Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA "vidéki" részein,...

Az USA "vidéki" részein, városaiban is hogy élnek ilyen jól az emberek?

Figyelt kérdés

És most a vidék alatt azt értem az USA szintjén, hogy agglomerációval együtt kb. 1 millió alatti a lakossága. Annak ellenére persze, hogy tudom vannak olyan államai is amik szinte lakatlanok, mint Wyoming, Montana, Észak/Dél Dakota stb. Most ezektől tekintsünk el, megvannak annak is a szépségeik, pl. a természet, a magánszféra stb. de most tekintsük "vidéknek" a 100 ezer és 1 millió közötti városokat agglomerációval együtt. Az amerikai szemmel nézve echte vidék már.

Hogy van ott az embereknek mégis rengeteg pénzük, hogy egy egyszerű átlag alatti proli is simán vesz magának egy 200 négyzetméteres házat és azt törleszteni is tudja amellett hogy nagy autóval jár és van 2-3 gyereke, sok esetben a nő nem is dolgozik. Ez hogyan lehetséges?



2023. márc. 7. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Ne higyj a mesékben
2023. márc. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Úgy hogy azt a házat bérlik ahogy a kocsit is. Az egész társadalmi rendszerük a hitelezésen alapul. Ez rövidtávon kényelmes de hosszabb távon krva nagy szívás. Egyrészt nem csak azért mert kilakoltatnak hanem ha késel a befizetésekkel stb akkor rossz lessz a "credit scored" ez sokkal több mint egyfajta hitelminősítés. Nem csak hogy nehezebben kapsz hitelt. De autót, albérletet stb is sokkal nehezebben bérelhetsz.
2023. márc. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Hát igen, ez volt valaha az úgynevezett amerikai álom, amit leírtál.

Viszont ennek kb. a 80as évek végén/90es évek elején vége lett.


Manapság már egyáltalán nem jellemző, hogy mindegyik szimpla gyári melósnak meg farmer rednecknek telik 200 m2-es házakra meg kocsikra, meg stb.


Ahogy a 2-es írja, ha valaki el is éri ezt, az már bérlemény.


Annak a filmekben látott amerikai aranykornak már leáldozott.

2023. márc. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1, Az USA települési viszonyait nem lehet a magyar terminológiával megjelölni, mert teljesen más. Egy példa: mész autóval a híres 66-os úton, a nagy semmiben, egyszer csak jön keresztbe egy másik nagy út, mondjuk a 19--es. A kereszteződésben benzinkút, étterem, és egy akkora áruház, mint nálunk egy nagyobb Tesco, Spar, Lidl és CBA együttvéve. Ott nincs olyan, hogy valami nem kapható. Lakás sehol. A közeli népek kocsival ide járnak bevásárolni. A településszerkezet egyszerűen teljesen más.

2. Az USA nagyon jelentős része mélyszegénységben él. Jellemzően a nagyobb városokban és egyes vidékeken, főleg ipari részeken.

3. Hatalmas villáik a szupergazdagoknak van. Ahol a Lőrinc barát nem számít különlegesnek, sőt. Sokkal jellemzőbb ott a bérlakás. Házak (inkább farmok) a semmi közepén vannak, nagyvárosokra nem annyira jellemzők (a kertvárosi rész a gazdagoké, területre nagy, házak számát tekintve nem sok).

2023. márc. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Egy kever korcs országgá vált a fehér lakosságuk 50% alá esett . A "vidéki" részeken is. Maradt 1-2% multimilliárdos és egy réteg ami még mindig nagyon jól él de a számuk fogy. A globális pénzügyi hatalom, még ott trónol .

Ez az utolsó elkeseredett rúgkapálásuk rus és kína ellen.

Még próbálják kizsákmányolni a világot de több mint 130 ország aki eddig be volt tőlük xarva már szóba sem áll velük.

Ezek a részek szerintem eladók.:)

[link]

2023. márc. 8. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Manapsag az aki megtud engedni 200m2 hazat, nagy autokat, 2-3 gyereket, haztartasbeli feleseget az nagyon jol keres kinti viszonylatban is.

Sokan viszont alberletben elnek, mobilhazakban laknak es semmi sporolt penzuk nincs, fizetestol fizetesig elnek.


az erdekel hogy hogyan talal valaki jolfizeto munkat “videken”?

Bejarnak a kozeli nagyvarosba, tavmunkaban dolgoznak, ezen kivul rengeteg a nyugdijas aki gazdagabb allambol/varosbol koltozott el

2023. márc. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs valami jó végzettséged vagy vállalkozásod, akkor kint sem olyan fényes az élet, hidd el. Leírták már előttem is, hogy az emberek jelentős része hitelből teremti meg magának azt az életszínvonalat, ami egyébként elég gyorsan összeomlik, ha elveszti az állását, beteg lesz, stb. Sokan másodállást is kénytelenek vállalni és úgyis csak "paycheck to paycheck" üzemmódban élnek.
2023. márc. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!