Oroszországban/Kínában/Iránban tényleg úgy működik, hogy ha egy újságíró például az elnökről ír valami csúnyát, akkor oda megy pl a KGB a házához és megölik? Ezt hogyan csinálják pontosan? Mit mondanak, mi történt vele? Valaki ezt el tudná magyarázni
Oroszoknál az ablakon szoktak 'véletlenül' kiesni ablakpucolás közben.
Kínában meg olyan szert adnak neki, amitől leáll a szíve, ráfogják, hogy infarktust kapott.
Iránról nem tudok, ott a hullát se szokták megtalálni :D
Ezeket az embereket nem szokták tudhatóan meggyilkolni, egyszerűen egy váratlan pillanatban elviszik őket. Az áldozat családja és közeli köre értesítik a hatóságokat, hogy a barátjuk/családtagjuk eltűnt, a rendőrségen pedig vagy megkezdik a keresést és nem találnak semmit, hisz belső munka volt, vagy "megkezdik" a keresést és "nem találnak semmit", hisz belső munka volt. Oroszországban pl. el tudom képzelni, hogy a rendőrség szintjén nincsenek beavatva a kollégák a dologba, de amolyan nyilt titokként tudnak róla és ezért nem is nagyon feszegetik a nyomozást.
Szóval a lényeg az, hogy általában nem kell semmilyen konkrétum, egyszerűen egy függő, vagy sikertelen nyomozás + az eltűnt közeli hozzátartozóinak a közvetlen, vagy közvetett megfélemlítése.
"Mit mondanak, mi történt vele?"
Mért kéne bármit is mondani?
Elmesélek egy esetet az Usából. Az Egyesült Államok Kormánya elhatározta, hogy kiépít egy az oroszhoz hasonló rakétavédelmi rendszert. Néhány év alatt mindenki aki a projecten dolgozott vagy ahhoz köze volt elhalálozott. Volt aki véletlenül kiesett az ablakon, volt aki a nyakára kötött egy kötelet a másik végét egy fára és elindult az autójával.
Egyik mérnök otthonában a fejére kötözött egy papírzacskót, hátrakötözte a kezét megkötözte a lábát, majd mikor ezzel végzett véletlenül megbotlott a szőnyegbe, majd a radiátorba beverte a fejét és elhunyt. Egyik esetben sem sikerült a halottkémnek idegenkezűséget megállapítani. :)
Ennyire ne gondold túl. Szimplán csak a rendőrség viszi el őket.
Például az oroszoknál már a háború első hónapjában 2000 oroszt tartóztattak le, akik kifejezték nemtetszésüket a különleges hadművelettel szemben. Még a háború szót is tilos volt használni. Némi elzárás után persze szabadultak, jókora pénzbüntetés mellett. De vannak politikusok, újságírók, akik már hosszú évek óta raboskodnak.
Azért van különbség, van akit csak megvernek, megfélemlítenek, vagy valamilyen ürüggyel bebörtönöznek a törvényesség látszatával, de el is teszik néha láb alól és az, hogy titokban, vagy nyilvánosan történik, az sok mindentől függ.
Iránban most akasztottak fel két tüntetőt, ez nyilván megfélemlítési célból lett nyilvános, de a demokratikusnak nevezett országokban is megesnek ehhez hasonlók, nem egy politikai témájú filmnek a története ez, na és nem csak fikcióként tudunk ilyenről, hiszen Kennedyt is lepuffantották, vagy M. L. Kinget és nem egy túlságosan merész oknyomozó újságírót tettek már el láb alól.
A különbség csak a gyakoriságban van és abban, hogy meddig lehet elmenni.
A titkosszolgálatok nem lacafacáznak, ha államellenesnek minősített ügyről van szó, csak annyi a különbség, hogy mit minősítenek annak, egyszerű bírálatot is már, vagy tényleg valamilyen politikailag veszélyes dolgot az aktuális hatalomra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!