tehetségtelen, sőt őrült, és teljesen alkalmatlan volt, mint Idi Amin Dada, vagy Mobutu Sese Seko, és még sorolhatnám, és volt, akinek persze voltak furcsa dolgai, de többé - kevésbé normális volt, és működő, tárgyalóképes, és elfogadható országot hozott össze, és vezetett.


Kadhafi épp az utóbbi, elfogadható diktátor volt, az USA vezette hadjárat ellene teljesen szétbarmolta a térséget, Líbiában anarchia van, bukott állam, Failed State, szabadon átvághatnak komplett Líbián a fekete-afrikaiak, hogy a Földközi-tengeren átvergődjenek Európába ...

2023. nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
17%
Egy diktátor sosem elfogadható, és elképesztő hogy egyeseknek a "rend"-jelentsen akármit-fontosabb, mint az egyéni szabadságjogok és a törvény elötti egyenlőség
2023. nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18%

Azt gondolom hogy kívülről nem lehet szabadságot adni az embereknek.

Példaként én Orbánt diktátornak tartom, aki épp most bontja le a demokráciát, és löki vissza 50 évet a magyarokat, mégis a nép 20-30%-a rá szavaz.

Hagyni ezt, vagy mondjuk EU-s segítséggel lebontani erőszakkal....melyik a helyes?

(nyugi fidesz-hülyék, az EU nem fog ilyesmit csinálni, ez csak beszélgetés)

2023. nov. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
Hát én egy két Seal kommandóst választanám, mint hogy teljes diktatúra legyen
2023. nov. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Jeffrey Spender ***** válasza:
82%

# 4


" Egy diktátor sosem elfogadható, és elképesztő hogy egyeseknek a "rend"-jelentsen akármit-fontosabb, mint az egyéni szabadságjogok és a törvény elötti egyenlőség "



A Közel-Keleten a diktátor alternatívája a terrorizmussal foglalkozó hadúr, és az imámok által felheccelt, analfabéta, együgyű, és vérszomjas tömeg.


Ott a természeti állapotban teljesen irreális elképzelés az egyéni szabadságjogok, meg a törvény előtti egyenlőség.


Nem minden nép / társadalom egyenlő értékű.

2023. nov. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Jeffrey Spender ***** válasza:
50%

# 5


Elképesztő, hogy egy tök semleges, az afrikai / arab diktátorok kapcsán is neked megint az orbánozhatnék jut eszedbe. Mondom úgy, hogy én is rühellem a Fideszt, de attól még ez a világ összes dolgáért való orbánozás, meg Magyarország démonizálása uncsi.

2023. nov. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%

"Elképesztő, hogy egy tök semleges, az afrikai / arab diktátorok kapcsán is neked megint az orbánozhatnék jut eszedbe."

Szerintem csak nem értetted meg a példát, olvastad hogy "orbán", és elindult rágörcsöltél, elindult a "gyorsan megtámadom a libsit" funkciód.

Olvasd el megint, és cseréld akkor ki magadban valami más autokratára, mondjuk Putyinra a szót.

2023. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ám bár mind a két ezzel kapcsolatos választ hasznosnak találtam ( mert megvan ez a szokásom ) azt azért megjegyezném hogy az tényleg jó lenne ha nem terelődne el ez a téma a magyar politikára , mivel hogy az abszolút nem kapcsolatos ezzel a témával ...


Egyébként van e még itt valaki rajtam kívül aki belenézett Gaddafinak a " Zöld Könyv " című könyvébe és ha igen akkor mi a véleménye róla ?


Amúgy meg kösz a válaszokért !

2023. nov. 26. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!