Magyarország egyedül maradt az "Egy övezet, egy út" programban - Olaszország is kilépett? Miért éri meg Kína hitel-befolyása alatt maradni Magyarországnak?
Kínai hitelek által kiszolgáltatottságban méregdrágán infrastruktúrát építeni Magyarországon?
A cikk feltételezésekről szól, és közben leírja: "Míg római tisztviselők bizalmasan biztosították az Egyesült Államokat arról, hogy Olaszország kilép a Kínával kötött Egy övezet, egy út (vagy Övezet és Út) beruházási paktumból, Meloni nem tervezi, hogy washingtoni útja során nyilvános bejelentést tesz."
Vagyis van egy hír ami vagy igaz vagy nem, az viszont biztos - a cikk szerint - hogy az olasz miniszterelnök NEM fogja bejelenteni hogy kilép ebből a programból.
maradjunk annyiban hogy majd ha tényleg lesz ilyen döntés akkor lesz miről beszélni, addig ez a jereváni rádiós vicc szintjén van.
A fidesznek alapvetően kényelmetlen a nyugati gazdasági rendszer, mert az EU olyan dolgokat is megpróbálna kikényszeríteni, mint pl. hogy ne lopjanak, vagy legalább annyit és ne ilyen látványosan.
Kína ezzel szemben egyáltalán nem szól bele semmilyen szinten, hogy mit csinálnak, ezért aztán számukra az egy vonzóbb opció.
Hogy Magyarországnak ez jó lesz-e, vagy sem, az egy más kérdés.
#3 Ez pont olyan mint a Nolimpia kampány is volt.
Itt nálunk hatalmas kampány ment arról milyen rossz is lenne az országnak olimpiát rendezni.
Érdekes módon azoknak az országa akiktől támogatták ezen kampányolókat, azonnal rávetette magát a lehetőségre amikor Magyarország visszalépett és ők bezzeg nem tartják rossznak az olimpia rendezését.
Itt is meg lehetne találni a háttérben azokat akik szintén szeretnék megszerezni ezt a lehetőséget. Vagy mint amikor az autógyárak beruházásairól volt szó és amikor nálunk tervezték akkor az róóósz volt, amikor meg a szlovákoknál valósult meg akkor ugyanazok nyomták a bezzegszlovákia szövegeket, hogy mennyivel jobb is az a gazdaság meg milyen jól is csinálta az a kormány. :)
5. Rossz a példa.
Mert itt pont hogy hazánk maradt az utolsó övezeti ország ebben az együttműködésben, és nem hogy kapnának rajta a többi államok, hanem inkább kihátráltak.
Itt van miért őrült kockázatos Kínával üzletelni. Már a patrióta kormányoknak nem a mienkre gondolok...
#6 Ez az amit te hiszel, mert eléd ezt rakja a propaganda amit olvasol.
Az akkumulátor gyárnál is hitted hogy az senkinek nem kell, miközben ugyanazon cég, ugyanolyan akkumulátor gyárát nem sokkal előtte nyitották meg a németeknél és a helyi zöldek örömére.
Pont ezért írtam le példának az olimpiát.
Ha ezt állítod hogy propaganda, akkor cáfold meg hogy az évszázad üzlete volt Montenegrónak kínai hitelből autópályát építenie amit most nem tud visszafizetni és a kikötője kínai állami fennhatóság alá kerül.
Srí Lankában ugyanígy kaparintotta meg Kína a kikötői jogokat.
Nem ezek olyan a mélyben sunnyogtatott tények, amiket elhallgatva próbál a nemzetietlen illib kormányunk a zavarosban halászni Kínával.
5: Amit a NOlimpiárül írtál, az butaság.
Egyrészt nem támogatták a kampányolókat - vagy hate azt gondolod, hogy igen, akkor valami bizonyítékot adj erre.
Másrészt Párizs és Los Angeles nem akkor vetette rá magát a lehetőségre, amikor Budapest kilépett, hanem egy sokkörös, sokéves versengés volt.
Mindkét városban voltak ellenzői a saját indulásuknak egyébként, a LA-iak ma is aktívak:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!