Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az usa - ra miért szokták azt...

Az usa - ra miért szokták azt mondani, hogy demokráciát exportál? Mit jelent ez?

Figyelt kérdés
2023. jún. 16. 02:01
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Mert amikor megtámad és kifoszt országokat, az a duma, hogy elvisszük nekik a demokráciát. Azt mégsem mondhatja, hogy visszük az ásványianyagitokat.
2023. jún. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
A jenkik ezzel az ócska propaganda szöveggel szokták igazolni a háborúikat.
2023. jún. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3%
Nen igaz, amit az első két válaszoló ir, Magyarországon, mégcsak háború sem kellett ahhoz, hogy ne működjön az általuk 89-ben idehozott demokrácia. Nem kell ehhez háború.
2023. jún. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Ez olyan duma, mint az Oroszoknál a Nácitlanítás. Gyilkolásznak gátlástalanul, aztán valamit ki kell találni, hogy nekik miért lehet.
2023. jún. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Mert ahová "elvitték a demokráciát" ott utána még rosszabb lett mint előtte volt.
2023. jún. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Megszáll szuverén országokat azért, mert azoknak a kormánya nem tetszik neki.
2023. jún. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
#1,2 Mondjuk egy az egyben ezzel a szöveggel sohasem háborúztak.
2023. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

Arról van szó, hogy az USA egy globális nagyhatalom, amely mindenhol érvényesíteni tudja az érdekeit, akár nyers erővel is. Megtehetnék, hogy ha egy ország kavarja nekik a szart, akkor egyszerűen szétcsapják és otthagyják. Ehelyett bennük akadt még egy - szerintem jószándékú - túlbuzgóság, hogy az adott országban elhozzák a szabadságot és demokráciát. Csak sajnos ez sok sebből vérzik.


1: végeredményben nagyon átüt, hogy az elsődleges szándék a saját érdek érvényesítése, nem az adott ország segítése. Ez még az alapvetően pozitív szándékot is ellenszenvessé, képmutatóvá színezi. Erősen emlékeztet arra, amikor a Szovjetúnió igyekezett felszabadítani a kapitalizmusban elnyomott munkásokat.


2: nehezen eladható, hogy te hozod el a békét az országba, amit porig bombáztál egy éve. Elképzelek mondjuk egy iraki embert, akinek azért nincs háza, mert egy amerikai bomba lerombolta, majd meghallgatja, hogy eljött a szabadság, mert felszabadultak Szaddám alól. Lehet, hogy gyűlölte Szaddámot, de az amerikaiakat sem fogja szeretni. És a demokráciát sem.


3: arra teljesen alkalmatlan közegekben próbálkoznak nyugati demokráciák kiépítésével, ami garantált kudarc. Egy olyan helyen, mint Afganisztán, ahol állattetemek rothadnak a főváros utcáján, és a kecskepásztorkodás és heroniexport a két fő gazdasági tevékenység, nehezen tudok elképzelni egy alkotmányos, parlamentáris demokráciát.

2023. jún. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt már a propaganda a Római Birodalomban is: csak szövetségeket keresünk meg békét hozunk. Lásd Brian élete :D :D
2023. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!