A Távol-Kelet miért biztonságosabb?
#1
Na, a tájékozott magyar állampolgár is hozzájárult egy válasszal.
A sok nemzetiség hátráltató tényező lehet a legtöbb esetben, azok vannak könnyebb helyzetben ahol nincs, vagy elhanyagolható a különböző nép csoportok aránya.
KULTÚRA + GAZDASÁG/életszínvonal
GDP rangsor :
#1. KÍNA (2020. GPD-PPP)
#3. Japán (2019. GDP-nominális)
#12.Korea (2020. GPD-PPP)
#20.Taivan(2020. GDP-PPP)
A Dél-amerikai országok pedig eléggé alul helyezkednek el.
Latin-Amerikában csak Chile és Argentína rendelkezik egy kiterjedtebb, úgymond "egészségesebb" középosztállyal. Minél kisebb a középosztály, annál nagyobb a bűnözési ráta, főleg a szegénység és a kilátástalanság miatt. A legtöbb latin-amerikai országban a középosztály elenyésző, a lakosság többségét azok teszik ki, akik épphogy még a szegénységi küszöb felett vannak egy centivel. Kínában, Japánban, Koreában, Szingapúrban, stb. az átlag ember ha nem is luxusban, de normális körülmények között tud élni.
Közép-Amerika (Mexikó, Honduras, Guatemala, El Salvador) azért ilyen veszélyes, mert amikor polgárháborúk voltak a térségben, sokan az USA-ba menekültek. Mivel nem volt sokaknak normális munkája, sok fiatal bandákba verődött és bűnöző lett. A polgárháborúk befejeztével az USA ezeket bebörtönzés helyett szépen visszaküldte a kibocsájtó országba, ahol még erősebbek és nagyobbak lettek, valamint jóval könnyebb volt drogokkal is kereskedni. Ezekből a bandákból alakultak meg a már kvázi terrorszervezetként működő csoportosulások, akik védelmi pénzt szednek mindenkitől és félelemben tartják a lakosságot, az ország kormánya meg kb asszisztál ehhez.
Ilyenek a távol-keleti ázsiai országokban nem léteznek.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!