Tajvan teljesen más, mint Ukrajna, ugyanis Tajvan már évtizedek óta egy esetleges kínai invázióra készül, egyáltalán nem érné őket felkészületlenül. Ráadásul ők vannak előnyben, mert nekik a szigetet kell védeniük, míg a kínai hadseregnek a szigere kell valahogy eljutniuk.
Kínának tökéletesen kapóra jött az orosz invázió, mert így felmérhették, hogyan reagál a nyugat egy ilyen lépésre, és még a kínai vezetőség sem gondolta, hogy a nyugat ennyire összezár és közösen lép fel. Ha ez nem így lett volna, és csak annyi történt volna, mint a Krím elcsatolásakor, akkor Kína már rég elindította volna a tajvani invázióját.
Előbb-utóbb meg fogja próbálni, ha előbb nem történik Kínában rendszerváltás.
#3:
"Kínának tökéletesen kapóra jött az orosz invázió, mert így felmérhették, hogyan reagál a nyugat egy ilyen lépésre, és még a kínai vezetőség sem gondolta, hogy a nyugat ennyire összezár és közösen lép fel."
Tajvan teljesen más, mint Ukrajna. A nyugat szempontjából egy többé-kevésbé agrárország sokkal kevésbé értékes, mint az informatikai gyártás központja, ami stratégiai helyen van a régió katonai ellenőrzése szempontjából.
Ha a CCP megtámadná Tajvant, ott valószínűleg nem csak pénz és fegyvertámogatások és szankciók lennének, hanem emberek is mennének a fegyverekkel együtt.
#5
Az összeszerelés részét. A chipgyártás teljesen más téma. Abban a TSMC szinte monopol helyzetben van.
Nekem az a roppant gyanús, hogy a kínai elnök után most meg a védelmi miniszter ment Moszkvába.
Nagyon úgy tűnik, hogy az államfők megegyeztek elvi kérdésekben, amit most a kompetens hatalmi vezetők szakértőkkel támogatva gyakorlatban megvalósítanak.
Attól tartok kínai-orosz katonai szövetség van készülőben és a ruszki atomfegyverek árnyékában Kína bátrabban léphet fel.
Szerintem nem szükséges nekik élesben megrohanni a szigetet, elég lehet a blokád, bár ugye volt már hasonló, nyugat-Berlin, meg Kuba és azok nagyon komoly válságok voltak, hajszálon függött a világ sorsa, így hát lehet, hogy meggondolják, de az is ott van, hogy esetleg pont az ukrán háború miatt kockáztatják meg, mivel ez egy soha vissza nem térő alkalom, mert ugye a NATO országok is kezdenek kimerülni, nemigen hiányzik nekik még egy ilyen konfliktus, ez is rengeteg pénzbe kerül, lehet nem ér annyit Tajvan.
A kínaiak mániákusan akarják a szigetet.
Ha katonai szövetségre lépnek az oroszokkal, akkor az bizony komolyan veszélyezteti a világbékét, lehetőségük nyílhat rendezni a régi sérelmeket.
A gazdasági együttműködés már valóság. Kína egyre több olajat, gázt, nyersanyagot kap a ruszkiktól és ez várhatóan még tovább fejlődik, így értelme is van számukra szorosabb kötelékek kötésének, szóval sajnos van rá esély egy katonai fellépésre, főleg ha az oroszoknak sikerül a friss csapataikkal kedvezőbb pozícióba kerülni Ukrajnában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!