Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Megbocsájtjátok Joe Biden...

Megbocsájtjátok Joe Biden papának, hogy utasítást adott az Északi Áramlat felrobbantására?

Figyelt kérdés

2023. febr. 12. 16:59
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
Nincsenek??? 40-es, te ilyen naiv vagy???
2023. dec. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
hm?
2023. dec. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
0%

“senki nem szeretne erős Európát, pláne Oroszországgal együttműködésben.

Különösen Amerika nem szeretné.”


Gondlom azért szervezték be Putyint, hogy ezt a virágzó orosz-európai együttműködést a donbaszi oroszok megvédésének ürügyén az ukrajnai invázió val felrobbantsa.


Valami ilyesmire célzol?

2023. dec. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
81%

Nos,a beszervezés és a provokáció két külön fogalom. De most nem erről van szó.


Arról van szó, hogy a földrajzi közelség és ama tény miatt, hogy már régóta nem szocializmus épül Oroszországban, elindult egy természetes folyamat, miszerint az európai országok és Oroszország együttműködésre lépett.

Az USA ősellensége és Európa. Miből gondolod, hogy Amerika ezt nem bánta?

A mai napig az oroszok a "rosszak" az amcsi filmekben. Kevesebb az orosz karakter a hidegháború óta, de ha szerepel, akkor mindig negatív szereplő. És a nyugati, sőt már elég régóta a közép-kelet-európai fiatalok is ilyen filmeken nőnek fel. Kiskoruktól fogva azt látják a mozikban, hogy az oroszok rosszak! Mit gondoltok, miért voltak betiltva a nyugati, különösen amerikai filmek a szocialista érában? Hát ezért. Az észrevétlen véleményformáló hatásuk miatt, amit különösen a felnövekvő generációra gyakorolnak!

De ez csak kitérő.


A lényeg, hogy már Európa is elég nagy területileg, több erős országgal, de ezt még tudják kezelni (más kérdés, hogy ha valóban EGYETLEN ország lennénk, nem rengeteg kicsi-közepes, akik folyton vitáznak valamin, akkor mit lépnének!?) Ám az biztos, hogy Oroszországgal együtt már túl nagy falat lennénk az USÁ-nak. Túl erős konkurrencia, minden szempontból. Ezt nem engedhetik meg.

Nekik ez a helyzet ideális, amikor Európa a szövetségesük, mert szövetségesre azért nagy szükségük van, különösen, amikor gesztenyét kell kikaparni nekik a tűzből, de ez a szövetséges nem szabad, hogy túl erős legyen!

Alattomos politizálással el is érik mindig, hogy nekik kedvezően alakuljanak a dolgok. Aztán, amikor ez már nem elég, nyíltan beavatkoznak, de előtte megszervezik, olyan helyzetet teremtenek, hogy ez a beavatkozás igazságosnak tűnjön!


Hallunk ilyesmiről Oroszország kapcsán? Hogy a világ minden konfliktusában ott vannak, és befolyásolt gyakorolnak, beavatkoznak, jogot formálnak arra, hogy alakíthassák a történéseket? Hogy a Világ "rendőreinek" képzelnék magukat? Hogy a saját elveiket, világlátásukat, értékeiket tekintenék egyetlen elfogadhatónak, mindenkire rákényszerítve?

(A jelenleg folyó háborút hagyjuk, mert ez egy nyilvánvaló kivétel.)

Gondolkodjunk csak: Ha Oroszország is ilyesmi viselkedést mutatna, nem lenne érdeke Amerikának, hogy ezt nyilvánvalóvá tegye? Nem lenne érdeke Amerikának, hogy a szövetséges országaikban ne alakulhasson ki Amerika-ellenes hangulat? Hát persze hogy érdeke lenne. Mégis, ha a híradásokat nézzük, az jön le belőlük, hogy már megint az USA ütötte bele az orrát olyasmibe, amihez semmi köze. Ha lenne mit felmutatni Oroszország ellen, felmutatnák, nem? Mégsem hall az átlagember túl sok ilyesmit, bezzeg az USÁ-val kapcsolatban ez nem mondható el. (Megint mondom, ne a mostani konfliktust vegyük alapul, mert ez már következmény. Menjünk vissza az időben pár évet.)

Politikában jártas emberek biztos tudnak mondani olyan eseteket, mikor Oroszország avatkozott be negativan mások belügyeibe, ám én a mennyiségi különbségekre akarom felhívni a figyelmet: ha az oroszok csak feleannyiszor tennék ezt, mint az USA, legalább kétszer annyiszor hallanánk róla, mert ez lenne az USA érdeke! Mégsem ez történik, hanem az, hogy egyre többen vannak a világban, akik nem kedvelik Amerikát, amit képvisel, még a saját szövetségeseik között is!


Csak egy apró példa, semmi köze semmilyen háborúhoz, agresszióhoz: a Covid alatt Európa nem vásárolhatott orosz vakcinát. Nem volt direktbe tiltva, csak olyan körülményeket teremtettek, hogy ne vásárolhassanak. Pellengérre állították azokat az országokat, akik megtették! (Pedig jobb volt, mint az AstraZeneca, és ráadásul hamarabb hozzáférhető.)


Szóval, igen. Közvetve vagy közvetetten, de az amerikaiak felrobbantották az Északi Áramlatot, és Európa ezt eltűri nekik. Mert az EU politikusai önérdekből cselekszenek. Ostobaság, korrupció vagy fenyegetés, ki tudja. Vagy mindez együtt.


Mocskos dolog a politika.

2023. dec. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
0%

“Mocskos dolog a politika”


Kiveve Putyint, igaz-e?:)


Most a kitérőidet hagyjuk, mert azokban annyi tájékozatlanság tükröződik, hogy nincs kedvem olyan alapokig visszamenni, mint Oroszország szíriai, vagy épp líbiai és egyéb afrikai jelenléte. E kérdés szempontjából ennek nincs jelentősége és elviszi a fókuszt.


Az oroszok amerikaiak általi háborúba provokálása egy népszerű elmélet (amely népszerűségért sokat tesz a Kreml), de a valóság próbáján elbukik.


Ha megnézed a 2010-es évek második felének a történéseit, ezt az időszakot épp az jellemezte, hogy az USA külpolitikájában csökkent Európa jelentősége, aminek egyik jele volt az is, hogy Trump 12.000 amerikai katona Németországból való kivonását jelentette be 2020-ban (amit aztán Biden nem hajtott végre). Az USA fókuszában ebben az időszakban Kína volt.


Ez egy betetőzése volt annak a folyamatnak, amely szerint az USA katonai jelenléte Európában a SZU összeomlása óta folyamatosan csökkent, 89-ben kb. 250.000 amerikai katona volt Európában, amely 2021-re 60.000 alá csökkent.


Sokkal inkább valószerűbb az, hogy Putyin - látva, hogy az USA Kínára koncentrál, látva hogy a Krím annexióját a nyugat végső soron komoly retorzió nélkül lenyelte - vérszemet kapott és úgy gondolta, hogy Ukrajna visszahódítása is bele fog férni. A számítása az volt, hogy Európának fontosabb az olcsó orosz energia annál, mint hogy egy Ukrajna miatt ezt eldobják, az USA pedig jobban fél az orosz-kínai közeledéstől annál, mint hogy Oroszországot Kína ölébe lökje (az utóbbi részben be is jött, ezért is lehet az, hogy az USA valójában csak félgőzzel támogatja Ukrajnát, láthatóan nem akar totalis orosz ősszeomlast).


Valójában tehát Oroszországot nem “beleprovokálták” a háborúba, hanem Putyin maga látta meg az esélyt arra, hogy most, miközben az USA Kínára, a Covidból épp kilábaló Európa pedig a gazdasága talpraállitására koncentrál, senkinek nem lesz olyan fontos Ukrajna, hogy kiálljon érte. Putyin egyszerűen egy vissza nem térő esélyt látott Oroszország világpolitikai súlyának növelésére és arra, hogy egy új Nagy Péterként vonuljon be a történelemkönyvekbe és hosszas számítások es előkészületek után belevágott a területszerző kalandba. Szó nem volt itt provokációról.

2023. dec. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%

Milyen "jó", hogy pont arra az egy dologra koncentráltál, amiről direkt írtam, 2x is, hogy mondandóm szempontjábol L É NY E G T E L E N!

Nem sikerült megértened.

Ahogy azt sem, hogy éppen a politikában járatlan, átlagos, mindennapi emberek szemszögéből nézzük most a dolgokat. Mivel ilyenek vannak többségben.

Egyáltalán nem az ukrajnai háborúról beszélek, hanem az elmúlt évtizedek történéseiről. Amikor valahogy mindig azt láttuk, hogy az USA már megint beavatkozott itt-ott. Egyértelműen világuralomra törnek. Mindenütt ők akarnak diktálni.

Ezt Oroszországtól nem látjuk. Miért nem, szerinted?

2023. dec. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

Te magad írtad, hogy “a lényeg, hogy már Európa is elég nagy területileg, több erős országgal, de ezt még tudják kezelni (…) Ám az biztos, hogy Oroszországgal együtt már túl nagy falat lennénk az USÁ-nak. Túl erős konkurrencia, minden szempontból. Ezt nem engedhetik meg.”


Vagyis a hsz-ed “lényege” előbb még az volt, hogy az USA azért provoklta ki a háborút, és - ha jól

értem a logikádat - azért robbantotta fel az északi áramlatot, hogy ezt a számára egyre kellemetlenebb konkurenciát, az orosz-európai gazdasági együttműködést (átvitt értelemben és konkrétan is) felrobbantsa.


Arra igyekeztem rávilágítani, hogy a háborút megelőző időszak történései nem látszanak alátámasztani ezt a hipotézist. Éppen ellenkezőleg: Oroszország maga döntött úgy, hogy a kedvezőnek ítélt világpolitikai helyzetben megreszkírozza a területszerző kalandot.


Ja hogy most már nem is ez a lényeg? Ok:)

2023. dec. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
29%

Felejtsd már el a jelenlegi konfliktust! Enélkül a háború nélkül sem akarná az Amerikai Egyesült Államok, hogy Európa és Oroszország szövetségben legyen. Pontosan ezt részleteztem a hosszú kommentemben.

Mit nem lehet ezen megérteni? Ha nehéz, képzeld azt, hogy mondjuk 2019 van és úgy válaszolj. Vagy 2014, amikor még a migránsok sem indultak el.

2023. dec. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

Tehát az északi áramlat felrobbantának állítólagos amerikai felrobbantásáról úgy akarsz beszélgetni, hogy felejtsük el a jelenlegi konfliktust? Te is tudod, hogy ennek így semmi értelme.


Ha általában akarsz beszélgetni az amerikai és orosz imperializmusról és az ezekkel kapcsolatos külpolitikai machinációkról történelmi visszatekintésben, akkor tegyél fel ezekre vonatkozóan külön kérdést, ez itt off-topic.

2023. dec. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
48%

Hát, a kérdező nem tiltakozott.

Inkább nem akarsz válaszolni, az lehet.

De nem is igazán off topic, mert az Északi Áramlat felrobbantása csak egy tünete, megnyilvánulása annak a problémának, amiről írogatok. És az a lényeg, nem az aktuális történés.

2023. dec. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!