Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Létezik USA-ban a Deep State...

Létezik USA-ban a Deep State (háttérhatalom), vagy csak konteó?

Figyelt kérdés
Ha létezik, akkor ezt hogy kell elképzelni?
2023. aug. 11. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Még Trump is azt mondja, hogy létezik. A minisztériumok apparátusa, a tőzsdecápák, médiamogulok, bankvezérek, fegyvergyárosok stb alkotnak egy nagyhatalmú csoportot, ami akár egy elnöknél is erősebb lehet.
2023. aug. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Abban az értelemben, ahogy általában a háttérben működő hatalmat elképzelik az ilyen vizionáló emberek, nem létezik. De léteznek emberek, akik azt képzelik, irányíthatják a világot, és ezt meg is próbálják. Amikor próbálgatnak, akkor szokott valami nagy válság bekövetkezni. Ez nem egy tervezett valami (normális "hatalom" vagy valami, ami ezt képzeli magáról, így gondolkodna), hanem valami elképzelt dolog becsődölése. Amúgy ez a tevékenység rendkívül káros és veszélyes, mert felfuvalkodott és nagy lehetőségekkel bíró emberek könnyen tehetnek olyasmit, aminek következményeiről fogalmuk sincs, és azok bizony tudnak szörnyűek is lenni. Most például (többek között) azt képzelik, hogy szoftveresen átveszik az irányítást a dolgok felett, de legalábbis mindenről értesülni kívánnak. Lehet. De ha nyolcmilliárd ember ennyi félét csinál, azért vicces, ha ezt mondjuk 10 ember át karja látni.

Miért mondom ezt? Ha a Google-ban rákeresel valamire, kidob 10 fontos(nak képzelt) találatot. Ha másképp keresel rá, akkor is. Ha egy hétig új tevékenységbe fogsz, majd ismét rákeresel az előbbire, teljesen úkj 10 fontosa választ kapsz. A réginek nyoma sincs. Emberben az ilyen viselkedést primitívnek neveznénk.

2023. aug. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy egyeseknek annyira nincs arányérzékük, hogy minden összeesküvés elméletet a gyíkemberekkel és a laposfölddel mosnak össze, pedig nagyon más szinten vannak ezek, mint mondjuk a deep state. Aminek a pontos jelentése ugyan vitatott, de már a liberálisok sem nevetnek, ha valaki azt fejtegeti, hogy bizonyos nemzetközi köröknek hatalmuk van nagyhatalmi vezető politikusok felett is. Régen aki ilyesmiről beszélt, azt kiröhögték és próbálták összegyíkember-laposföldezni, most már kellemetlenül feszengeni kezdenek és idegesen próbálják másra terelni a beszélgetést. Ezt itt is sokszor látni.
2023. aug. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Létezik, de nem egy sötét szobában bajuszt pödörgető rajzfilm gonoszokból áll.


A háttérhatalom a Big Business. Milliárdos cégek és szupergazdagok akik lobbistákat fizetnek, kampányokat támogatnak, médiát befolyásolnak hogy a kormány és akár még a közvélemény is az ő üzleti érdekeiket szolgáltassa.


A dohányipar kb. a 20-as évek óta tudta, mennyire ártalmas az egészségre a dohányzás, mégis elhallgatta, az ellenkezőjét állította. Élelmiszer adalékanyagok szintén. Az olajipari cégek is kb. az 50-es évek óta tudták, hogy a tevékenységük jelentős kihatással van a klímára. Az autóipar elérte, hogy autó nélkül élhetetlenné váljon Közép- és Észak-Amerika, fél városokat dózerlojanak le, illetve az utóbbi 20 évben elterjedjen a SUV/Light Truck trend (mert azokra lazábban érvényesek az utas- és gyalogosbiztonsági illetve kibocsátási szabályozások és magasabb a külföldről behozott modellekre az importvám). Cégek, akik 'right to repair' és 'right to ownership' ellen lobbiznak és bemagyarázzák a fogyasztóknak, hogy ez jó nekik


A háttérhatalom Jeff Bezos, Tim Cook, Bill Gates, Elon Musk, Nestlé, Procter & Gamble, Exxon Mobile, JP Morgan Chase, stb.

2023. aug. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Létezik. Mit gondolsz ki irányítja Bident, aki tiszta demens?
2023. aug. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jeffrey Spender ***** válasza:

Háttérhatalom, árnyékkormány, vagy akár Deep State, sokféleképpen találkozhatunk a kifejezéssel. A lényeg minden esetben ugyanaz. A hatalmon lévő párt, emberek mögött meghúzódó embereket/cégeket, különféle érdekcsoportokat nevezzük árnyékkormánynak akik a döntéseket valóban meghozzák egy ország sorsát érintően.


A legegyszerűbb példa erre, ha mondjuk egy pártot egy gyógyszergyár támogat a kampánya során, fizeti a reklámfilmeket, az aktivistákat, a plakátokat, minden költséget, azaz hatalomra segíti a pártot, ezért cserébe a későbbiekben a gyógyszergyár által előnyös egészségügyi törvények kerülnek megszavazásra, az a cég fogja a legtöbb állami megrendelést kapni, csak a cég által jóváhagyott emberek kaphatnak fontos pozíciókat az országban és egyáltalán minden területen ők irányítanak.


Manapság ez nem egy céget jelent, hanem közös célokban érdekelt nemzetközi csoportokat. Mondjuk egy bankot és annak befektetőit. Mindenképpen a demokrácia csődje az efajta hatalomra kerülés, hiszen a kormány a nemzetközi tőkét szolgálja ki, nem pedig az állampolgárok érdekeit tartja szem előtt. Szinte mindig rejtve marad a támogató, ám nem hivatalosan mindig tudni lehet.


Az USA-ban ezt a műfajt űzik, nincs mit szépíteni a tényeken.


Az amerikai politikai rendszer lényegében nem más, mint a pénzes oligarchák bábszínháza.

2023. nov. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Jeffrey Spender ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=4a7kvqrHpto


Ez mindent elmond a nagypolitikáról :D


Rég rossz lenne, ha a montázsban szereplőknek lenne valódi ráhatásuk, döntési lehetőségük :D

2023. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!