Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi célja volt a Hamásznak...

Mi célja volt a Hamásznak ezzel a támadással mikor most Izrael végképp legyőzi őket? Nem gondolkodtak a következményekről?

Figyelt kérdés
2023. okt. 14. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Irán beoltotta őket a hülyeséggel, ezek meg felbőszültek és nekimentek a zsidóknak gondolkodás nélkül. Fanatikus mocskos gyilkosok. nem néznek ezek se istent se embert.
2023. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

Mindabból amit ez idáig hallottam, nekem az a gyanúm hogy a Hamast nagyon is meglepte az akció ilyen mértékű sikeressége és erre ők sem számítottak. Most már csak futnak az események után. Pl Gázát még csak most kezdték el sietve megerődíteni, nekem ebből az jön le hogy a támadás előtt nem számoltak ostrommal és ilyen mértékű haraggal.

Szerintem az volt a cél hogy a jónak mutatkozó izraeli-arab tárgyalásokat megakasszák, megölnek pár embert, Izrael visszagyilkol, a tárgyalások megakadnak, pár izraeli túszt kicserélnek majd jó sok hamas-osra és ennyi. Tehát kb a szokásos forgatókönyv.

Amikor a terroristák betörtek dél Izraelbe, szerintem ők is meglepődtek hogy ennyire nincs ott senki és azt csinálhatnak amit akarnak, elszabadultak az indulatok és kontrollálatlanná vált az őrjöngés.

A Hamas ezzel az akcióval a saját sírját ásta meg, ez semmiképp sem volt tervben szerintem.

Ami biztosra vehető hogy az utolsó szál Hamas tagot is likvidálni fogják, aki külföldre menekül idővel azt is, a szervezet megszűnik mint annó a Fatah és más palesztin csoport veszi át a helyüket. Szerintem most már ha a Hamas tehetné visszacsinálná az egészet, ebben biztos vagyok.

2023. okt. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Abdullah_ ***** válasza:
51%

Én pedig azt gondolom hogy az izraeli titkosszolgálatok tudtak a támadás tervéről, hiszen a világ élvonalába tartoznak.

De hagyták hogy megtörténjen, be is áldoztak sok izraelit azért, hogy legyen ürügyük a Gázai övezet megtámadására, és arra a vérengzésre amit most készülnek elkövetni.

2023. okt. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 kretens ***** válasza:
45%
Az a baj hogy ha elér egy bizonyos lélektani határt a palesztin civilek halálozási száma akkor pár arab ország vezetése végleg meghülyül az arab népek nyomása miatt.Egyébként korábban már Irán is kijelentette hogy nem hatódik meg Izrael atomfegyvereitől mert ha Izrael atomfegyvert vetne be bármely muszlim ország ellen akkor Izrael is megszűnik létezni.Tehát se muszlimok sem zsidók nem élik túl.Sajnos most nagyon úgy néz ki hogy ez könnyen megtörténhet.Iránnak Egyiptomnak Szaudarábiának van olyan mennyiségű közepes hatótávolságú rakétája hogy ha ennek csak a tizede ér célba akkor is csak egy kráter marad Izraelből.
2023. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4-es,Szerintem őket hidegen hagyja Palesztina,különben már rég kisegítették volna őket onnan.
2023. okt. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

4-es, ugye ezt te sem gondolod komolyan, hogy érdekli őket a palesztinok sorsa?

Főleg Szaúd-Arábiát.

2023. okt. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Dehogynem gondolkodtak. Az események számukra legjobban alakultak. Van egy mondás, miszerint minden katonai agresszió mögött belpolitikai célt kell keresni. A belpolitikai cél pedig az, hogy melyik szervezet legyen a Palesztin Állam vezető ereje. Ilyen politikai szervezetből van egy pár palesztin területen, pl. Hamasz, Fatah, Hezbollah, PFSz (bár már csak töredék), Iszlám Dzsihád. Ezek átmenetek a politikai, szociális és katonai szervezet között, és mindenütt ott vannak a palesztin mindennapokban.

A Hamasznak egyetlen célja volt, valami nagy dobást bemutatni. Gyakorlatilag egy óra alatt el is lőtte minden rakétáját, amit éveken keresztül felhalmozott. Ez számomra azt jelenti, hogy nem is készültek hosszabb harcokra. Megmutatták a palesztin lakosságnak, hogy ők az erős fiúk, akik oda mernek és tudnak pörkölni Izraelnek. Ami ezután jön, a Hamasznak tiszta haszon. Minden híradás azzal lesz tele, hogy a gonosz izraeli hadsereg hogyan gyilkolja az "ártatlan" palesztin lakosságot.

2023. okt. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Jeffrey Spender ***** válasza:

Az köztudott, hogy a szaúdi, vagy bahreini uralkodóház, meg politikai - gazdasági körök csak szavakban támogatják a palesztin arabokat, és ha nagy nehezen szavukon fogják őket, akkor kellemetlenül, de bevallják, a hátuk közepébe kívánják őket.



https://www.youtube.com/watch?v=YL-9mmFclGI


27:10-nél az aktuális kérdés



Azonban össznépi szinten meg tudnak tüntetést rendezni az arabok a "megalkuvó" uralkodóház / politikusok és üzletemberek ellen.


[link]



És ez hova vezet ?

2023. okt. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]


Akkor csak jól írtam az egyes hozászólásomba hogy Irán buzdította támadásra izrael ellen a hamaszt.

2023. okt. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom az volt a terv, hogy minél több túszt magukkal vigyenek. Na most Izrael ezeket leszarja, ad pár órát hogy szökjenek el/menjenek el onnan és utána lerohanják a Hamászt. A Hamász arra játszik, hogy az Izrael közüli arab országok is beszáljanak a buliba. Mindenesetre sok sikert nekik, Izrael rendelkezik az egyik legfejlettebb hadsereggel a világban, ráadásul az amcsik is támogatni fogják őket.
2023. okt. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!