Szegényített urán tartalmú lőszereket adnak a britek Ukrajnának?
Ha az oroszok vetnének be ilyesmit, az egész nyugati sajtó ettől visszhangozna, és mindenféle gonosztevőnek elmondanák őket! (Mellesleg, jogosan.)
De akkor hogy lehet, hogy ez ellen nem szólal fel senki Nyugaton??? Hogy lehet, hogy a felvilágosult britek ilyesmire képesek?
A kettős mérce ezek után nem kérdéses.
És Z. ezt hogy nem utasítja vissza??? Az ő országa lesz radioaktív tőlük!
Hát már mindenki elvesztette az eszét???
"Ha az oroszok vetnének be ilyesmit...."
Az oroszok a háború elejétől vetnek be ilyen harckocsi löszereket.
Az oroszok használtak szegényített urános lőszereket a csecsen háborúkban, Grúziában, és nyilván Ukrajnában is. Ezekben a lőszerekben semmi különleges nincs. A hidegháborús 3BM-32 lőszerekből mindkét félnek voltak felhalmozott készletei, azokat már nyilván rég, a háború elején felhasználták. A különbség, hogy az oroszok továbbra is gyártanak és használnak szegényített urános harckocsi lőszereket.
Csak a laikus hülyék ijesztgetésére nevezi most a brit vagy amcsi szegényített urános lőszereket az orosz propaganda sajtó "nukleáris fegyvereknek". És tesz úgy, mintha az valami erősen sugárzó "piszkos bomba" lenne, amit persze ők soha nem használnak.
"Ha az oroszok vetnének be ilyesmit, az egész nyugati sajtó ettől visszhangozna"
Mindkét oldal a háború első napja óta vet be szegényített urános lövedékeket, ebben semmi újdonság nincsen.
"És Z. ezt hogy nem utasítja vissza??? Az ő országa lesz radioaktív tőlük!"
A szegényített urán radioaktivitása elenyésző, nem azért káros, mert radioaktív, hanem azért, mert nehézfém, és a becsapódásnál porzik, és ez az uránpor szétszóródik egy területen. A wolfrám- vagy ólommagvas lövedékek ugyanúgy súlyos környezeti károkat okoznak, ha azokat koncentrált területre szórják szét (és a wolfrám például ugyanúgy porzik). A szegényített urán által sújtott területeket sokkal szigorúbban vizsgálták, mert "urán=rósz", és ezáltal az terjedt el a fejekben, hogy ez nagyságrendekkel súlyosabb probléma, pedig a valóságban egyáltalán nem az. Amikor először vetettek be szegényített urános lőszereket, illetve páncélpaneleket, rengeteg vizsgálatot végeztek, hogy milyen mennyiségű sugárzás éri a legénységet, és minden kutatás arra utal, hogy a szegényített uránnal felszerelt harckocsik legénységét kevesebb sugárzás éri egy év alatt, mint ugyanennyi idő alatt egy atomerőmű dolgozóit (kb. a harmada).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!