Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A románok miért ellenségesek...

Jeffrey Spender kérdése:

A románok miért ellenségesek a magyarok ellen ?

Figyelt kérdés

Az I. világháború végén Budapestre is bevonultak fosztogatni. A második világháborúban a szélsőjobboldali Vasgárdának, és az azután következő kommunista Ceausescu-nak is hivatalosan ideológiája volt a magyarellenesség. Megtörtént a rendszerváltás, de a temető / emlékmű rongálás, mongolozás, és hasonlók továbbra is mennek, a román kormányfő is vallja a Nagy-Románia projektet.


Milyen háttere, oka van az ellenségeskedésüknek ?


2023. ápr. 3. 14:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Utoljára Magyarország Erdélyt 1526 előtt irányította teljesen egyedül függetlenül, ha Erdély egész területét vesszük figyelembe. Akárhogy is számolom 497 év telt el azóta, egyszóval nem sok közünk van Erdélyhez, tudom fáj az igazság, de attól még tény marad.
2023. ápr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Történelmi múlt? Kit érdekel a történelmi múlt a 21. században? Ezzel az erővel a rómaiak miért nem ragaszkodnak a Római Birodalomhoz, amikor több évszázadon át uralták többek között Magyarország mai területének is a jelentős részét?
2023. ápr. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Én azt nem értem, hogy van, hogy hibátlanul beszélsz magyarul, de román nacionalista álláspontot vallasz ?
2023. ápr. 3. 15:28
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem foglalok román nacionalista elveket, hozzátenném félvér vagyok. Édesapám román, édesanyám magyar. Mindkét népet szeretem, mindkét népnek megvannak ugyanúgy a maga hibái. Erdély viszont ténylegesen a románokat illeti.
2023. ápr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Miért is a románokat illeti ?


1859 előtt nem is volt olyan, hogy Románia. És mégis a román politikára a hipernacionalizmus jellemző, mindegy, hogy szélsőjobb, vagy kommunizmus.


Jó, hogy nem akarod kitalálni, hogy a Tiszántúl is a románokat illeti, vagy akár még nagyobb terület.


Mert mind a tatárjárás, mind a török hódoltság alatt a lakosságunk kb a felére csökkent alattuk.

2023. ápr. 3. 15:34
 16/22 A kérdező kommentje:

Kényszerűen társultunk az osztrákokkal, de a magyar rendek belpolitikai súlya és törvényhozó szerepe megmaradt, és csak a diplomáciai és hadügyi kérdésekben nem voltak már illetékesek. Hosszú idő elteltével az Osztrák-Magyar Monarchiában egyenrangúvá léptünk elő, 1867-re.


1901-ben Erdély a magyar részhez tartozott, nem pedig osztrák domínium volt.

2023. ápr. 3. 15:35
 17/22 A kérdező kommentje:

#4 / Revolúcióbiológus


Kun Béláék, meg a Felvidékért harcoló vöröskatonák, meg Stromfeld Aurél nem voltak egyenlőek, mindegyik más motivációval harcolt.


És a románok sem az antikomintern lelkesedésük jegyében vonultak be.

2023. ápr. 3. 18:55
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert a magyaroktól tulajdonítottak el nagy területeket, alávaló módszerekkel, a magyarokat gyilkolták, lopták meg, nyomták el, stb. Egy ilyen nép gyűlöli az áldozatát, hisz gonosz, és valahogy meg kell magyaráznia magának, miért tette. Ezért van a történelemhamisítás is, lásd Erdély mindig az övék volt, dákoromán ostobaságok. Ez egy kezdetleges szinten álló nép. A magyarok hálás téma ennél a mások tulajdonát elvenni képes országnál, hiszen tőlünk mindig tudnak lopni, minket el lehet nyomni, mi vagyunk a legnagyobb kisebbségük, és még egyéb területek eltulajdonítása is szóba jöhet, a Tiszáig is szívesen tolnák a határukat. Hiszen lopni könnyebb, mint dolgozni.
2023. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 kretens ***** válasza:
53%
Nekem van egy ötletem.Ami a múltban megtörtént azon már nem lehet változtatni.Tabuk és arcvesztés nélkül tiszta lappal minél többen Magyarok és Románok ismerkedjünk meg találkozzunk minél többen.Lépjünk szintet a múlt felhántorgatása nélkül és a valós és valóban megvalósitható dolgokba fektessük közösen energiáinkat.Annyi dolog annyi csodálatos eddig meg nem valósult lehetőség van ami azzal lenne egyenértékü mikor az ember feltalálta az elektromos áramot vagy amikor először hagyta el ember által alkotott szerkezet a föld tömegvonzását.Mutassunk példát a világnak hogy az ember nem csak ennyit tud hanem ennél dimenziókkal nagyobb dolgokra is képes lehet ha levetjük magunkról az ellenségeskedést az irigységet a bizalmatlanságot.Egy elmélet szerint ha az ember csak fele ennyit háborúskodott volna a történelemben és inkább a békés feljődést vélasztotta volna a tudományra koncentrálva akkor már évszázadokkal előbbrébb lennénk és a naprendszerünk minden szilárd felszinü bolygóján bázisaink kolóniáink lennének jelenleg.Mit gondoltok tényleg lehetetlen ez?Tényleg lehetetlen ha ezt mi Magyarok és Románok kezdenénk el és a példánk ragadós lenne és egymással ellenséges népek vallások követnék példánkat?
2023. ápr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 MDaniel98 ***** válasza:
90%
Nyilván ugyanazon okokból ami miatt mi nem szeretjük őket. Ők betolakodónak tartanak minket, meg mi is őket.
2023. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!