Görög Ciprus és Észak-Ciprus, Szerbia és Koszovó, Kínai Népköztársaság és Kínai Köztársaság, Abházia és Grúzia újraegyesülhet még?
Annak mi értelme van, hogy sem az újraegyesülésről sem a végleges szétválásról nem hoznak döntést, csak az időt húzzák? Meddig mehet ez még?
Ha meg is romlott a kapcsolat, nem működik már az együttélés, egy szakítás, válóper sem szokott évtizedekig tartani, az mindenkinek rossz.
Úgy ne egyesüljön újra a „két Kína”, hogy a komcsi állam kebelezi be Tajvant. Max akkor egyesüljön ha az előbbi megszűnik létezni (nyilván nem fog záros időn belül, de HA TFH megszűnne, akkor tuti, hogy Tajvan kormánya azért tudhatná a magáénak a szárazföldet, mert egyrészt *ez esetben* mégis ki másé lenne, másrészt eddig is mind2 kínai állam azt mondta, hogy ő érzi magát mind2 kínai terület jogos tulajdonosának).
((Tőlem ez lenne új kérdés: a komcsi kínai államot nem lehetne kívülről kinyírni?...))
Másfelé kiindulás a kérdésből: mivel Kína IS volt benne, ugyanígy említhettük volna Koreát is. Egészen a koreai háborúig egyetlen országhoz tartozott a mai 2 Korea összessége. Ezt most is akarja mind2 állam, csak éppen mégse ugyanazt akarják, mindkettő önmaga fennhatósága alatt szeretné tudni a másik területet, a másik állam megszűnésével.
Koszovó. Amikor az legközelebb beleolvad más országba, jelenleg arra esélyesebb Albánia mint Szerbia. Mert csak. Erdélyi magyartól hallottam, hogy „azé a föld, aki lakja”, ma Koszovó többségi lakói albánok. (Az illető a mondással azt kommentálta, hogy Erdély miért Románia és miért marad még ki tudja meddig is az, a mondás alapján azért, mert kb mégis hogyan lehetne bárhogyan máshogyan.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!