Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy zajlana illetve milyen...

Hogy zajlana illetve milyen esélye van egy atomháborúnak?

Figyelt kérdés
Mi történne, ha a háború valóban eszkalálódna és összecsapna a NATO Oroszországgal? Mik lennének az első célpontok? Tudnának e védekezni valamilyenképpen a felek? Magyarország veszélyben lenne e? Ugy értem ide lőne e valamelyik fél (Ne adj isten a NATO, hiába tagok vagyunk). Illetve mennyi esély van az egészre? Most Moszkva az összes épületre, ami a fővárosukban van feltelepített légvédelmi berendezéseket.

2023. jan. 20. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elsőként támadó fél minden bizonnyal a másik fél ellencsapásra való képességét akarná gyengíteni, ezért a nukleáris fegyvereit venné célba, és remélné, hogy még azelőtt megsemmisítheti a nagy részüket, mielőtt elindítanák, illetve a hagyományos katonai infrastrukturát is elintéznék.


Az is valószínű, hogy mindezt elősegítendő valamiféle EMP fegyvert is bevetnének, ami igen megnehezítené az ellenséges haderő kommunikációját illetve észlelési képességeket is a lehető legnagyobb mértékben tönretegye.


Tehát, ha mondjuk az oroszok akarnának megelőző csapást mérni, akkor valószínűnek tartom, hogy az tengeralattjárókkal megközelítenék az Egyesült Államok nyugati partvidékét, hogy minél kevesebb ideje legyen reagálni az ellenfélnek, azokról fellőnék az EMP fegyvereket, ugyanezt megjátszanák Európa felett, majd rögtön utána indulnának a tényleges nukleáris rakéták.


Az elsődleges, legfontosabb célpontok ennek megfelelően az USA-ban a középső államokban a silókban elhelyezett ICBM-ek lennének, a nukleáris tengeralattjárók tengerészeti bázisai, és a nukleáris bombázók légibázisai.


Európában azok a bázisok, ahol az USA nukleáris fegyvereket tárol.


Ott van még a francia nukleáris arzenál, ezt is ki kéne iktatni.

Nekik ugye nincsenek silóik, csak tengeralattjáróról és repülőgépről indítható rakétáik, ezért nyilvánvalóan azok a francia haditengerészeti és légibázisok lennének a célpontok, ahol ezek az erők állomásoznak.


Ott van még Nagy-Britannia, nekik a teljes nukleáris arzenáljuk tengeralattjáróról indítható fegyverekből áll, így ott a haditengerészeti bázisok lennének az elsődleges célpontok.


Ezen kívül minden bizonnyal elsődleges célpontok lennének az USA repülőgéphordozói is.


Másodlagos célpontként minden komolyabb NATO infrastruktura Európában, és vélhetően a polgári repülőterek is.


Magyarország esetében ez azt jelentené, hogy néhány kisebb hatóerejű nukleáris fegyvert vetnének be a területünkön, Ferihegy biztosan kapna, a pápai légibázis is, Kecskemét is, Szolnok is, és a győri légvédelem is, illetve a veszprémi irányító légi műveleti vezetési és irányítási központ is.



Tudnának e védekezni valamilyenképpen a felek?


Nem.

Egy ballisztikus rakétát baromi nehéz lelőni, a legfeljettebb amerikai ballisztikus rakétavédelmi rendszerek is legfeljebb egy tucat ilyen rakétát tudnának leszedni egy időben.

Több száz ellen esélyük sem lenne.


És ez fordítva is igaz.


"Illetve mennyi esély van az egészre?"


Nos, az a helyzet, hogy még ha az oroszoknak sikerülne is végrehajtani a fenti csapást hibátlanul, akkor is ott vannak az USA-nak az állandóan járőröző Ohio tengeralattjárói.

18 ilyen van, ha mondjuk ebből 8-ot el is kapnak, mert épp a bázison dekkolnak, még mindig járőrözik a világtengereken 10 darab.


Mindegyik ilyen tengeralattjáró 20 darab Trident rakétával felszerelve, mindegyik rakétára 8-12 darab, egyenként célra vezethető, 100-400 kT-s nukleáris fegyver van szerelve.


Ez egy baromi nagy arzenál, bőven elég az összes orosz nagy, közepes és kisvárosának elpusztítására és az összes katonai bázis elpusztítására is.


És a tengeralattjáró azért baromi erős ütőkártya, mert lehetetlen lokalizálni őket, így nem lehet rájuk megelőző csapást mérni.


Na ezért aztán nem igazán lenne értelme megelőző csapást indítani, egyik félnek sem.


Így aztán az esélye ennek kicsi.

(De nem zéró - van az a szituáció, amikor már nincs más választása egy atomhatalomnak, minthogy megkockáztatja a megelőző csapást)


Legalábbis ez az, amit a nyilvánosan elérhető információkból tudni lehet a nukleáris hadviselésről és fegyverkészletekről.


Aztán persze ki tudja, nyilván vannak olyan titkos fejlesztések mindkét oldalon, amikről mi semmit sem tudunk - ha akár az USA, akár az oroszok módot találtak arra, hogy a másik fél nukleáris atomtengeralattjáróit bemérjék és azokra is megelőző csapást tudjanak mérni, akkor már egészen más a a helyzet.

2023. jan. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11%
Az esélye az 100%, egyedül az időpont kétséges.
2023. jan. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges hogy Oroszország is megsemmisül, de egy valami biztos. A NATO csak a rövidebbet húzhatja.


[link]

2023. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

És te azt hiszed, hogy az USA-nak nincs pont ugyanilyen rendszere :D

2023. jan. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!