Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A görögökben nem égett a...

A görögökben nem égett a nacionalizmus 1832 előtt?

Figyelt kérdés
Évszázadokig a török rabiga alatt éltek, nem voltak nacionalista törekvések?

2023. márc. 18. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi 150 évig török rabiga alatt éltünk, ...
2023. márc. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak az ország egy része nem az egésze mint Görögország esetében... Illetve a görögök nem 150 évig éltek a török alatt hanem sokkal tovább...
2023. márc. 18. 11:20
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Nacionalizmus a 19. század előtt sehol nem volt, a francia forradalom során született, mint ideológia. Addig a kutyát nem érdekelte, hogy ki micsoda nemzetiségű, csak fizesse a földesúrnak vagy a pasának az adót. A nemzetállamok gondolata fel sem merült.
2023. márc. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Ahogy előttem is írták, a nacionalizmus a XIX. században jelent meg, előtte nem foglalkozott senki a nemzetállamokkal, csak a vallás mentén különültek el az emberek. De ha az oszmánok által kirótt terhek nem voltak elviselhetetlenek és nem irtották vagy térítették erőszakosan a keresztényeket, a jobbágyot nem zavarta, hogy éppen milyen uralkodó fennhatósága alá tartozik.
2023. márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából sokáig a görögök jobban utálták a katolikus nyugati országokat mint a muszlim törököket. Ez nagyrészt annak volt köszönhető, hogy a keresztes seregek 1204-ben kifosztották és elfoglalták Konstantinápolyt, és több évtizedre megszüntették a Bizánci birodalmat, aminek a helyén nagyrészt katolikus államok jöttek létre, amiben a görögök erősen el voltak nyomva főleg vallási tekintetben. Ez a katolikus elleneség a XV. századra olyan erős lett, hogy a bizánci társadalom nagyrésze inkább hajlandó volt elfogadni a török uralmat, minthogy elfogadják a katolikus és az ortodox egyházak egyesülését, ami a nyugatról érkező törökök ellen való segítség ára lett volna. Ahogy egy bizánci politikus, Loukas Notaras nagyherceg mondta: ,,Inkább a török turbán mint a pápai tiara".


Meg a törökök uralom alatt a görögök egész jól életek: szabadon gyakorolhatták az ortodox vallásukat, a görögök lettek az örmények mellet az Oszmán-birodalom másik jelentős kereskedő népe, illetve pl:. II. Mehmed szultán Konstantinápoly elfoglalása után több bizánci nemest is adminisztratív pozíciókba helyezett. Meg az Oszmán uralom annyira jobb volt a görögök számára mint a katolikus iga, hogy mielőtt II. Szelim szultán 1570-ben elfoglalta a Velencei köztársaságtól Ciprust, azelőtt az ottani görögök képviselői könyörögtek Szelimnek hogy tegye ezt meg.


Tehát a görögök egész jól elvoltak az Oszmán birodalomban, igazából csak a XIX. század elején a nacionalista eszmék terjedésével jelent meg a független Görögország gondolata, és ekkortól romlott meg a görög-török viszony is.

2023. márc. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!