Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az elmúlt kb. 20 évben Kína...

Az elmúlt kb. 20 évben Kína számos afrikai országba tette be a lábát, befolyási övezeteivé váltak, gazdaságilag "gyarmatosította" őket: Melyek ezek az országok? És milyen függésbe kerültek Kínától?

Figyelt kérdés

Vagy csak az olcsó munkaerőt használta ki Afrikában?


Azért kérdezem, mert hallottam több forrásból de leírva konkrét országokra még nem.



2023. aug. 19. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

USA-t gyarmatosította meg az EU-tagországokat.

Azok függnek tőle, mert azok veszik az áruit, meg nála termeltetik meg a cégeik termékeit.

Egy szegény afrikai ország ugyan hogyan függne tőlük.

Szerintem vagy félreértetted vagy hülyeséget írtak.

2023. aug. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám hogy ez mind kamu volna...

[link]

2023. aug. 19. 15:34
 3/10 A kérdező kommentje:

AFRIKÁNAK JELENLEG TÖBB HITELTARTOZÁSA VAN, MINT BÁRMIKOR KORÁBBAN,

visszafizetési problémák pedig már jelentkeztek Etiópiában, Kenyában, Ugandában és Zambiában.


A hiteleken keresztül Kína eladósítja, és ezáltal politikai befolyása alá tudja vonni a kontinenst. 2000 és 2020 között 159 milliárd dollárnyi hitelt folyósítottak a kínaiak Afrikának, ebből 47 milliárd dollár ment közlekedésre, 41 milliárd dollár energiaiparra, valamint 18 milliárd dollár bányászatra.

2023. aug. 19. 15:35
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Gyakorlatilag ők lettek a legnagyobb út- és vasútépítők Kelet-Afrikában: Uganda, Kenya, Etiópia, Kongó, Zambia, stb. A cél elég logikus: a bányákat és a kontinens belsejében levő termelési övezeteket összekötni az óceánparti kikötőkkel. Van, ahol erőműveket, csatornahálózatot, telekommunikációs hálózatot is építenek.
2023. aug. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
#3: Jó, hát ez meg úgy marhaság ahogy van - Afrikának eddig azért nem lehetett hiteltartozása, mert egy nyugati ország sem volt hajlandó hitelt adni ezeknek az államoknak, az IMF is többet ártott, mint használt. A nyugati világnak az volt a hozzállása Afrikához, hogy itt a segély, maradjatok légyszi középkori szinten. Kína meg azt mondta, hogy itt a kínai beruházási bank - alig várja, hogy befektessen, kereskedjünk egymással. Ez pont, hogy nem gyarmatosítás, mint amit az európai államok csináltak.
2023. aug. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5- Kína majd a két szép szemükért hitelezi Afrikát? Ne röhögtess már.

A nyugati hitelmutatók szerint afrikai országok nem hitelképesek.

Na de akkor jött Kína az állami bankjaival, politikai döntéssel és kreatív hitelminősítéssel...

2023. aug. 19. 16:13
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

De Kína nem kenyai scammer cégeknek ad hitelt, hanem arra az infrastruktúrára, amit ő maga épít saját vállalataival. Elég eltérő a hitelkockázat, nem 100%-ban egy afrikai hitel kitettségét futják.

Kínának muszáj ezerrel beruháznia az egész világon, mert most vannak a népesésgcsúcson, ezeknek a hiteleknek a kamatai fogják pl. a 20-30 év múlva megjelenő rengeteg kínai szépkorú nyugdíját fedezni, szóval igencsak érdekeltek abban, hogy az adós országok ne dőljenek be.

2023. aug. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem csak az olcsó munkaerőről van szó, sokkal többről szól ez. Ezek az államok olcsóbban engedik Kínának, hogy kitermelje a természetes erőforrásaikat, valamint kölcsönöket vesznek fel Kínától, amit nem fognak tudni vissza fizetni, ezért azzal kompenzálnak, hogy engedik Kínának katonai bázisok létre hozását az országaikban, és Kína mellett szavaznak az ENSZ-ben a Nyugattal szemben.

Egyébként Oroszország ugyan erre játszik, ezért van a Wagner-csoport is jelen annyi afrikai országban.

2023. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7. Ezt úgy hívják: kínai adósságcsapda-diplomácia

Elég nagy tévedés ezt a békés hozzáállást feltételzeni egy kommunista imperialista országtól: nem hitelez, hanem a hitelválságba jutott infrastruktúrát kívánja felvásárolni...


"Ez egy olyan mintatörténet, amikor Kína segített Srí Lanka nagy kikötőprojektjét megfinanszírozni. Csak éppen Srí Lanka nem tudta törleszteni a súlyos hitelt, ezért végül 99 évre Kína kapta meg az ország legnagyobb kikötőjének, Hambantotátnak az irányítási és használati jogait. Aztán Kína osztott-szorzott, most már úgy látja, hogy 198 évre jár neki a jog.


Egész Európának súlyos figyelmeztetés Montenegró esete a kínaiak hitelével

Kínának segít, Montenegrónak viszont őrült terhet jelent az ország első autópályája. Az Európai Unió előre szólt, ezért most nem akar segíteni a törlesztésben, de a kínai hódítás, az adósságcsapda után várható kikötőfoglalás sincs Brüsszel ínyére."


[link]


"A kifejezetten külföldi kikötők felvásárlásra 2016-ban létrehozott kínai COSCO Shipping az Európán kívüli szállítmányozási vállalatok közül ma már a legnagyobb (a globális listát még mindig a dán Maersk vezeti), és eddig többek között Pireusz, Bruges, Isztambul, Valencia és Bilbao kikötőiben szerzett teljes vagy résztulajdont."


[link]


"A kínai érdek fontosabb volt, mint az Alaptörvény, pekingi kérésére titkosította Szijjártó Péter a Budapest-Belgrád vasútvonal hitelszerződését. Még 20 milliárdot kapott a közel ezer év alatt megtérülő Budapest-Belgrád vasútvonal"

[link]

2023. aug. 19. 17:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Már több száz, ha nem több ezer ilyen konstrukció projektet finanszíroz és kivitelez Kína világszerte - attól, hogy találsz közte 2-3 rossz hitelt még nem bizonyítottál semmit, csak mazsolázgatsz. Mi van a többivel, ami rendesen működik, miért nem huzakodsz elő a német tehervasúti fejlesztésekkel, a tenger alatti kábelekkel, az indonéz infrastruktúrával vagy hogy mást ne mondjak a magyar akkumulátorgyárakkal? A bankoknak is vannak bedólő lakossági hiteleik, ez mégsem jelenti azt, hogy a bankárok a hitelfelvevők ingatlanjaira hajtanának. Különben is mit csinálna Kína annyi tulajdonjoggal, ha nincs mögötte gazdasági teljesítmény? Egy veszteséges kikötő nem kell senkinek.


Azzal simán lehet vádolni Kínát, hogy autokrata rezsimekkel üzletel, hogy ezekkel a befektetésekkel környezeti károkat okoz vagy hogy nem törődik a kisebbségek jogaival, de ez az adósságcsapda-diplomácia konteó akkora ökörség, hogy simán le lehetne hozni a Hiteltelen magazinban.

2023. aug. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!