Igaz Putyin azon állítása, hogy a Kijevi kormány 2014 és 2022 között népirtást (genocídiumot) követett el a Donbaszban?
"Az a kb félezer ember is simán népirtásnak minősül, felesleges volt bemondani 14000et"
Nem értetted miről beszélünk: attól, hogy meghal egy csomó ember, még nem lesz népirtás valami.
22:
Az odesszai esetben kölcsönösen felfegyverkezett civilek csaptak össze 2014 tavaszán. Az egyik csoport pro-Maidan és Ukrajna-párti (köztük szélsőségesek, mint a Jobb Szektor), a másik csapat Anti-Maidan és oroszpárti volt (köztük szélsőségesek, mint az Odessza Milícia). A 42 àldozatot követelő tűzeset annak következtében keletkezett, hogy a felek kölcsönösen molotov-koktélokat dobáltak és lőttek egymásra. Az incidens, bármilyen szornyu, nem népirtás-jellegű eset, hanem alapvetően politikai töltetű civil fegyveres összecsapás, amely az egyik oldaltól jóval több áldozatot követelt (46 halott, több tucatnyi sebesült), mint a másik oldaltól (2 halott, több tucat sebesült). Inkább hasonlít fociultrák, futballhulligánok összecsapásához, mint népirtáshoz.
De akármi is volt, ezt követően - tehát az odesszai események tudatában - Putyin aláírta a Minszki egyezményeket 2014 őszén - 2015 tavaszán.
Tehát 2022-ben fura lenne olyan erőszakos eseményre hivatkozni casus belli-ként, amely után fegyverszüneti megállapodás született. Putyin nem is ezt tette. Nem erre célzott ő, hanem vélhetően arra, hogy Minszk után voltak olyan ukrán találatok civil környékeken (főleg Donyeckben és agglomerációjában), amelyek civil áldozatokat szedtek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!