Várhatóan mikor lesz felkészülve Kína Thaiföld bekebelezésére?
Figyelt kérdés
Mi az, amiben készülniük kell?Tengeri flotta?2023. márc. 20. 15:03
2/13 A kérdező kommentje:
1#
Dehogy nincs.
Ez kvázi stratégiai célja.
2023. márc. 20. 15:05
3/13 anonim válasza:
Miért ladyboyokkal akarja pótolni azt a több millió nőt ami hiányzik a társadalmából Kína? :)
4/13 A kérdező kommentje:
Azért, mert Kína és Thaiföld egy ország eredetileg és egyesíteni akarják.
2023. márc. 20. 15:11
5/13 anonim válasza:
Még csak nem is határosak egymással.
Meg ahhoz azért elég sok országnak lenne hozzászólása, ha Kína elkezdene púposkodni Indokínában.
Vagy Taiwanra gondoltál?
6/13 anonim válasza:
Kína majd aprólépésenként szeretne haladni. Először Tajvan, aztán Fülöp-Szigetek, majd Indonézia, Indokína. A céljuk egész Ázsia rabigába hajtása. Kérdés, hogy az USA, Japán, Nagy-Britannia, Dél Korea és Ausztrália mit reagál ezen lépésekre. Aligha fogják hagyni.
7/13 anonim válasza:
Igen, a kinai vezetes Tajvant (a Kinai Koztarsasagot) szeretne egyesiteni a Kinai Nepkoztarsasaggal, nem az etnikailag erosen kulonbozo Thaifoldet, amely sohasem volt a kinai birodalom resze.
8/13 anonim válasza:
Gondolom Tajvanról van szó, nem Thaiföldről. Szerintem kel még nekik 4-5 év hogy legalább 90% esélyük legyen. Most olyan 40-50%-nál tarthatnak. Rogyásig tele kell a raktárakat gyártani hiperszonikus hajó elleni rakétákkal, úgy 1-2 ezer darabot, kell még vagy 4-5 lopakodó tengeralattjáró a blokádhoz, és 20-30 ezer precíziós rakéta a partvédelmi állások elnyomására. Ezt legyártani feszített tempóban 4-5 év, ezalatt ki is képezhetnek egy professzionális partraszálló erőt. Az olyan sallangokat, mint egy inváziós partraszállító hajóflotta csuklóból legyártanak.
9/13 anonim válasza:
Igen de Tajvan és szövetségesei sem tétlenkednek addig. Azt is bele kell számolni.
Egyébként nem légből kapott hogy a térségben stratégiailag egy NATO-hoz hasonló Csendes-óceániai védelmi szövetséget létrehozzon ázsiai rassz népek országaiból. Hisz addig szuperhatalmi státusza kétséges. Vagy mint a Varsói szerződést Szu.
Az lenne az igazi fontossági hangsúly eltolódás EU és UK felől nézve... a Csendes óceán és térségére.
10/13 anonim válasza:
"Egyébként nem légből kapott hogy a térségben stratégiailag egy NATO-hoz hasonló Csendes-óceániai védelmi szövetséget létrehozzon ázsiai rassz népek országaiból.": Ez nem nagyon menne. Kinaval azok az azsiai allamok hajlandok leginkabb egyuttmukodni politikai es katonai tekintetben is, amelyeknek az Egyesult Allamokkal es/vagy valamelyik szomszedjukkal regi keletu strategiai vagy diplomaciai konfliktusuk van: Eszak-Korea (USA, Del-Korea, Japan miatt), Burma/Myanmar (USA miatt), Kambodzsa (Vietnam es Thaifold miatt) es Pakisztan (India miatt). Ezek tul tavol esnek egymastol es tul elteroek az erdekeik ahhoz, hogy NATO-hoz hasonlo szovetsegge lehessen oket formalni, es pl. Eszak-Korea meg Burma hagyomanyosan odzkodik attol, hogy barmilyen tombhoz tartozzon. Japan, Del-Korea, a Fulop-szigetek, Vietnam es Indonezia kulonbozo okok folytan nem csatlakozna egy ilyen szovetseghez. Es Kinanak is elonyosebb bilateralis kapcsolatban lenni egy tucatnyi kulonbozo allammal, mint egy intezmenyesitett szovetseget letrehozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!