Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondolsz nagybátyám...

Mit gondolsz nagybátyám mondásáról?

Figyelt kérdés
nagybátyám mindig azt mondja Kína a legnagyobb hatalom mert ők vannak a legtöbben, 5x többen mind az Usa. én meg mondtam hogy at Usa a legnagyobb hatalom meg a Nato. es elkezdett nevetni Amerikán, ő szerint a világ legnagyobb katonai hatalma kína.... meg hogy lennie kell valami nagy háborúnak mert 8 millárdan vagyunk ez nagyon sok az ember maga a vírus a földnek valami nagy háborúnak lennie kell mert mi emberek a úlneoesedés miatt vagyunk it/
2023. ápr. 22. 22:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
3%
Ő egy okos ember,sajnos ritka az ilyen manapság.jobban jársz ha hallgatsz rá.
2023. ápr. 23. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
15%
Nagybátyád jól látja a helyzetet.
2023. ápr. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Sokat érnek a nagy népességükkel, ha alig van már köztük fiatal

[link]

2023. ápr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%

Nincs igaza egyáltalán. Amit mond az egy nagyon divatos duma, mondjuk úgy, az én nagybátyám is ezt tolja. :D


Kína utolérte az USA-t sok tekintetben, bizonyos dolgokban el is fogja azt hagyni. Ettől akkor az USA-nak vége, és Kína az egyetlen szuperhatalom? Egy francot.


"Kína a legnagyobb hatalom mert ők vannak a legtöbben"


Egyrészt nem ők vannak a legtöbben, India a legnépesebb ország. Akkor India a legnagyobb hatalom? Nyilván nem. Kína már 30 éve is a világ legnépesebb országa volt, mégsem neveztük egyetlen szuperhatalomnak.


"lennie kell valami nagy háborúnak mert 8 millárdan vagyunk"


Ez is baromság. Az 1. és 2. világháború a történelem két legpusztítóbb háborúja volt, de a Föld népességét tekintve nem volt nagy szabalyozó hatással. A háborúk nem oldják meg a népességszabályzást.


Mitő lesz egy ország a legnagyobb hatalom?


- az USA rendelkezik a legerősebb szövetségi rendszerrel. Ha megnézzük a világ top 10 gazdaságá, abból 1 az USA, 1 Kína, a maradék 8 az USA szövetségese. Kína egyetlen igazi szoros szövetségese Észak-Korea, azon kívül az egyetlen, ami összeköti a pajtásaival, hogy mind utálják az USA-t.


- az USA-é a világ legerősebb hadserege, uralja a világ tengereit. Kína a harmadik anyahajóját építi, az USA 12, vagy 14 db-bal rendelkezik. Mindemellé még ott van neki a NATO, ami a világ legerősebb katonai szövetsége.


- az USA-é a csúcstechnológia és az innováció. Rengeteget fejlődött Kína ilyen téren, de az innováció mozgatója még mindig az USA.


- még mindig az USA gazdasága a legerősebb a világon, bár ebben Kína meg fogja előzni, de még mindig nem tartunk ott.


- at USA piacia alapú magánszektora sokkal reziliensebb, mint az egyre centralizáltabb, autoriterebb kínai. Az ennyire központosított rendszerek ritkán reagálnak jól a változásra.


Én nem tudom, hogy Kína lenyomja-e az USA-t, de az biztos, hogy jelenleg ez csak a látszat szintjén van még meg. A Szovjetúnió valódi szuperhatalom volt, az USA-éhoz mérhető hadsereggel, lepipálta az USA-t növekedésben vagy 10-15 évig, népességre is nagyobb volt, neki a szövetségi rendszere is bőven megvolt, mégis aztán saját magába dőlt. A meccs k.rvára nincs lefutva.

2023. ápr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
71%

Afrikában is sokan élnek, akkor Afrika is nagyhatalom?xDDDDDDDDD


Kínának egyébként ténylegesen nagy a hatalma, és nem tudom pontosan, hogy hogyan áll a Kína vs USA kérdés. De azért mert ott sokan élnek, az így önmagában nem jelent eleget.



Arabföldön soksok éve nem tudták hogy mennyi olaj van ott, rá pár évtizeddel a felhőket karcolták (költői túlzás) az épületeik. Nem azért, mert sokan vannak, hanem mert gazdaságilag jó helyen. Persze az USA nagyobb hatalom náluk, de ilyen kis mini gazdag kkirályságuk lett.


Kínának nagy a hatalma, ez tény, de ezt így kijelenteni ez nem igaz.

És ostoba gondolkosára vall, de nem ismerem őt. gondolkodásra* királyságuk*

2023. ápr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!