Ha háború tőrne ki az Amerikai Egyessült Államok és Kina közt, az fizikailag hol lenne? Amerikában vagy Kinában?
12 voltam: félreolvastam a kérdést, úgy olvastam, hogy hol lennék, ha kitörne a háború, na mindegy. :)
Nos a háború kb. mindenhol ott lenne. Háború esetén az összes NATO államnak lennének kötelezettségei, így a NATO, Japán és a többi USA közeli állam teljes területe kipipálva. Oroszország, a poszt szovjet államok minden bizonnyal Oroszország mellé állnának, és minden bizonnyal Kínának is meg van az a szövetségi rendszere -- és most nem feltétlenül a BRICS-re gondolok, mert abban USA közeli országok is vannak -- szinte minden ország belesodródna valahogy a háborúba, de még azok az országok sem bizti úszhatják meg, amelyek kívül szeretnének maradni, mert az atomszennyezés nem válogat.
.....
Azzal ne hülyítsük magunkat, hogy a háború megmaradna a hagyományos fegyverek háborújának, mert amennyiben az egyik fél érzi a pusztulását, biztos megnyomja az indítógombot, ha más nem, akkor a Micimackóhoz (kínai góré) k9zelálló Malacka (ÉK vezetője).
#13
Kérdező, kb. olyan a kérdésed, hogyha kikapcsolnánk a gravitációt, akkor egy magasugró át tudna-e ugrani a Holdra.
Nem tudom, érted-e ezt a párhuzamot: a lényeg az, hogy nagyon-nagyon valószínűtlen, hogy ez a két ország közvetlen háborúba keveredjen egymással.
Viszont ha ez a nagyon-nagyon valószínűtlen dolog megtörténik, az azt jelenti, hogy racionalitás egyáltalán nem működik, és ha ez így van, akkor mindenféle további racionális alapokon zajló elmélkedés arról, hogy hol lenne fizikailag a háború, az értelmetlen.
A legnagyobb esélye még annak van, hogy a dél-kínai tengeren ütköznek a kínai és jenki erők taiwan miatt, de ez a legnagyobb valószínűség is még mindig elhanyagolhatóan kicsi.
Az ugyanis nagyon jól látható a jelen háború kapcsán is, hogy az USA egyáltalán nem akar háborúzni egy másik atomhatalommal. Hogy most ezt minek nevezzük, felelősségteljes hozzáállásnak, vagy gyávaságnak és töketlenségnek, azt mindenki döntse el maga.
De mindenesetre a tény az, hogy Oroszország megtámadott egy ENSZ által elismert, független, szuverén államot, és az USA nem avatkozott be a védelmében, és nyilván azt is tudjuk, hogy miért: azért, mert Oroszország egy nukleáris fegyverekkel bőven felszerelt hatalom.
Na most akkor gondoljuk végig, hogy mi van, amikor Kína a saját területét támadja meg, ugyanis Taiwant a világon senki nem ismeri el független államként, az ENSZ se, sőt, még az USA is azt mondja, hogy Taiwan Kína része.
Teljesen nyilvánvaló, hogy bármit is arcoskodnak most mindenféle amerikai ex-tábornokok, hogy az USA megvédené Taiwant, az nem más, mint blöff, és annyi a célja, hogy remélik, hogy ez elrettenti Kínát a támadástól.
De ha ez nem jön be, akkor az USA minden bizonnyal ugyanúgy végig fogja nézni a partvonalról a háborút, és nem fog beavatkozni - ha nem avatkozott be egy szuverén állam védelmében Ukrajna esetében, miért avatkozna be abba, hogy egy ország a saját területén végez katonai műveleteket?
19, én nem személyeskedetem és hisztiztem senkivel, kiirtam egy kérdést, amire a válaszok 80%-a fals volt.
Kérlek te se személyeskedj velem a továbbiakban, mert nem adtam okot rá. Köszönöm.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!