Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg igaz ez a cikk Izrael...

Tényleg igaz ez a cikk Izrael orosz gyökereiről?

Figyelt kérdés
[link]
2010. okt. 18. 02:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Éppúgy lehet igaz is,mint ahogy nem. Ma divat mindenről "igazságot" írni. Főleg,hogy az elmúlt dolgokat nem lehet leellenőrizni! Nem élnek már hiteles tanuk azokból az időkből. Hivatkozni az internet korában bármire lehet,és bármilyen "bizonyítékot" gyártani is.
2010. okt. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az izraeli vagyok


En nem tudom, hogy mondta-e Rubina, hogy „Izraelt orosz zsidók csinálták orosz zsidóknak”, ha igen, akkor valoszinuleg viccbol.

Joszi Peledet szemelyesen ismerem, az apjat a holokauszt alatt meggyikoltak, az anyjan pedig Mengele kiserletezett, a gyereket egy dan kereszteny csalad mentette meg. Jobboldali.

Ami tehat a cikket illeti igaz is, meg nem is. Amit a tortenelmi Oroszorszagrol es az onnani bevandorlasrol ir, az igaz. A cikk ferditese az, hogy ugy tunteti fel, mintha CSAK az orosz zsidoknak lenne szerepe Izrael fuggetlensegi harcaban. Pedig parhuzamosan mas dolgok is tortentek, egyreszt Europabol, Azsiabol, Afrikabol jottek haza a zsidok, masreszt ne feledjuk man, hogy Palesztina lakossaganak a tobbsege mindig zsido volt.

2010. okt. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Erről annyit, hogy ez a támogatás addig tartott, amíg a szovjeteknek leesett, hogy Izrael nem lép a kommunizmus útjára. Onnantól kicsit megharagudtak. Nem véletlen, hogy az arab-izraeli háborúkban az arabok voltak felszerelve a Kalasnikovval, a T-55-össel, meg a MiG-ekkel.
2010. okt. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

08:22 Szerintem figyelmesebben kellene olvasnod.

Azt írod:"A cikk ferdítése az, hogy úgy tünteti fel, mintha CSAK az orosz zsidóknak lenne szerepe Izrael függetlensegi harcában."


A cikk nagyon pontosan leírja, hogy a cionizmus nem Oroszországban született meg. Ebből indul ki, amikor az okokat keresi, hogy akkor mégis miért az oroszországi zsidók voltak a legfogékonyabbak a mozgalomra.


(Izrael megalakulását pedig elggé nehéz függetlenségi harcként értelmezni felvilágosult európai fejjel, sokkal könnyebb annak tekinteni a palesztin terroristák harcát.)


Az afrikai meg ázsiai zsidók azért érdekelnének. Mármint az etióp zsidókról meg a gettóikról hallottam már, de arról is egészen kevés az információ. Ami viszont még ennél is érdekesebb, hogy vajon hol élnek Ázsiában zsidók. Iránban meg Indiában, vagy merre? És, hogy az ott élők miért költöztek Izraelbe, hányan és mikor?

Egyáltalán az oroszországban ma élő zsidók száma is tök ellentmondásos. A wikipedia "zsidók" szócikke szerint kb. 800 ezer zsidó él Oroszországban, de szintén a wikipedia "Oroszország" szócikke szerint a 142 milliós Oroszország lakosságának 5%-a zsidó, ami több, mint 7 millió embert jelent.

Ha valaki tud erről valami pontosabbat az megírhatná.

2010. okt. 18. 12:31
 5/9 A kérdező kommentje:

Walter


Én úgy tudom, hogy azért voltak az arabok felszerelve szovjet fegyverekkel, mert annakidején amikor Egyiptom meg Szíria egy állam volt, akkor komolyan szóba került, hogy bevezetik a kommunizmust. És mivel éppen ezért államosítani akarták az egyiptomiak a Szuezi-csatornát, ami nyilvánvaló volt, hogy majd kiveri a biztosítékot nyugaton, ezért kaptak fegyvereket a SzU-tól.

2010. okt. 18. 12:36
 6/9 A kérdező kommentje:

"Palesztina lakossaganak a tobbsege mindig zsido volt."

Ezt végképp nem is értem, hol adagolják be ezt a marhaságot embereknek.


Vagy minket etet éppen az ellenkezőjével az antiszemita magyar közoktatás?

Anitszemita szellemben íródnának a magyar tankönyvek?

Megáll az eszem!

2010. okt. 18. 12:42
 7/9 anonim ***** válasza:

remélem semmi köze nincs az oroszoknak

ezekhez a romlott senkiháziak hoz



különben letagadok minden kötödést Oroszországhoz :)

2010. okt. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha elolvasod a cikket abból egy szoros ambivalens viszony képe tárul elénk.
2010. okt. 18. 14:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Az izraeli vagyok

"(Izrael megalakulását pedig elggé nehéz függetlenségi harcként értelmezni felvilágosult európai fejjel, sokkal könnyebb annak tekinteni a palesztin terroristák harcát.) "


A zsidok fuggetlensegi harca regen tart Palesztinaban. Irasos adatok csak a Torok Birodalom ideje ota,az 1800-as evek masodik feletol vannak, ami kulonosen az elso vilaghaboru alatt bontakozott ki. Az Angol Mandatummal szembeni harcrol szerintem meg magyarul is olvashatsz, : Leon Uris: Exodus. (Mozes II. konyvenek a cime ez latin forditasban, "A zsidok kijovetelerol Egyiptombol". Az Exodus szo kijovetelt jelent. A regenyben – es a tortenelemben – a szo egy hajo neve, amely Izraelbe hozott koncentracios taborgol szabadult ggyerekeket.) A konyv regeny, de nyugodtan olvashatod tortenelemnek. Minden fobb szereplojenek azonosithato, hus-ver ember a modellje, es igaz a tortenete.


Afrikai, Azsiai zsidok: Marokko, Jemen, Irak, Iran, India, Torokorszag, stb. Foleg a masodik vilaghaboru korul es a fuggetlenseg kikialtasa utan jottek.


"Palesztina lakossaganak a tobbsege mindig zsido volt."

Ezen a teruleten az utolso 500 evben eltek zsidok, keresztenyek, muzulmanok. A keresztenyek es a muzulmanok EGYUTT tobben voltak, mint a zsidok, raadasul a Torok Birodalom ugye muzulman allamvallast (kivaltsagokat) jelentett. De a legnagyobb kozosseg a zsido volt. Ezt a telekkonyvek alapjan lehet tudni.

2010. okt. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!