Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Félsz, hogy világháború lesz?...

Félsz, hogy világháború lesz? Látsz rá esélyt?

Figyelt kérdés

2023. márc. 18. 14:04
1 2
 11/18 Whitewolf19 ***** válasza:
79%

Szerintem még inkább a Nyugat és a bohóca pattog..


Ha valaki ránéz egy geopolitikai térképre, meglátja, hogy a korábban semleges területekre kezdte el pakolni az USA a fegyvereit az Oroszországi föderációs területek közelébe és nem a ruszkik a tengeren túlra.


De Vlagyimir Putyin a háborús bűnös... Az USA-ban ki ítélkezik Líbia és Irak miatt?! :)

Irakban annyi vegyi fegyvert találtak... :D

2023. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 D-Mano ***** válasza:
66%

Évtizedek óta egy szuperhideg világháború zajlik. Info-war-nak avagy információs háborúnak is szokás nevezni.

Az egyik oldalon:

-a háttérhatalom áll

-az ő létezésükről tudó, az őket tudatosan szolgálókkal együtt,

-és azokkal együtt, akik nem tudnak a háttérhatalomról, nem is hiszik, hogy létezhetne, de akiket megtévesztett a háttérhatalom által propagált, mindenhonnan folyó világkép. Akik hisznek a Rendszerben, ahogy a világ működik, ezért elkötelezetten építik, működtetik, támogatják azt,

-végül pedig az érdektelen vagy tudatlan tömeg, akik csak úgy sodródnak a dolgokkal, akik passzívan csak teszik, amit a Rendszer elvár tőlük, ezzel a Rendszert támogatva.


A másik oldalon:

pedig azok, akik kutatnak a háttérhatalommal, a szándékaikkal és a tetteikkel kapcsolatban, akik alternatívákat keresnek a jelenlegi rossz (messze optimum alatti) és egyre romló világrenddel szemben, akik megpróbálják ezeket az információkat minél több emberhez eljuttatni, minél több embert felébreszteni, és a jó oldalra állítani, amíg még lehet.


Összegezve: mint látható, itt nem ország(ok) vs. ország(ok) típusú háborúról van szó, hanem inkább egy globális polgárháborúról: ami embercsoportok vs. embercsoportok közt zajlik.

A háttérhatalmi világalakításoknak; gazdasági, társadalmi, kultúrális átalakítási szándékoknak eszközei a mesterségesen kirobbantott ország/ népcsoport vs. ország/népcsoport típusú valódi fegyveres háborúk, ahol azonban minden háborús fél mögött valójában ugyanaz a háttérhatalom áll.

Ez az Ukrajnai háború színtisztán egy ilyen típusú háború/ világgazdasági, világtársadalmi szintű átalakítási eszköz.


Ez az évtizedek óta tartó szuperhideg háború (meglátásom szerint) a Kovid balhéval belépett abba a szakaszba, ahol elkezdett felmelegedni ez a globális szintű polgárháború a háttérhatalom és tudatos vagy tudattalan követői és az ellenállók, ébresztgetők között:

-gondoljunk csak arra, hogy a Föld sok országában különböző szabadságkorlátozások és pénzügyi, gazdasági csapások értek embereket, aki pedig lázongott ellenük, adott esetben komolyabb retorziók érhették.

-nyugaton is felfüggesztésre került a szabadság (különböző korlátozó intézkedések), az egyenlőség (oltott vs. oltatlan: oltatlan "másodrendű" polgárok, kevesebb joggal), sok helyen a tüntetéseket is korlátozták; cenzurázták vagy szankcionálták a járványról vagy az oltásokról való, hivatalostól eltérő információk közlését.

Tehát a háttérhatalom végtagjaként működő államhatalom (és az államot működtető nagyfejek és a kisprolik egyaránt) keményebben fellépett. Aki igazat akart szólni vagy megmozdulásokon érdeket képviselni, netán a szabályoknak ellenállni, az most komolyabb bátorságot igényelt, komolyabb, keményebb következményekkel járt, mint addig.


De vehetjük a Kovid alatt mellékszálon lefutó holland gazdatüntetést. Vagy a kanadai kamionos tüntetést, ahol az állam egyszerűen letiltotta a kamionosok bankszámláit, amíg azok tüntettek. (Se enni, se inni nem tudtak venni így többek közt.)


Nigériában a digitális pénzre akarják rákényszeríteni a lakosságot épp. A fentebbi kanadai példa tükrében látszik, hogy miért.


Ez az Ukrajnai háború másról szól: egyrészt be akarják dönteni a megszokott nyugati gazdasági rendszert, másrészt kondícionálják az embereket arra, hogy folyamatos háborús híreket kapnak, folyamatos háborús készültségben tartják az emberek elméjét. (Kb. hasonló céllal, mint Orwell 1984-ében.)

Nem kell, hogy igazi háború legyen, a lényeg, hogy az emberek azt higgyék, hogy az van. Így elfogadják az átmeneti, rendkívüli háborús társadalmi és gazdasági rendszert (valójában: tartós átmeneti- de ezt nem kötik az orrunkra... 🙃 )


És amikor már elég közel leszünk ahhoz a sötét, globális diktatúrához, ami felé a Kovid óta nagy lépésekkel tartunk, és kiborul a bili, na akkor csap át ez az információs háború a III. világháborúba, ami mint mondtam, nem országok, hanem embercsoportok közt zajlik majd, és úgymond lesz inkább egy globális polgárháború.

Ez az állapot szerintem még nem az orosz-ukrán háborúból fog kialakulni, az csak egy nagy lépéssel közelebb visz minket hozzá.

2023. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%
12 NINCS háttérhatalom, és nem lesz világháború, mivel a ruszkik nem merik megtámadni a NATO-t
2023. márc. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 D-Mano ***** válasza:
39%

1) VAN háttérhatalom*.

2) azt írtam, hogy valószínűnek tartom, hogy NEM az orosz-ukrán háborúból fog kiindulni a világháború.


_________

*egyébként rossz kifejezés az, hogy "háttérhatalom", mert úgy lehet érteni, mintha lenne a "rendes hatalom" meg mögötte még egy másik hatalom a háttérben. Ami pedig nem igaz.


Egy nagy hatalmi rendszer van. Azon belül pedig egy hierarchia. Akiknek a kezében a föld erőforrásainak, pénzének, óriásvállalatainak a nagy része van, az a pár száz ember van a csúcson. Aztán szépen megyünk lefelé a hierarchián, kisebb részvényesek, vállalattulajdonosok, banktulajdonosokon keresztül vezérigazgatókon át a hatalmi hierarchia aljáig: a politikai hatalomig.


Tehát az úgy nevezett "háttérhatalom" nem egy külön/másik hatalmi csoport, hanem a földi, globális egységes hatalmi rendszer csúcsán lévő csoport. És azért nevezik "háttér"-hatalomnak őket, mert nem nagyon mutogatják magukat, kevés vagy semennyi szó sem esik róluk a médiában, ha mégis beszélnek róluk, nem úgy mint vezetőkről vagy hatalomról, hanem csak mint nagyon gazdag emberekről vagy fontos piaci, gazdasági szereplőkről. Ezzel szemben a hatalmi rendszer legkevesebb önálló hatalommal rendelkező részét, akik leginkább csak végrehajtják a felsőbb utasításokat, azaz a politikai hatalmat pedig állandóan mutogatják, és úgy állítják be, mintha a dolgok alakulása jelentős részt rajtuk állna...

2023. márc. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A politikai hatalom feljebbvaló a gazdaságinál
2023. márc. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 D-Mano ***** válasza:

15,

Nem.

2023. márc. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem lesz világhábi, mert a zidegenek közbelépnének és lekapcsolnák az atomrakétákat és ezt a blamázst senki sem akarja!
2023. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem látok rá komoly esélyt. Oroszország és Kína is földrajzilag eléggé elszigeteltek. Oroszország pedig már bebizonyította, hogy a világ borzasztóan túlértékelte a haderejét. A korrupció és nepotizmus teljesen elpusztította azt. Valószínű Kínában sem sokkal jobb a helyzet, csak nekik több emberük van, akinek a vérébe fojthatják az ellenségüket.


Emellett földrajzilag Oroszország és Kína is sokkal inkább ellenségnek vannak előre huzalozva. Köztük is vannak vitatott határok Mandzsúriánál és a gyéren lakott, viszont erőforrásokban gazdag keleti orosz területek elsőosztályú célpontok Kína számára.

2023. márc. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!