A világháborút hogy kell elképzelni pontosan? A fél emberiség kihalna?
"Aztán terjed a radioaktív felhő és minden megfertőződik. Nemsokára elkezdenek meghalni a túlélők sugárbetegségben. Az állatok és a növények megfertőződnek. Nem lesz kaja. A többiek éhen halnak."
Jézus, gyere le... látjátok, kedves gyerekek, ilyen az, amikor valakinek agyára ment hollywood és a videojátékok, és az alapján képzeli el a valóságot.
1. A sugárzás NEM fertőz, mint valami vírusfertőzés a filmekben.
Ez nem úgy működik, hogy bekaptam 1 sievert sugárzást, és onnantól aki a közelembe jön, az átterjed rá is, meg arról a valakiről még tovább :DDDD
2. A sugárzás, még ha kapsz is belőle, NEM feltétlenül olvasztja le azonnal a bőrödet, és halsz szörnyet, mint a filmekben.
Legfeljebb 2 két egy nukleáris fegyver bevetése után, és már nem jelent akut veszélyt még a fegyver bevetésének helyszínén sem, legfeljebb 10-20 év múlva kicsit nagyobb eséllyel leszel rákos. Ahogy mondják: nem jó, de nem is tragikus.
Ugyanezt eléred 10-20 évnyi láncdohányzással is.
Úgyhogy nyugi, ettől még nem lesz vége se az emberiségnek, se az életnek a bolygón.
A robbanások közvetlen hatásaitól rengetegen meghalnak nyilván, de a maradéknak annyi kínja lesz csak a sugárzással, hogy egy, vagy max. 2 generációra néhány százalékkal megnövekszik a rákos megbetegedések esélye.
Meg persze egy ideig nem lesz internet, netflix, okostelefon, pizzarendelés, vezetékes víz, wish-ről rendelgetés, meg hasonlók, dehát ezek nélkül is éltek valahogy az emberek nem is olyan régen.
Kevesebben, meg alacsonyabb életszínvonalon, de vígan elvoltak.
"A sugárzás NEM fertőz, mint valami vírusfertőzés a filmekben."
A sugárbetegség (közkeletű, de helytelen néven „sugárfertőzés” ) az ionizáló sugárzás hatására létrejövő, bizonyos típusú szervi elváltozás elnevezése. Általában rövid ideig tartó behatást szoktak alatta érteni, de következményei hosszabb távra is kihathatnak.
Csernobil környékét meg viccből zárták le.
A mentésben résztvevők közül többet ólom koporsóban temettek el.
De hát semmi gond a radioaktiv sugárzással.
#6
Másképp dúsítják az atomfegyvernek való hasadóanyagot és a reaktorba valót.
Az atomfegyverbe való anyag sokkal "erősebb"
Most nem jut eszembe jobb szó rá de okostojás biztosan ismét segíteni fog.
#7
Nem sokat számít, hogy mennyire dúsítják az uránt.
Ugyanis van belőle kb. 15-20 kg egy fegyverben.
Csernobilból csak urániumból csak a légkörbe bekerült porított formában ~50-60 tonna. 50-60 EZER!! kg, a többi rengeteg sugárzó anyagról nem is beszélve, jód, grafit, stb.
Azaz a különbség több, mint 3 ezerszeres, csak az urán esetében.
A dúsítási szint között meg legfeljebb 18szoros mindössze a különbség, atomerőművekben 5-10%os dúsítású uránt használnak, fegyverekben meg 90% körülit.
Oszd el a 3 ezret 18al, még mindig ott tartunk, hogy 160szoros a különbség a dúsítási fokot is figyelembe véve.
Ez az egyik.
A másik igen nagy különbség, hogy egy nukleáris fegyverben az uránium legnagyobb része baromi gyorsan fisszionál, ugye ez adja a hirtelen felszabaduló baromi nagy energiát, tehát a bomlási sorban egy lépcsőt már eleve kihagysz.
Plusz, emiatt aztán eleve sokkal-sokkal kevesebb U-236 keletkezik, amiből viszont a jód-131 keletkezne.
Ami egyébként a halálos kimenetelű rákos megbetegedéseknek a nagyon nagy részét okozta Csernobil esetén, tekintve, hogy béta bomlással esik szét könnyebb elemekre, ami egy közepesen penetráns sugárzás-fajta.
Tényleg ne menjünk bele a mélyébe, mert akkor írhatnék 5 oldalt, és senki se olvasná végig, de a lényeg az, hogy egy nukleáris fegyver maradvány-sugárzása sok-sok nagyságrenddel veszélytelenebb, mint amit egy csernobil-féle atomerő-baleset produkál, mennyiségileg is, és minőségileg is.
Valaki már írta fentebb, hogy Hiroshimában pár hét alatt biztonságosra csökkent a sugárzás mértéke.
Ez így is van.
~2-2,5 nap elteltével már dolgoztak a tűzoltáson, a vízellátás, áramellátás helyreállításán.
Pár hét múlva már a romokat takarították el, az 5-6. héten pedig már serényen dolgoztak az újjáépítésen.
És ezek az emberek nem döglöttek, mint a legyek, sőt, mindössze néhány %-al emelkedett a körükben a rákos megbetegedések száma.
Akik komolyabb sugárdózist nyeltek be, azok vagy ott tartózkodtak a robbanás pillanatában, vagy az azt követő ~48 órában nyelték be a sugárzást.
Ezek tények, bárki utánanézhet.
Egy nukleáris fegyver NEM csernobil, semmi köze nincs hozzá - legalábbis a sugárzás tekintetében.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!