Törökország inkább Oroszországhoz, vagy a Nyugathoz áll közelebb?
1. Oroszországgal a mai napig vannak kisebb-nagyobb konfliktusai a török államnak. Erdoganék nem kísérgetik ki hetente az orosz gépeket a légtérből, hanem időről-időre le is lövik őket. Vissza is vettek a pofájukból.
2. Ha a gazdasági mutatókat és analógiákat nézzük, akkor közelebb állnak a nyugathoz, mint mi. (Nem nekik dicséret.)
Ha a politikát és kultúrát vesszük, akkor despota, keleties.
Törökország az nem Nyugat, és nem is Orosz, hanem egy teljesen önálló entitás.
Autoriterek, iszlamisták, ugyanakkor nacionalisták, és nem is arabok.
Oroszország "keleti", mégis keresztény, egész pontosan görögkatolikus / ortodox.
Valahol középen félúton. Jól használja ki a jelenlegi pozícióját. Ha az, az érdek nyugat felé kedvez, de soha nem lehet kiszámítani mit kér cserébe.
Gyakran tárgyalgat Putyinal. A volt gabonaegyezményre, és a tűzszüneti tárgyalásra rögtön ugrottak közvetítőnek. Szerintem a maguk érdekében , jól kevergetik a kártyáikat.
Elvégre a NATO második legerősebb hadserege, gazdaságilag viszont rendesen lent van. Mindenbe benne vannak csak nekik is csurranjon valami, bármelyik félről van is szó.
Törökország nem áll a Nyugat oldalán és Oroszország oldalán sem. Bármennyire hihetetlen, saját érdekei szerint cselekszik mert a kevés független országok egyike. A Nyugat nem tud parancsolni Törökországnak,ezért diktátorozzák Erdogant amit itt sokan benyalnak. Pedig a legutóbbi választások is teljesen tiszták voltak amit a nemzetközi megfigyelők is megerősítettek.
A török gazdaság pedig nincs lent. A világ 18. legnagyobb gazdasága évi átlag 5%-os növekedéssel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!