Hogy van hogy két Oroszország létezik ? Oroszország meg Fehéroroszország mi az oka ennek?
Nyugi, Lukasenko már megjelölte végrendeletében Oroszországot országa örököseként. Miután Putyin hagyta a pár évvel ezelőtti csetepatét jobban kiteljesedni, hogy Lukasenko (meg aranykezű Elbasi barátja) megértsék, könnyen úgy végzik, mint Ceauşescu, ha nem kerülnek a nagyorosz katonai erők oltalmazó karjai közé.
Hogy mi a francnak van külön Fehéroroszország? Ilyenkor szokták a csúnya Gorbacsovot elővenni! Van, aki ennél mélyebbre is ás, és az orosz egység darabolásának okában azt látja, hogy a nomenklatúrában sok volt a zsidó. Putyin is ezt a nézetet vallja, mondjuk, Volfovics Zsirinovszkij megmondóemberét ilyenkor nem szokta beleszámolni. Hát igen, eleve nem kellett volna ezeket a belső (később önjáróvá lett) tagköztársaságokat a Szu-ban erőltetni, csak hát a szocializmus kezdetén még volt egy olyan testvéri-egyenlősdi eszme, hogy tán a százmillió török-tatárt is félig embernek veszik. Jobban azért ők sem. Kétség kívül a cári orosz időkben ilyen vacakolás nem volt, még lengyelek meg finnek se voltak, azt kész. Károcsi, abban látszik a hiba, hogy nem kellett volna belső tagköztársaságokat létre se hozni. Lett volna egyetlen agyoncentralizált oblaszty Vlagyivosztokig, azt kész. Nem lettek volna széthullásra kész működő kormányzatok, nem lett volna esélye minek széthullani.
A probléma viszont az, ha még jobban agyonnyomják a kisebbségeket (amik száma ma már meghaladja, és egyre jobban meghaladja az oroszokét), már sokkal korábban véres háborúba torkollhatott volna az egész. Pár millió csecsennel is alig bírtak el, mi lett volna ha 150 millióval kell keménykedni? Méghozzá olyan népekkel, ahol ötösével szülik a sorkötelesnek való utánpótlást.
Minden birodalom ott ássa el magát, hogy nincsenek a territóriumukon létszámbeli többségben. A többi csak idő kérdése. Az indiánok kevesen voltak, ezért most ott az USA van. Az indiaiak nincsenek kevesen, ezért abból viszont nem lett Anglia.
Ugye van az kérdés, hogy mi a franc különbség van az oroszok, fehéroroszok, ukránok között? Erre azt mondom, nem feltétlen kell, hogy legyen különbség, mivel az emberek legjobban mindig egymást szokták gyűlölni csoporton belül, nem is a sose látott valódi másmilyeneket a bolygó másik felén. Mindenesetre lehet, hogy eddig nem volt nagy különbség, hát mostantól majd lesz. Ez aztán el lett szúrva.
A Cári Oroszország persze nem a legdemokratikusabb állam volt, de azért ők is tartottak népességszámlálást, és kérdezgették az embereket, hogy milyen identitásúnak vallja magát, sok városban az eredmény az volt, hogy a lakosság 60 %-a orosz, 10 - 30 % zsidó, sok volt a lengyel, és német is, és a kis-orosz, akik az ukránok egyenesági előképének tekinthetők, azok 5 - 15 %-ot tudtak kitenni. A fehéroroszok is ilyen 5 - 15 %-ot tettek ki.
Jöttek Leninék, és egyetlen tollvonással mindenki kisebbségi lett.
Hivatalos fogalom volt a korenizáció, коренизация, magyarul a lenini nemzetiségi politika, a Jog és Gazdaság folyóirat is írt róla.
A Cári Oroszország asszimilációs politikájának megfordítását / ellentettjét jelentette, a szovjet kormányról vagy inkább szovjethatalomról alkotott kép javítására és a köznép körében való népszerűségének növelésére irányult.
A Szovjetunió korai politikája volt, amely a nem orosz nemzetiségek integrációját célozta sajátos szovjet köztársaságaik kormányaiba.
Rosszul gondolta Lenin, nem kicsit, nagyon. De attól még orosz volt a hivatalos nyelv, meg a mindennapi élet nyelve is.
A lenini nemzetiségi politika a következőt jelentette:
Az orosz nyelv és kultúra egyesíti a munkásosztályt, de a proletár internacionalizmus felsőbb elve jegyében ápolható és ápolandó a nemzetiségek kultúrája is, és a nemzetiségek haladó hagyományai is megóvandóak, azonban éberen figyelni kell, hogy ezt ne használja ki a burzsoá nacionalista reakció sötét ereje a saját céljaira, ezért a néprajzi kutatásoknál a munkásosztály és haladó parasztság hagytékára kell helyezni a hangsúlyt, nem a klerikális kulák izgatásra és népbutításra.
Ez nem irónia, hanem akkori hivatalos stílus és szóhasználat volt.
Még egy egyszerű balesetet is ilyen nyakatekerten, fájdalmasan cikornyásan írtak le. A marxista-leninista esti egyetemen, a foximaxin, vagy a híradóban, vagy az újságban is így válaszoltak egy egyszerű kérdésre.
Amikor Lenin került hatalomra, akkor azok a népek, amelyek addig az orosz birodalom keretei között éltek, de függetlenné akartak válni, elvileg szabadon távozhattak a formálódó Szovjetunióból. Így szakadt el Finnország az oroszoktól, békésen és az ő engedélyükkel. A kaukázusiak és a Tuva nevű nép közel a mongolokhoz szintén így tettek, de őket Sztálin később visszahódította, már amennyire lehetett. Ez 1917-től 1922-ig tartott, onnantól fogva Lenin beteg volt és nem tudott érdemi befolyást gyakorolni az orosz kül- és nemzetiségpolitikára.
A finnek és baltiak Oroszországba erőszakolásának nincs is semmi értelme.
De az ukránok és a fehéroroszok azok meg pont oszd meg, és uralkodj elven fellázított oroszok, az 50,000-es városkában volt 10 - 15 % ukrán, mégis tollvonással mindenki az lett, és az elkövetkező 74 évben, a sztálinizmust leszámítva hivatalos állami ideológia lett az ukrán és fehérorosz nacionalizmus is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!