Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mostanában már nem szabad az...

Mostanában már nem szabad az usaban tudományos tényeket sem közölni ha nem polkorrekt?

Figyelt kérdés

[link]


Texas, Tudományos tényeket közölt, ezért kirúgták az egyetemi tanárt


Egy texasi egyetem volt humánbiológia professzora azt állítja, hogy kirúgták, mert azt tanította a diákoknak, hogy a nemet az X és Y kromoszómák határozzák meg.


2023. nov. 8. 16:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Igen, sőt, Sorost csak dícsérni szabad, és helyeselni kell a nemváltást és a pedofíliát is, különben nem írhatsz ott semmilyen cikket
2023. nov. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk sem szabad, ha ellenkezik a Fidesz "tudományos" irányvonalával.
2023. nov. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
A valóságban Varkey-t hűtlen kezelés miatt vágták ki, de gondolom ne foglalkozzunk tényekkel.
2023. nov. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Nemrég rugták ki a Corvos tanárt, l ennél is kisebb “baklövésért”
2023. nov. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 hypno ***** válasza:
66%

Milyen jó, hogy erről minket a HIT Rádió informált. :)


És az is, hogy az nem "egy texasi egyetem" hanem egy "keresztény" texasi egyetem, a St. Philip's College.

2023. nov. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

"Egy texasi egyetem volt humánbiológia professzora azt állítja, hogy kirúgták, mert azt tanította a diákoknak, hogy a nemet az X és Y kromoszómák határozzák meg."


Amúgy ez egyszerűen biológiailag nem igaz. Persze, általános iskolai szinten elfogadható az ilyen jellegű leegyszerűsített magyarázat, de egyetemen már nem. A biológiai nemet nem a kromoszómák határozzák meg, nem minden XY kromoszómás személyből lesz biológiai férfi, és nem minden XX kromoszómás személyből lesz biológiai nő, és akkor még az ezektől eltérő kromoszómakombinációkról szó sem esett. Az, hogy valakinek milyen kromoszómái vannak, az a genotípus, az meg, hogy kinek milyen biológiai neme van, az a fenotípus. A kettő egymással összefügg, de nem vezethető le az egyik egyetemesen a másikból.

2023. nov. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
30%
Én például páros héten férfinek érzem magam, páratlanokon nőnek. De ha mindenkit egységesen átműtenének férfinak, akkor megszűnnének az egyenlőtlenségek. Ez sokkal fontosabb kérdés szerintem mint bármi más.
2023. nov. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Nos, ez már egy ideje így van.
2023. nov. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
44%
@7 Kéne egy "Konzik vagyunk és sosem fogjuk megérteni szexus és gender különbségét, kérlek segítsetek" terápiás csoport. Beszélhetnétek arról is, hogy miért hívnak egy csilit cayenne borsnak, ha nem is bors.
2023. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%
Igen, de ez már régóta így megy. A tudomány mindig alá volt rendelve az aktuális diktatúrának, ma sincs ez másképp. Ha megcáfolod a diktatúra dogmáit, véged van.
2023. nov. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!