Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehetne belülről demokratizáln...

Progizo kérdése:

Lehetne belülről demokratizálni a Közel-Kelet vallásháborodott országait?

Figyelt kérdés

"A Nobel-békedíjas Nargesz Mohammadi iráni újságíró, emberi jogi aktivista és az Emberi Jogok Védelme Iráni Központjának elnökhelyettese éhségsztrájkot kezdett iráni börtönében – írja a The Times of Israel.

Az aktivista az Iszlám Köztársaságban tapasztalt, a fogvatartottaktól és tőle megvont orvosi ellátás és a nőkre vonatkozó hidzsábviselés kötelezettsége miatt kezd a tiltakozásba – közölte családja."


Biztosan sok ilyen ember van még a Közel-Kelet országaiban, akiknek elegük van az ottani vallásháborodott rendszerekből. A Nyugat vajon miért nem inkább rájuk építi a demokratizálás folyamatát azzal, hogy őket támogatná, védelmezné és jobban propagálná tevékenységüket?



2023. nov. 7. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Az araboknak, perzsáknak, meg általában a közel-keleti népeknek nem való a demokrácia. Ahányszor megbuktattak (általában hathatós USA-aknamunkával) egy közel-keleti diktátort, ahányszor csináltak valami demokratikusnak tekinthető rendszert, annyiszor lett káosz, polgárháború, rengeteg polgári áldozattal és az ország rommá lövésével. Ilyenkor ráadásul a szélsőséges iszlám szervezetek is megerősödtek (pl. Iszlám Állam) és utána már minden nagyhatalom (és az ottani kisember is) örült, ha jött egy erős kezű diktátor, aki rendet teremtett. És visszaállt a rend: a diktatúra, a maga elnyomó gépezetével, politikai rendőrségével és börtöneivel - viszont stabilitás és béke lett az országban.
2023. nov. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Iránban pedig lenne esély rá. A fiatalabb generációnak már a töke tele van a mullák uralmával, ráadásul ott van a világ egyik legjobb orvos és biológus képzése, nem lepődnék meg, ha az ilyen végzettségű emberek nagyrésze ott az evolúciót fogadná el és titokban ateista lenne, csak értelemszerűen ezt nem hangoztathatja. Ezzel szemben az arab olajállamokban pl. szinte csak Korán-iskolák vannak.


Az is egy pozitívum Iránban, hogy ott a hallgatók nemi aránya az egyetemeken kb. 60% nő 40% férfi, míg az arab országokban csak a férfiak járnak egyetemre, a nőknek nem szabad, otthon van a helyük a gyerekekkel.


Szóval szerintem ha lesz a Közel-Keleten bármi pozitív változás belső nyomásra az legelőször Iránban fog megtörténni. Az alapján amit az ottani emberekről hallok még Törökországnál is progresszívebb társadalom lenne (ahogy pl. az amerikai redneck-eknél is), csak rajtuk ül az a hülye vallási diktatúra.

2023. nov. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

2-es, de annak a vallási diktatúrának is megvan a támogatottsága, különben rég elsöpörte volna őket a népharag.

Ez olyan, hogy én is megdöbbentem, amikor az addig is szigorú lengyel abortusztörvényt tovább szigorították és ma még a fogyatékosnak születő gyereket is meg kell szülni. De a lengyel választók mégiscsak ezeket a pártokat tartják hatalomban. Ha a társadalom többségének ez vörös posztó lett volna, akkor belebukott volna ebbe a kormány(párt), ill. emiatt nem is mertek volna ilyet bevezetni.

Iránban sem csak a nagyvárosi, egyetemre járó fiatalok vannak. Hatalmas ország, a lakosság jelentős része egyszerű körülmények között él, és egészen másképp gondolkodik, mint a reformer értelmiségi fiatalok.

2023. nov. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Erre találta ki a nyugat az "arab tavasz" nevű projektet, ami azon kívül hogy polgárháborúba, és nyomorba döntötte, és legalább 20 évvel visszavetette a legtöbb országot, nem sok értelme volt. Ahogy a ruszkinak a cáratyuska kell, úgy az muszlimoknak a kalifa ami a leghőbb vágyuk.
2023. nov. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

#3

"De a lengyel választók mégiscsak ezeket a pártokat tartják hatalomban. Ha a társadalom többségének ez vörös posztó lett volna, akkor belebukott volna ebbe a kormány(párt),"

Te olvasol híreket mostanság? Nem régen volt választás Lengyelországban, és nagyon is belebukott a kormány. Több elemzés szerint is a fiatal nők magas részvétele hozájárult a kormánypártok bukásához.

2023. nov. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Belülről, igen, de messze vannak még attól. Kívülről, mit az USA próbálta, nem megy, mert még nem tart ott a társadalom.
2023. nov. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5%

"a nőkre vonatkozó hidzsábviselés kötelezettsége miatt kezd a tiltakozásba"



Emiatt nem kell tiltakozni 🤭



Amugy Malajzia es Indonezia is szigorit. Indonezia tavaly kriminalizalta a hazassagon kivuli szexet, jovore kotelezo lesz a jilbab a noi egyetemistaknak. Holott a '80-as evekig tilos volt.



39F incel

2023. nov. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!